קבוצה ביום: הפועל עפולה - כאן בונים

חוסר ההצלחה בעונה שעברה הביא את עפולה בקיץ האחרון ללכת על בנייה מחודשת, כשמרבית שחקני הסגל פינו את מקומם לטובת חבורה צעירה ורעבה שתבוא להלחם מדי ערב ולא תעשה חיים קלים לאף קבוצה בליגה.


| miriam
חוסר ההצלחה בעונה שעברה הביא את עפולה בקיץ האחרון ללכת על בנייה מחודשת, כשמרבית שחקני הסגל פינו את מקומם לטובת חבורה צעירה ורעבה שתבוא להלחם מדי ערב ולא תעשה חיים קלים לאף קבוצה בליגה. ובינתיים: דוד אלהרר מונה למאמן הקבוצה -- יניב סהראי --

בעונה שעברה

כמדי עונה, גם בעונה שעברה הקבוצה מבירת העמק סבלה מחוסר מזל, שהפעם, בניגוד לעונות קודמות, הביא עמו גם חוסר הצלחה. שתי פציעות קשות של טרידוול, מהזרים הטובים בליגה, ועוד אחת בתווך של ג'יילן קאנון, מנעו מחניכיו של רועי פרל למצוא יציבות, מה שבסופו של דבר עלה להם במקום בפלייאוף העליון לראשונה מאז עונת 10/11.

בקיץ האחרון

האכזבה מהעונה שעברה נתנה את אותותיה ומלבד רון סבג ומוריאל לוטאטי הצעיר, כולם שוחררו. גם בעמדת המאמן הקבוצה מבירת העמק עשתה שינוי, כשנפרדה ממאמנה בשנתיים האחרונות רועי פרל. במקום פרל מונה יוסי בוכניק, שלא הצליח לחבר את הקבוצה במשחקי ההכנה ובהחלטה משותפת עם ראשי המועדון הודיע על התפטרותו עוד לפני תחילת העונה. היום (שבת) עפולה כבר מצאה מחליף לבוכניק, ומינתה במקומו את דוד אלהרר.

על רון סבג, שממשיך עם הקבוצה עונה נוספת וצפוי לאייש את עמדת הרכז הפותח, כבר סיפרנו לכם. אל סבג הצטרפו עוד כמה ישראלים מעניינים שחתמו בקבוצה, ובראשם טל פרסלני וגיא פרבר. הראשון מגיע אחרי 3 עונות רצופות בהפועל חיפה, בהן היה הסקורר הישראלי המוביל של הקבוצה, השני מגיע אחרי שנתיים טובות בגליל עליון, בהן ביצע קפיצת מדרגה ביכולתו. שניהם, גם פרסלני וגם פרבר, צפויים להיות מהישראלים המובילים של הקבוצה. גם בגזרת הצעירים עפולה ביצעה כמה החתמות מעניינות, כשצירפה לשורותיה את ההפתעה הנעימה של נבחרת העתודה מהקיץ האחרון, אריאל נבון, ואת עזמי אבו אחמד, שמגיע אחרי עונה מצויינת בהפועל עכו מהארצית שם שיחק תחת יוסי בוכניק. שינוי הגישה של עפולה ניכר גם בזרים, כשמזה זמן רב החליטו ללכת בקבוצה על שני זרים שטרם שיחקו בארץ. הראשון שחתם הוא טראוויס כוהן, שמגיע אחרי עונה אישית נהדרת בליגה האיטלקית השנייה ויקבל את המפתחות להוביל את הקו האחורי של הקבוצה. אל כוהן הצטרף ווין לנגסטון, סנטר אמריקאי שמגיע גם הוא אחרי עונה אישית (וקבוצתית) טובה בליגה הסלובקית ועל פי משחקי ההכנה צפוי להיות מהזרים הטובים בליגה.

שימו עין: עזמי אבו אחמד ואריאל נבון

שניים מהשחקנים הצעירים המבטיחים בליגה. נבון מגיע אחרי עונה בה הצדיק את מקומו בחמיישיה של רמה"ש וקינח כשהיה להפתעה הנעימה של נבחרת העתודה, שכזכור זכתה במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 20. עזמי אבו אחמד מגיע אחרי עונה מצויינת בארצית בסיומה אף זכה למקום ב"חמישיית העונה". נראה במשחקי אימון כ"גניבה" של עפולה כשהוא מוסיף הרבה אנרגיות מהספסל ומציג יכולת מצויינת הן מהבחינה ההגנתית והן מהבחינה ההתקפית.

טריויה

- זה שבא וזה שהולך - טראוויס כוהן, הגיע לעפולה מהליגה האיטקלית השנייה. עפולה בתמורה, שלחה נציג משלה לאותה ליגה - ג'יילן קאנון. (שאם תהיתם, מציג יכולת נהדרת גם שם) - טיפת מזל - לא פחות מ-9 זרים עברו בעפולה בשנתיים האחרונות, עניין של הרבה פציעות, חוסר מזל, ופציעות. ב-בירת העמק יקוו השנה לפתוח ולסגור את העונה עם אותו צמד זרים, שבפעם הראשונה בארבע השנים האחרונת הגיעו שניהם אחרי עונה באירופה. -מכירים מהעבר - יוסי בוכניק, שהביא איתו כמה שחקנים איתם שיתף פעולה בעבר, ועודד הנדלר כבר נפגשו כיריבים לפני שנתיים בליגה הארצית. העונה, הם היו אמורים לשתף פעולה, אך בסופו של דבר זה לא יצא לפועל בעקבות פיטוריו של בוכניק עוד לפני תחילת העונה.

סגל הקבוצה

אולם

היכל הספורט עירוני עפולה דרך רבין (צומת עפולה עילית). הכניסה חופשית.

תחזית וציפיות

בתחילת הקיץ הצהירו בעפולה כי המטרה היא להגיע לפחות לפיינל פור, אך לאור ההתחזקות המאסיבית של חלק ניכר מקבוצות הליגה, נראה כי עפולה נשארה מעט מאחור. עם זאת, בעפולה הצליחו לשים את היד על כמה שחקנים צעירים מהמוכשרים בליגה שיקבלו את ההזדמנות לפרוץ. במידה וכמה מהם אכן יצליחו, עפולה תוכל להעמיק את האופציות מהספסל הדי קצר שלה ותהפוך לסוס השחור של הליגה ולקבוצה כזאת שאף קבוצה לא תרצה לפגוש בפלייאוף העליון.