קבוצה ביום: מכבי הוד השרון - רוצים שחזור

ההעפלה לחצי גמר הפלייאוף בעונה שעברה פתחה את התיאבון להוד השרון, שבנתה השנה סגל אגרסיבי וקשוח שינסה להתמודד לפחות על העפלה ל- 8 הראשונות, בליגה שעל פניו מסתמנת כחזקה ומאתגרת יותר מזו שהייתה אשתקד.


| miriam
ההעפלה לחצי גמר הפלייאוף בעונה שעברה פתחה את התיאבון להוד השרון, שבנתה השנה סגל אגרסיבי וקשוח שינסה להתמודד לפחות על העפלה ל- 8 הראשונות, בליגה שעל פניו מסתמנת כחזקה ומאתגרת יותר מזו שהייתה אשתקד. -- בועז נוריאלי --

בעונה שעברה

אחרי פתיחת עונה מקרטעת חזרה הוד השרון לדרך המלך וסיימה במקום השמיני, כשאף קבוצה מעליה לא רוצה לפגוש את החבורה הלוחמת של הירשוביץ בפליאוף. בשלב רבע הגמר מול רעננה מהמקום הראשון הוכיחה הוד השרון מאיזה חומר היא קורצה והדיחה את המוליכה עם יכולת שיא של וורן, שעשוע ובוכמן. בחצי הגמר מול נס ציונה הרגליים והספסל העמוק כבר הכריעו והעונה הסתיימה עם הפסד לקבוצה שגם עלתה לליגת העל.

בקיץ האחרון

בהוד השרון ידעו שלא יצליחו להשאיר את השחקנים המובילים שהתפזרו ברחבי הלאומית. וורן ינסה להעלות את ב"ש, בוכמן את קרית גת ושעשוע יוביל את הקו האחורי של רחובות. הקפטן המחובר מנסקי יורד לליגה הארצית לרמת השרון, סימין למוצקין וטסלר לרעננה. עונה רגועה עם שחקני נוער שינסו להשאיר את הקבוצה בלאומית? ממש לא.

חנן הירשוביץ המנוסה עם שתי החתמות מפתיעות כשלפחות אחת מהן הולכת להתגלות כגניבה הגדולה של העונה: יותם שירן. לצידו הוחתם שון דניאל, הבטחה גדולה בעבר שסומן להיות מהשחקנים המובילים של ישראל אבל שורה של מקרים שלא קשורים לכדורסל לקחה את הקריירה שלו למחוזות רחוקים. כעת זו ההזדמנות שלו לחזור בשקט לקדמת הבמה. לקו האחורי הובאו אילן ברקוביץ' המנוסה יחד עם אופק בוגדנובסקי שיצטרפו לשי בסיס וורנון טיל שנשארו מהשלד של שנה קודמת. עידו סטולרו הובא למשבצת הקלעי האחראי אבל לפחות עכשיו נראה כי הקו האחורי הוא עקב האכילס במערך של חנן. כזר גבוה הובא ג'ון פילדס ששיחק בשנים האחרונות בליגה הבלגית בליאז' ובמונס. לפחות לפי משחקי האימון יהיה לו קשה מאוד להיכנס לנעליים הגדולות שהשאיר וורן. אלון ששון הצעיר שמראה גרף שיפור משנה לשנה יצטרך להתעלות יותר השנה אם הוא רוצה להיות קצת יותר משחקן משלים. לאזור הצבע הובא סנטר העתודה עומר כהן. אחרי עונה בחדרה מהארצית ויהיה מעניין לראות אותו משתלב בליגה הלא פשוטה.

שימו עין: יותם שירן

בין כל הצעירים שישחקו העונה בהוד השרון, אי אפשר להתעלם מאחד, לא כל כך צעיר במיוחד, שעושה קאמבק מרגש.הפורוורד המצוין שיחק 3 עונות בהפועל ת"א, עזב, נעלם וחזר לליגה השלישית. עליו אמר ארז אדלשטיין בזמנו: "הכי מוכשר שאימנתי אי פעם, הוא עושה דברים באימונים שאני מתבייש להגיד לכם איך הזרים קוראים לו".

עכשיו הוא חוזר לליגה הלאומית למקום ממנו הוא יכול לחזור לתודעה ולפנקסים של מאמני קבוצות ליגת העל. שירן הוא שחקן אגרסיבי, שומר ואתלט מצוין עם גוף שמאפשר לו לשמור גם שחקנים גבוהים מה 1.98 ס"מ שלו. חוכמת וראיית המשחק שלו הם מצרך נדיר בלאומית והרבה מההצלחה של הוד השרון השנה יהיה תלוי ביכולת שלו. דעתי האישית: בינגו של חנן שכמו בכל עונה שולף מהכובע קלף מנצח שיסחוב אותו לפלייאוף העליון.

טריויה

- הועלו מהאוב - אילן ברקוביץ, יותם שירן ושון דניאל חוזרים ללאומית אחרי הפסקה ארוכה יותר או פחות. ברקוביץ' היה הראשון שעשה את הצעד המפתיע וגרר איתו את שירן, ששיתף איתו פעולה בכפר יונה אשתקד, ושון דניאל חזר אחרי מיני פרישה אשתקד. - רואה 6:6 - ורנון טיל יפתח את עונתו השישית בארץ, והשלישית לצידו של חנן הירשוביץ', איתו שיתף פעולה גם באליצור רמלה לפני ארבע עונות. הוד השרון היא קבוצתו הרביעית של טיל בארץ, כשלמעט חודש אחד בעירוני ר"ג, שיחק שנתיים בכל קבוצה בה היה (רמלה, כפר סבא, הוד השרון). - השורד האחרון – עירוני נס ציונה עלתה לליגת העל ולקחה איתה כמעט את כל שחקניה הישראלים. השחקן המשמעותי היחיד מסגל הקבוצה שנשאר בלאומית הוא עידו סטולרו, שחוזר לשחק בהוד השרון, במדיה כבר רשם עליה לגמר הפלייאוף לפני 4 שנים.

סגל הקבוצה

אולם

אולם עתידים, יאנוש קורצ'אק, הוד השרון, 450 מקומות. הכניסה למשחקים חופשית.

תחזית וציפיות

ההרגשה בהוד השרון היא שאפשר לשחזר את הישגי העונה הקודמת. פלייאוף עליון כבר לא יתקבל בהפתעה וגם התקדמות לשלב חצי הגמר לא תגרום לאף אחד ליפול מהכיסא. הסגל שנבנה העונה עמוק ומגוון, החלק הקדמי חזק ואגרסיבי ומעניין יהיה לראות כיצד הקו האחורי ינפץ את התחזיות שכתבתי פה ויעמוד ברף הגבוה של שנה שעברה.