קבוצה ביום: מכבי רחובות - רוצים לעלות מדרגה

אחרי עונת בכורה פנטסטית, ברחובות ידעו בקיץ האחרון לשלב היטב בין התלכיד המנצח שהוביל אשתקד את הקבוצה לפלייאוף העליון לבין לבין השלמת החלקים שבדיעבד אולי היו יכולים לקחת את הקבוצה בשנה שעברה אפילו רחוק יותר. נקודת הפתיחה טובה, האם היא תספיק לקפוץ צעד אחד קדימה?


| miriam

אחרי עונת בכורה פנטסטית, ברחובות ידעו בקיץ האחרון לשלב היטב בין התלכיד המנצח שהוביל אשתקד את הקבוצה לפלייאוף העליון לבין לבין השלמת החלקים שבדיעבד אולי היו יכולים לקחת את הקבוצה בשנה שעברה אפילו רחוק יותר. נקודת הפתיחה טובה, האם היא תספיק לקפוץ צעד אחד קדימה? --- ענר חתואל ---

בעונה שעברה

רחובות שחגגה את עונת הבכורה המחודשת שלה בליגה אחרי שנים ארוכות בליגה הארצית הייתה אחת הפתעות הנעימות של העונה האחרונה. הקבוצה, שבסך הכל ביקשה לתקוע יתד בליגה הוכיחה שעם ניהול מסודר ויציבות על הקוים ובסגל ניתן להגיע רחוק. למרות המטרות הצנועות, הקבוצה מהשפלה השתלבה בליגה מהר מהצפוי, אספה ניצחונות חשובים וברוב שלבי העונה הייתה שייכת לשיפולי הצמרת הגבוהה, כשהיא מסיימת עונה נהדרת מבחינתה במקום השישי ועם הכרטיס לפלייאוף, במאזן זהה לנס ציונה הרביעית שעלתה לליגת העל בסופו של דבר. ברבע גמר הפלייאוף פגשה את הפועל ב'ש החזקה ולאחר סידרה מרתקת וצמודה הודחה ונשארה עם המחמאות.

בקיץ האחרון

יציבות והמשכיות הזכרנו? רחובות כמו שהוכיחה בשנים האחרונות, נמצאת בגרף מתמיד של שיפור, וגם העונה לא תמצאו זעזועים גדולים בנציגת עיר המדע. אבנר יאור שהעלה את הקבוצה מהארצית ממשיך לעונה שלישית ואיתו שלושת המוסקיטרים הוותיקים שנמצאים כאן גם הם עוד מעונת העלייה מהארצית: גור פורת, ינעם אירם והקפטן הבלתי נגמר קובי חסון. איתם נשאר מהסגל של העונה שעברה גם דולב דרפיץ' המוכשר. רחובות שהייתה אחת הבודדות שלא החליפה אף אחד מהזרים שלה במהלך העונה נפרדה בפגרה מאוון ייטס ומרקיז אדיסון ובמקומם הנחיתה את הסנטר אלונזו קולמן שהגיע מהליגה הפינית ואת מרכוס רלפורד היעיל והמוכח ממגדל העמק. לצידו של רלפורד, צרפה רחובות גם את הרכז האהוב עליו, יבגני חולודוב, בתקווה שהשניים ישחזרו את שיתוף הפעולה הפורה ביניהם מהעונה שעברה ביערת העמק. לשניים הצטרף 'פליט' נוסף של מגדל העמק, הפורוורד המגוון אליאב אוחנון שעד כה משתלב היטב בסגל הקבוצה במשחקי ההכנה. את הקבוצה ינהיג הרכז המנוסה עודד שעשוע שמגיע אחרי עונה גדולה בהוד השרון ויחליף את גל איתן שעזב לאליצור נתניה מהליגה הארצית, ואת הסגל ישלימו הרכז עידן בן שבת ושחקני הבית תור שרעבי שיתן עומק לקו הקדמי, ויואב ועקנין שחוזר לשחק אחרי 3 שנים בצבא.

שימו עין: תור שרעבי

יהיה מעניין לראות אם תור שרעבי הפרוורד/סנטר המקומי שחוזר אחרי סיבוב באשדוד וראשל'צ שם לא ממש בא לידי ביטוי יצליח לפרוץ השנה. שרעבי שהתפרסם לרגע בזכות סל מזליקי משלושת רבעי מגרש במדי אשדוד בעונה שעברה, ינסה לזכות בהכרה קצת יותר 'קונבנציונלית' העונה, ובליגה בה לא הרבה קבוצות מחזיקות בשחקנים מחליפים בממדים כמו שלו, הוא בהחלט יכול לנצל את ההזדמנות כדי לפרוץ ולהפתיע.

טריוויה

- שוב יחד - עודד שעשוע וגור פורת יחזרו העונה לשתף פעולה, אחרי שעשו זאת בעונת 2012/13 במדי אליצור אשקלון בליגת העל. איך העונה הזו הסתיימה? נו טוב, אתם לא באמת רוצים לדעת - בירידת ליגה, שלמרבה הצער - החלה את מפלתה של אשקלון, שבינתיים כבר ירדה לליגה הרביעית. - באים בשלשות - מרכוס רלפורד, יבגני חולודוב ואליאב אוחנון שיחקו אשתקד יחדיו במגדל העמק והצטרפו השנה יחדיו לרחובות. מקרי? לא לגמרי. גם בקיץ שעבר החתימה רחובות שלושה שחקנים שעונה קודם לכן שיחקו יחדיו - גל איתן, יונתן לוי ותומר שוקרון, שהגיעו מעירוני רמת גן. - חשיפה לצפון - אחרי שהביאה בעונה שעברה זרים ששיחקו קודם לכן בדנמרק, ברחובות, מעודדים מההצלחה המשיכו ב'מסורת' הסקנדינבית כשהפעם היעד הוא פינלנד: גם אלונזו קולמן וגם מרכוס רלפורד שיחקו בליגה הפינית, ושניהם אף עשו זאת באותו מועדון (אם כי בעונות שונות); וילפאס ויקינגס מהליגה הפינת הראשונה.

סגל הקבוצה

אולם

קציר, מיכאל הכהן 2 רחובות, 600 מקומות.

תחזית וציפיות

רחובות תשאף להמשיך בגרף ההתקדמות שלה ולהתקדם ולהתבסס עוד קצת במעלה הטבלה, אם כי עליה להזהר מ"תסמונת" העונה השנייה שלוקות בה לא פעם עולות חדשות, שלאחר ההתלהבות וההישגים של העונה הראשונה מגיעה נחיתה כואבת לקרקע המציאות בעונה השנייה. לרחובות יש את הכלים והפעם גם קצת יותר ניסיון כדי להיות בצמרת גם העונה, ופחות מפלייאוף עליון בהחלט יחשב ככישלון.