קבוצה ביום: עירוני קריית אתא - לחזור לקדמת הבמה

אחרי עונה שהסתיימה בהדחה מוקדמת בשלב רבע גמר הפלייאוף, בקריית אתא רוצים לחזור לדבר חזק בצמרת. בשביל זה הגיע גיא דותן, בשביל זה נבנה אחד הסגלים הישראלים העמוקים בליגה כשלצידו צמד זרים דומיננטי. המטרה: לחזור לסדרת הגמר. עד כמה קל זה יהיה?


| miriam
אחרי עונה שהסתיימה בהדחה מוקדמת בשלב רבע גמר הפלייאוף, בקריית אתא רוצים לחזור לדבר חזק בצמרת. בשביל זה הגיע גיא דותן, בשביל זה נבנה אחד הסגלים הישראלים העמוקים בליגה כשלצידו צמד זרים דומיננטי. המטרה: לחזור לסדרת הגמר. עד כמה קל זה יהיה?

בעונה שעברה

אחרי שנתיים רצופות בהן העפילה לגמר הפלייאוף ופספסה את העליה רק לאחר חמישה משחקים, קריית אתא הלכה לעונה בינונית ו"צנועה", שהסתיימה בהדחה מוקדמת ברבע גמר הפלייאוף לכפר סבא. פתיחת העונה עוד נראתה מעט בעייתית, אבל זיו ברתנא, שאימן את הקבוצה, הצליח לייצב את העניינים אחרי שצרף את דומיניק פוינטר הנהדר. על הדרך הוא גם דאג לתת במה לכמה חבר'ה צעירים שהיוו את הבסיס לסגל שנבנה השנה בקרייה.

בקיץ האחרון

אז זיו ברתנא המשיך הלאה, וכמוהו גם דאליס ג׳ויינר, שעזב אחרי 3 שנים, דומיניק פוינטר, ונועם מטלון, שעל אף העונה הבינונית של הקבוצה נתן תפוקה אישית נהדרת שסידרה לו מקום בחמישיית העונה. את מקומו של ברתנא תפס שקד שוהם, שחזר למועדון בו גדל והגיע אחרי טבילת אש ראשונה ומשמעותית כמאמן ראשי בהפועל חיפה, אותה העלה ללאומית לפני שנתיים. הסגל הישראלי של קריית אתא עבר מקצה שיפורים ושדרוגים, ובמידה רבה הפך לאחד הבכירים בליגה. מהעונה שעברה נשארו הרכז ירין איינהורן והפורוורד שגיב דוד, שאולי יזכו לקצת פחות דקות בסגל העמוס של אתא העונה, אבל לבטח יהיו משמעותיים לא פחות. גם גל חלמיש, שכבר הפך בן בית, נשאר לעונה נוספת, וכמוהו רועי יחיא, שחקן בית בעצמו. מסע הרכש של קריית אתא הגיע מכיוונים מעניינים במיוחד. גיא דותן, שלפני שנתיים הוביל את הקבוצה לגמר הפלייאוף, חזר להוביל את העניינים אחרי עונה בק"ג ועליית ליגה נוספת ברזומה עם גלבוע/גליל, והוא לבטח צפוי להיות אחד הישראלים הבולטים והמשמעותיים בליגה. דניאל דנינו הצטרף אחרי שאשתקד הגיע עם כפר סבא לחצי גמר הפלייאוף, ומרחובות הגיע יונתן לוי, שביסס את מעמדו כאחד הגבוהים הישראלים הבכירים בליגה. גם בגזרת הזרים, כאמור, בקרייה שינו קונספט, כשהחליפו זר מוכר אחד באחר - רודני אלכסנדר, שחוזר לקדנציה שלישית בארץ, וצרפו אליו את מאליק קוק, שמתגלה כהחתמה טובה. שני זרים בעלי יכולת קליעה מוכחת שינהיגו קצב מהיר, אתלטי והתקפי באולם רמז העונה.

שימו עין: רועי יחיא

בין כל הישראלים הנהדרים של קריית אתא קשה לחשוב על מי מבין שחקניה הצעירים, שסיימו גיל נוער, שיצליח לפרוץ בסיטואציה המאתגרת של העונה. אז את הפוקוס נעביר לרועי יחיא, שחקן הבית של המועדון, שאשתקד הלך והפך לבורג משמעותי בקבוצה. יחיא הוא אולי הישראלי השביעי בהיררכיה של אתא, אבל אם יצליח להביא את יכולותיו לידי ביטוי גם השנה, הוא יהפוך את הקבוצה לעמוקה בליגה. ועומק הוא בדיוק מה שהיה חסר לה בשנתיים בהם כשלה במעמד הגמר.

טריויה

אחים לנשק - שני אחים שמשתפים פעולה בקבוצה אחת זה לא עניין זר לליגה או בכלל, אבל כששני האחים הם בעצם המאמן ועוזרו - זה כבר קצת יותר נדיר. אל שקד שוהם שמונה בקיץ האחרון למאמן הקבוצה יצטרף בצוות המקצועי אחיו הצעיר שניר. השניים כבר שיתפו פעולה יחד בעבר, כששיחקו במדי הפועל חיפה בליגה א'. - מסביב לעולם עם רודני ומאליק - ארה"ב, בריטניה, צ'ילה, אוסטריה, גרמניה, הונגריה,ישראל, שוויץ, איסלנד, ברזיל, ונצאולה, פרגוואי, אורוגוואי, ונצואלה ומקסיקו. אלו המדינות בהן שיחקו צמד הזרים של אתא, רודני אלכסנדר ומאליק קוק. בעוד שהראשון העדיף להעביר את מרבית הקריירה שלו בדרום אמריקה, השני רשם קילומטראז' מרשים מאוד באירופה. - שומרים על יציבות? - בעוד שלאורך השנים האחרונות ראינו יותר משחקן אחד שנשאר לתקופה של יותר מעונה אחת בקריית אתא (דאליס ג'ויינר, גל חלמיש, סקיפ מיילס, ירין איינהורן, שגיב דוד, סיימון פארין ועוד ועוד), דווקא בעמדת המאמן ביצעה קריית אתא שינויים תכופים, כשלא פחות מארבעה מאמנים עברו שם בארבע השנים האחרונות: שרון אברהמי, יוסי בונן, זיו ברתנא והשנה - שקד שוהם.

סגל הקבוצה

אולם

היכל "רמז", קריית אתא, 1000 מקומות ישיבה.

תחזית וציפיות

התחושה היא שבקריית אתא בחרו בשנה שעברה ללכת על עונה רגועה ומתונה כדי לצבור כוחות (וכסף) לעונה הנוכחית. עם סגל ישראלי בכיר ועם שני זרים דומיננטיים, זו קבוצה שלא יכולה להסתפק בפחות מהופעה בגמר. הבעיה היא שהיא לא היחידה. גיא דותן חזר, ואיתו גם הטענה המיסטית שבעונה עם סיומת זוגית הוא אמור לחגוג עליית ליגה. הימים יגידו.