קבוצה ביום: עירוני רעננה - צעירה ורעננה

כן כן, הכותרת צפויה, אבל לא הייתה לנו סיבה מספיק משכנעת להחליף אותה באחת אחרת. ברק פלג, גיא לביא וסמי גיבנס עוד שם - החבורה הצעירה מסביבם קצת השתנתה, אבל המטרות בסך הכל נשמרו: פלייאוף עליון, והרבה דקות לצעירים מוכשרים שינסו לנצל את ההזדמנות ולפרוץ קדימה.


| miriam

בעונה שעברה

קשה למצוא את המילה שתתאר במדיוק את העונה שעברה רעננה. מפתיעה? נכון. מאכזבת? גם. מתסכלת? בהחלט. מעוררת ציפיות? בוודאי. הקבוצה של ברק פלג הדהימה את הליגה כשסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, לפני נס ציונה, לפני באר שבע, אבל אכזבה את עצמה כשהודחה כבר ברבע גמר הפלייאוף מול הוד השרון. מצד שני, יכול מאוד להיות שהדבר היחיד שבאמת נזכור מהעונה הזו של רעננה בעוד 5 שנים יהיה בכלל משהו אחר, כמו - הפריצה הגדולה של יובל זוסמן.

בקיץ האחרון

בעירוני "איצקוביץ נכסים" רעננה לקחו בחשבון שלא באמת יוכלו לקחת בחשבון את זוסמן בעונה הקרובה, וריכזו מאמצים בניסיונות לשמור על שחקניה המובילים האחרים, משימה שסך הכל עלתה יפה. גיא לביא ימשיך לנהל את העניינים עונה שלישית ברציפות במועדון בו גדל. לצידו של לביא, גם גיל בני ומייקל בריסקר (חתם בעל חוזה ארוך טווח באילת והושאל), שחקני הנבחרות הצעירות של ישראל, יקוו להמשיך בגרף השיפור שלהם מהעונה החולפת. לעומתם, גלעד קרני, שהיה גם הוא בתכניות של פלג, יאלץ לפתוח את העונה באיחור של כמה חודשים בשל ניתוח שעליו לעבור. את ההחתמה הגדולה שלה הקיץ עשתה רעננה דווקא עם השארתו של הפורוורד סמי גיבנס לעונה נוספת, שלישית ברציפות. גיבנס, שנבחר אשתקד לחמישיית העונה, היה מחוזר ע"י לא מעט קבוצות בכירות בליגה, ואפילו זכה לכמה הצעות מליגת העל, אך בסופו של דבר בחר להשאר בפנינת השרון. מי שלא יכדרר במטרווסט השנה הוא ג'וש היירסטון, שאת מקומו מתחת לסלים יתפוס רודני וויליאמס שעד כה נראה שהתאקלם ברעננה לא רע. גל טסלר, שנעדר מחצי העונה שעברה אחרי ניתוח שעבר חזר למועדון בו העביר את שנותיו בנוער, והיה לרכש הישראלי המשמעותי שביצעה רעננה הקיץ. לצידו - תמצאו שם לא מעט שחקנים צעירים שירצו לנצל את הבמה כדי לפרוץ קדימה. רועי נציה ומיכאל מושקוביץ, שחקני נבחרת העתודה, ינסו ללכת בדרכו של יובל זוסמן, בר שפע עשה את הדרך ההפוכה מהפועל י-ם כדי לקבל דקות משחק, וגם אלק קוברה - יהודי-אמריקאי ששיחק עם נבחרת ארה"ב במכביה יהיה שם. ליאור קררה שעבר שיקום ארוך בעונה האחרונה צפוי לקבל גם הוא תפקיד משמעותי במערך של ברק פלג.

שימו עין: מארבע יוצא אחד

גם העונה, כמו בעונה שעברה, תתבסס רעננה על חבורה צעירה שתנסה לנצל את הבמה שתקבל כדי לפרוץ קדימה ולנסות להוביל את רעננה למקומות הגבוהים בטבלה. למען האמת, קצת קשה לנו לסמן שחקן אחד כזה, אז לקחנו ארבעה. זה בטוח לא יפגע בסיכויי ההצלחה. מייקל בריסקר, שלמעשה הצטרף לקבוצה רק באמצע העונה שעברה אמור לקבל בה תפקיד משמעותי יותר העונה.מיכאל מושקוביץ' ששיחק אשתקד בליגה הארצית יראה גם הוא הרבה דקות בצבע לצד ירושלמי אחר שהצטרף ברגע האחרון - בר שפע, וגם לרועי נציה, ששיחק אשתקד בב"ש, יהיה בהחלט מה לתרום השנה לקבוצה של ברק פלג.

טריוויה

שנינו מאותו הכפר גם סמי גיבנס, גם רודני וויליאמס הגיעו לרעננה אחרי שסיימו ארבע עונות מוצלחות במכללת דרקסלר. בעוד גיבנס עבר מסע קצר באירופה לפני שנחת בארץ, רעננה תהיה תחנתו הראשונה של ווילאמס בכדורסל המקצועני, בדיוק כמ והזר שהחליף - ג'וש היירסטון. - אגדות ביציע - שתי אגדות כדורסל, בעבר, ייפגש העונה לא מעט פעמים באולם מטרווסט: דורון שפע ומארק בריסקר, שהבנים של שניהם - בר ומייקל - ילבשו העונה את המדים של עירוני רעננה. - עניין של זהות - זהות היא עניין שמגבשים, ולרעננה בהחלט יש כזו. לא פחות משבעה שחקנים ששיחקו בקבוצה בעונה שעברה ישחקו בה גם העונה (אחד פחות מיבנה), אולם הרבה יותר מכך - שישה משחקני הקבוצה הם למעשה בוגרי מחלקת הנוער של המועדון. טריוויה שמלווה את הקבוצה כבר יותר מקיץ אחד.

סגל הקבוצה

אולם

מטרווסט, רעננה (הפלמ"ח 4), 1,000 מקומות ישיבה.

תחזית וציפיות

בתחזית של פתיחת העונה שעברה דיברנו על האפשרות הריאלית לקבל מרעננה עונה לא פחות טובה מזו שקדמה לה, כשחצי גמר הפלייאוף לא היה מילה גסה. אז הניתוח הצליח, כי רעננה אכן הציגה עונה (סדירה) טובה יותר מקודמתה, אבל החולה מת - אחרי שהודחה כבר בשלב רבע הגמר. הסגל הצעיר והבניה המחודשת של רעננה העונה יעמידו את הסיכוי לסיים שוב את העונה הסדירה במקום הראשון בסימן שאלה מאוד גדול, אבל במועדון כמובן ישמחו לשמור על מקומם בין 8 הראשונות בליגה, ועל הדרך לנסות לגדל את הכוכב הבא של הכדורסל הישראלי - כשהפוטנציאל הממשי לשניהם בהחלט קיים. קשה לומר שלפני 3 שנים הטענה הזו הייתה בכלל מובנת מאליה.

לכתבות הקודמות בסדרה:

קבוצה ביום: אליצור יבנה - כאן כדי להשאר