ראשל"צ מציגה: שלוש בראש

לראות נציגה של מכבי ראשל"צ בערב הגמרים לנוער זה עניין שבשיגרה. אבל לראות 3 נציגות בערב אחד? זה כבר היסטוריה. לראשונה מאז עונת 00/01, הצליחה המחלקה להביא את כל 3 קבוצות המועדון למעמד הגמר. הקפטנים של הקבוצות בראיון משותף על סוד ההצלחה. כתבת וידאו


| לילך וייס

לראשונה מאז עונת 00/01, אז עשתה זאת מכבי ת"א, יהיו לאותה מחלקת נוער 3 נציגות בערב הגמרים לנוער. קבוצת הילדים מכבי ראשל"צ אלון תפתח, אחריה תעלה קבוצת הנערים מכבי יאיר ראשל"צ, ולקינוח קבוצת הנוער מכבי ראשל"צ איציק. זוהי הפעם השניה בהיסטוריה בלבד בו מחלקת נוער רושמת הישג כזה.

לקראת האירוע המרגש לעיר היין, תפסנו את 3 הקפטנים לראיון משותף:

מחלקת הנוער של ראשל"צ עשירה בהישגים. קבוצת הנוער זכתה ב4 אליפויות ו2 גביעים, הנערים בגביע אחד. לקבוצת הילדים אליפות ארצית (לא אליפות מחוזות), ו4 גביעים. בעונת 07/08 הביא המועדון 2 קבוצות לערב הגמרים, שתיהן חזרו עם הגביע הביתה. אז מה סוד ההצלחה?

"לפי דעתי מחלקת הנוער בראשון היא אחת המחלקות הטובות בארץ" אומר ניב בלול, קפון קבוצת הנוער ונצרת לשושלת של מחזיקי גביע צעירים. "אפשר לראות את זה שזה לא דבר שקורה כל שנה שמחלקה אחת שולחת 3 נציגות לגמרים של האיגוד. זה לא דבר שהולך ברגל ועובדים פה קשה, לא מוותרים ואלו התוצאות"

אופק שפיר
, קפטן קבוצת הנערים מסכים איתו "המחלקת נוער פה הכי טוב בארץ לדעתי, משקיעים פה בצעירים מאוד, יש אימוני חדר כושר ואתלטיקה, הכל" ויוגב עובדיה, קפטן קבוצת הילדים, מסכם "נותנים לנו כל מה שאנחנו צריכים כדי להצליח, נותנים לנו את הכלים ורק אומרים לנו תצליחו. ברמות הכי גבוהות שיש"

"השחקנים מקבלים חדר כושר, אתלטיקה, אימוני קליעה. הרבה אימונים. רובם עובדים גם בגמה בביה"ס בגימנסיה, רובם 24 שעות סביב הכדורסל. כמו אקדמיה, אבל הילדים ישנים בבית." אומר שרון קארש, שחקן עבר והמנהל המקצועי של המחלקה.

קארש שמח על ההישג אבל יודע שהוא לא המטרה הראשית. "זה הישג באמת יפה, אבל זה רק חלק מהדרך. המטרה היא לגדל שחקנים. השנה נמצא פה זיו ארז, משדרג את המחלקה. יחד איתי עובדים ומתייעצים והשאיפה ששנה הבאה המחלקה תתעצם עוד יותר למעלה. יש שיתוף פעולה מצויין עם הקבוצה הבוגרת, זה מועדן אחד שזה בית. הכל מהכל. יש 5 ילדים שמתאמנים איתם היום ואני מאחל לכל מחלקה את זה. כמעט כל שנה עולים 2-3 לבוגרים."

בלול הוא אחד מאותם שחקנים שכבר הספיקו לעלות לבוגרת ואף זכה לדקות משחק בליגת העל. "אני לא יודע מה קורה במחלקות אחרות עם הבוגרים אבל פה נותנים הזדמנויות. מאמינים בצעירים ומנסים לקדם אותם כמה שאפשר."

לסיכום, האם אתם הולכים לקחת את הגביע?
בלול: "עד הסוף"
שפיר: "תמיד"
עובדיה: "ברור"

ואלה שמות האנשים מאחורי הקלעים:
אריה אלג'ם - מאמן ילדים
שחר אמון - מאמן נערים
ערן פלג - מאמן נוער
ניסים אלג'ם וסיגל בולקינד - מנהלים ארגוניים מחלקת הנוער