רמת גן שמרה על תואר האליפות

אחרי אליפות ללא צלחת בעונת הקורנה, מכבי עירוני רמת גן הפעם הלכה כל הדרך לצלחת. עם ניצחון 3-2 בסדרת הגמר נגד מכבי אשדוד. המשחק שהתקיים באולם הנייטרלי בחיפה (שהשפיע גם על השיפוט) רמת גן עלתה ליתרון 19 נקודות בחצי הראשון ולא איבדה אותו עד הסיום.


| safsal

מכבי בנות אשדוד 61 - מכבי עירוני רמת גן 84

(רמת גן מנצחת את הסדרה 3 - 2)


רמת גן דאבליסטית אחרי שהתעלתה מעל כל יריבותיה במאני טיים (ניצחונות על רמלה, חולון ואשדוד על הצלחת ובגביע),  אבל לא כך הן היו צריכות לזכות בו העונה. סיום עונה צורם שרק מעיד על בקרניטי הענף - וכמה הוא הופך להיות לא רלוונטי, ענף שמקדש "פוליטיקה".

אחרי שבעונה שעברה החלטת מנהלת לסיים את העונה בתום העונה הסדירה "בגלל קורונה", הפעם החלטת מנהלת כנראה עלתה לאשדוד בתואר, כשהוחלט על קיומו של משחק נייטלי, מרחק 140 ק"מ מאולמה הבייתי. בזמן שהחלו דיבורים על הפסקת האש, במנהלת החליטו שהמשחק יתקיים בחיפה, כשהמדינה חזרה לשיגרה ואירועים חזרו להתקיים באשדוד, המשחק המכריע היה "בצד השני של המדינה".  במקום לדאוג לשפיות השחקניות, לאפשר לשחקניות לצאת ולחזור או אפילו לצאת מאיזור הטילים ולחזור עם הפסקת אש למקצה אימונים, ההחלטות היו "המשחק יתקיים מחר" ואם לא "מחר", אז "מחר" נוציא החלטה על "מחר".

שימו לב להודעות שיצאו מצד המנהלת: משחק שהיה קבוע ליום חמישי, נדחה רק ביום שלישי ב-23:00 אחרי שהטילים הגיעו לתל אביב (כי כשהטילים היו על אשדוד, המשחק עדיין לא זז), ביום רביעי, 12:00 שעות אחרי שהודיעו שהמשחק "נדחה", ניסו בכל מחיר לקיים אותו ובכל אולם ביום חמישי(!) כלומר לבטל את הביטול. רק פחות מ-24 שעות לבאזר הודיעו על דחייה. הודעת הדחייה, תאמינו או לא, היתה: המשחק יידחה ליום ראשון ואם לא אז יום שלישי או רביעי (בשני היה חג), ואם לא אז חמישי או שישי. כל יום הוא אופציונלי, בכל אולם אופציונלי. בינתיים באשדוד צריך להתאמן, עפ"י הודעות פיקוד העורף קרוב ל-1,000 טילים שוגרו לאיזורן. 

במנהלת ידעו אחרי "הביטול", לקיים את המשחק למרות הכל במועדו (עפ"י הדיווחים, רק ראש עיריית אשדוד הצליח למנוע את קיום המשחק), אבל להעביר את המשחק לאשדוד מחיפה או אפילו לדחות את המשחק ב-24 עד 48 שעות לא קרה. הסיבה ברורה, ל"פוליטיקאים"היה הרבה יותר נוח לארח ברוממה, לשנות את הכתובת ב"וויז" לחברים ומקרובים זה לא משהו שראוי לעשות. לא חשוב מי תהיה האלופה, חשוב איך זה מצטלם. אגב, היו אחלה תמונות. לפוסטר של ענף בקריסה.

 

 

את כל הסיטואציה הזו ניצלה רמת גן בצורה מושלמת ועם הגנה טובה הוציאה את אשדוד משיווי המשקל כבר אחרי 15 דקות ונעלה את הצלחת. אחרי חמש דקות במשחק, בדומה למשחק מספר 4, רמת גן הובילה 10:5. אשדוד, כרגיל, עלתה ראשונה ליתרון ראשון 5:0 אחרי שלשה של דיין, אבל רמת גן כמו במשחק הקודם בין השתיים הגיבו עם הגנה טובה וריצת 10-0. שתי שלשות של וואלאס השלימו את הריצה ואחוזי הקליעה הגבוהים נמשכו גם בשתי הדקות שאחרי כשהארדן הוסיפה עוד שלשה ונקודה שישית של רוטברג במתפרצת קבעה 15:7.

אחרי פסק זמן של אשדוד ההגנה אמנם הסתדרה קצת, אך בהתקפה הקבוצה עדיין לא חזרה מהפגרה ושתי דקות חלפו ללא נקודות, עד שהילסמן בשני כדורים חוזרים בהתקפה (6 ברבע) הניחה עוד 3 נקודות בטבעת והעלתה את ההפרש לדו ספרתי, הפרש ששמרה הארדן עם הבאזר כשקבעה 19-9 לרמת גן.

הרבע השני נפתח עם שלשה שלישית של וואלאס ויתרון 13 הפרש, לנקודות של אדאמס ענתה שה, אבל אשדוד נראתה נורא בהתקפה עם 4 סלי שדה ב-12 דקות, 24:11. אדאמס ניסתה לבדה כמעט לשמור את אשדוד במשחק, אבל על כל סל שהצליחו לקלוע ספגו סל בצד השני ועם השלשה הרביעית(!) של וואלס 33:16 לרמת גן באמצע הרבע השני, כשבשיא צמח ההפרש עד 37:18.

בדקות הסיום של המחצית אשדוד הצליחה לחזור למשחק עם הגנה טובה שעצרה את רמת גן על 4 נקודות בשלוש דקות, אבל אחוזי קליעה נוראיים מהקו (פיטרסון היתה יכולה להוריד את הקבוצות ב-10 הפרש אבל דייקה באחת מתוך 3, וכשכל הקבוצה עם 63% מהקו במחצית ) אשדוד הורידה את ההפרש עד 12 במחצית , אחרי שלשה של זליבנסקי ונקודות של פיטרסון וקייב 41:29, כשוואלס ורוטברג עם 24 נקודות יחד הובילו את רמת גן, ליתרון שמקרב אותן 20 דקות מאליפות.

הרבע השלישי התנהל בדומה לרבע השני, כשאשדוד מבינה שיש לה הפרש גדול מדי למחוק. רמת גן פתחה עם 6-0 בשלוש דקות ברבע (47:29), אשדוד ניסתה לחזור, מאי דיין עם שתיים וזליבנסקי עם שלשה אשדוד הצליחה לחזור עד אותו פיגור 12 נקודות שהתחילה איתו את הרבע (49:37) רק שמשם שוב רמת גן ידעה לשמור על ההפרש ועונשין של לב והילסמן החזירו את ההפרש ל-16 נקודות, לאשדוד כשעד סוף הרבע היתרון חזר לשיא של 19 נקודות (56:37).

ברבע האחרון אשדוד כבר התפרקה, לא ירדה להגנה, הפסיקה לשמור לחלוטין, בהתקפה המשיכו לאבד, ורמת גן בקלות טיילה לצלחת, כשהילסמן, לב ו-וואלס הובילו את רמת גן מעל ל-20 נקודות ההפרש, עד 65:42, שבע דקות לסיום. משם אשדוד ניסתה לשחק על הכבוד ולא נשברה אבל זה היה הפרש שאי אפשר למחוק וגם כשירדו לכיוון 14-15 הפרש, רמת גן לא לקחה סיכונים והגיבה ושוב חזרה ליתרון שמעל 20 הפרש, דקה וחצי לסיים, 80:59 ואז התחילו החגיגות הרשמיות על הספסל הכחול של האלופה ומחזיקת הגביע.

 

קלעו למכבי "בן" בנות אשדוד:
אלכסיס פיטרסון 19 נק' (9 אס', 7 כ"ח), קאדיג'ה קייב 13 נק' (10 כ"ח) , נועה זליבנסקי 9 נק', דניאל אדאמס 9 נק' (7 כ"ח), יערה יצחקי 6 נק', מאי דיין 5 נק'.

קלעו למכבי עירוני רמת גן:
אלכס הארדן 18 נק' (4 אס', 9 כ"ח), שאקוונדה וואלאס 18 , עדן רוטברג 14 נק' (5 אס', 7 כ"ח), טל לב 12 נק' (11 כ"ח), קיילה הילסמן 11 נק' (15 כ"ח), תמר ברגל 8 נק', מדיסון שה 3 נק'

 

6