תיכונים: אוסטרובסקי רעננה שוב אלופות

.ISF-הגמר שהבטיח רבות קיים בעיקר במחצית השניה. פתיחה עם הרבה עצבים ועבירות ובלי הרבע כדורסל, אך גם הגנה נהדרת של בנות אוסטרובסקי המשיך לחצי שני אטרקטיבי יותר והצגה גדולה של שיר תירוש (25 נק') וליעד אורבך (17 נק') בגמר שכולו לבן 63:40. שיר תירוש שסיימה עם דאבל-דאבל, נבחרה לשחקנית המצטיינת של התיכון שיטוס בסוף אפריל ל


| safsal

אוסטרובסקי רעננה 63 - הגימנסיה הריאלית 40 הפקה מושלמת שארגנו באליפות בתי הספר צבעה את העיר ירושלים בצהוב של הגימנסיה הריאלית ובלבן של אוסטרובסקי וחג הגיע למלחה. אחרי אירוע פתיחה מלהיב של הופעות וקהל משולהב שצבע את מלחה כבר שעה לפני פתיחת המשחק סיפק את כל התפאורה שצריך לגמר הכי גדול שיש והמשחק יצא לדרך. הציפיות היו גבוהות יותר מהיכולת על המגרש, אבל מחצית שניה נהדרת של הטריו תירוש-אורבך-רוט הצליח להוביל ליתרון דו ספרתי כבר אחרי 22 דקות ולשמור על הניצחון עד לסיום כולל גם מהלכי כדורסל מרשימים ברבע האחרון עבור הקהל הלבן שדחף את הקבוצה. בגימנסיה פתחו טוב את המשחק אבל התקשו להיכנס למשחק מול ההגנה החזקה של היריבה והעבירה החמישית של סלס, המצטיינת בשורותיהן, בשלב כ"כ מוקדם של המשחק עצר את האפשרות שלהן לחזור. בסיום אוסטרובסקי ממשיכה את השושלת החדשה שלה עם האליפות השניה ברציפות.

כמו בכל גמר מכריע המשחק נפתח עם הרבה לחץ בצד שתי הקבוצות, אחרי דקה של משחק רעננה בעיקר איבדו כדורים והגימנסיה ראשל"צ החטיאו זריקות נוחות. אחרי יתרון 5:2 לגימנסיה משלשה של גאיה סלס, הקבוצות בעיקר התמלאו בעבירות. ראשונה לספוג עבירה שניה מהירה היתה הדר חדד. אוסטרובסקי ניצלו זאת כדי לנעול את ההגנה ולעלות ליתרון ראשון 8:6, חמש דקות בתוך הרבע מחמש נקודות של ליעד אורבך. אחריהן גם אוסטרובסקי נקלעו לבעיית עבירות עם שתיים של עתיר ותירוש. הקבוצות המשיכו לשחק חזק ולייצר את הנקודות בעיקר מהקו עד שמיקה יקיר עם סל שדה נדיר ברבע הצליחה להחזיר את הגימנסיה ליתרון ברבע שהסתיים 11:10 לצהובות. 2 דקות פתיחת הרבע השני הזכיר את המשחק הקודם, 8 הדקות שאחרי פחות. להגנה הנהדרת של אוסטרובסקי התחברה ההתקפה ו-4 נקודות של סירקיס הובילו לריצת 6-0 בשתי דקות בדרך ליתרון משמעותי ראשון לזכות הלבנות של דנישבסקי ולם. שחקניות המפתח בשתי הקבוצות המשיכו לצבור יותר עבירות מנקודות והמשחק נעצר ללא נקודות במשך שתי דקות וחצי עד שסלס קיבלה חצי שניה לזריקה חופשית וצלפה שלשה שניה שהעירה את קבוצתה שחזרה לשמור טוב ולרוץ אך לא תרגמה את המומנטום לנקודות. עבירה שלישית של הדר חדד עוד לפני אמצע הרבע השני שלחה את תירוש לקו ועוד סל שדה במבצע אישי בהתקפה שאחרי, כדי להחזיר את יתרונה של רעננה עד 22:14, שלוש דקות להפסקה. ההגנה המצוינת של רעננה המשיכה עד דקה להפסקה ואז רגע של חוסר ריכוז וניקול מיכאליץ מצאה את עצמה פנויה לשלשה שהחזירה את הגימנסיה למשחק לפני שאיילה רוט חתמה את המחצית ביתרון 7.

המחצית השניה נפתחה בעיקר ביותר מדי מעורבות של השופטים שהשפיעו על המשך הגמר ובעיקר העירו משחק שהיה מנומנם לכזה שהוציא החוצה את כל האמוציות (ואת גאיה סלס). אם לא דיי בפיגור הגימנסיה הריאלית נקלעו לבעיה קשה עוד יותר עם העבירה הרביעית בחצי הדקה הראשונה של הרבע השלישי. חדד נשארה על הפרקט והגיבה בסל ועבירה, אבל המומנטום והדומיננטיות היו של ליעד אורבך מתחת לסלים עם 4 נקודות ועוד 2 של תירוש ויתרון מהיר 29:20. הגימנסיה המשיכו לצבור צרות עם עבירה רביעית של גאיה סלס, שעוד הצליחה לייצר נקודות במבצע אישי לפני שנשרקה לחובתה עבירה חמישית תוך שתי דקות ברבע ומי שהופקדה על חצי מנקודות הגימנסיה הריאלית סיימה את הגמר 18 דקות מוקדם יותר, הכעס של הספסל הצהוב הוביל לשריקה טכנית וכמה החלטות שיפוט קשות יצרו יתרון דו ספרתי מוקדם 32:22. דווקא רצף השריקות פתאום העיר את בנות הגימנסיה שתקפו את הסל, יקיר וקארש חטפו והלכו עד הסוף, אבל תירוש לקחה מנהיגות והחזירה את ההפרש לשמונה (34:26) בארבע הדקות הכי מטורפות של הגמר. מפסק זמן שהרגיע קצת את הרוחות, חזרו הגימנסיה עם 8 נקודות מהירות כולל שתי שלשות גדולות של אייזנר, אבל לא הצליחו לעצור את ליעד אורבך שעם 6 נקודות ברבע השלישי החזיקה את אוסטרובסקי ביתרון, 39:34. איילה רוט ניווטה מצוין וסיפקה כמה סלים גדולים ומהלך ששילב אותה וסירקיס הסתיים בשלשה שוברת מומנטום של תירוש, עוד סל גדולה של רוט בסוף רבע הביא אותה ל-8 נקודות אישיות ואת בנות אוסטרובסקי ליתרון 43:34 עם עשר דקות לשחק.

כל מה שלא קיבלנו בחצי הראשון הגיע ברבע האחרון כאוסטרובסקי הצליחו להשתחרר ולספק שואו-טיים, ליעד אורבך המשיכה להיות השחקנית הדומיננטית של אוסטרובסקי בשני צידי המגרש שנוכחותה בצבע לא זכתה למענה בגימנסיה והנקודה ה-13 שלה החזירה את קבוצתה ליתרון דו ספרתי, 45:34, 8 דקות וחצי לסיום. אוסטרובסקי עוד הגדילה את ההפרש ל-15 נקודות אבל במשך 4 התקפות לא הצליחה להכריע את המשחק עד שהדר חדד בשלשה נתנה תקווה לגימנסיה, תקווה אותה ניפצה תירוש בהתקפה שאחרי כשהחזירה בשלשה משלה 52:37, ארבע וחצי דקות לסיום. אורבך, תירוש וסירקיס המשיכו והגדילו את ההפרש כשגם השלשה השלישית של אייזנר לא הואילה. שיר תירוש עם הנקודה ה-30 שלה בסל וירטואוזי הגדילה את ההפרש ל-20 נקודות (61:40) ודקה לסיום נתנה את האות לחגיגות הלבנות, השניה ברציפות של אוסטרובסקי! :קלעו לאוסטרובסקי 'שיר תירוש 25 נק', 10 ריב 'ליעד אורבך 17 נק 'איילה רוט 8 נק', 7 ריב 'שלי סירקיס 7 נק שירה עתיר, גלי קונטס ורוני חגי 2 נק' כ"א שיחקו ולא קלעו גל כהן, יובל יעקובי, אריאל ביטלמן, זוהר גולדמן :קלעו לגימנסיה הריאלית 'גאיה סלס 11 נק 'גילי אייזנר 9 נק 'דניאל קארש 7 נק 'הדר חדד 6 נק 'מיקה יקיר 4 נק 'ניקול מיכאליץ 3 נק שיחקו ולא קלעו: אנה שפולוב, סתיו דוויק, שחר ברנר