תיכונים: טורניר בזק במקום ליגה

אחרי שהליגה נדחתה בעקבות מצב הקורונה והפסקת הלימודים, נמצא הפיתרון לליגת התיכונים העונה. במקום המבנה הרגיל של ליגה ב-4 בתים, יערכו 4 טורנירים במוקדים שונים ולאחר מכן שלב נוקאאוט מקוצר עד לקביעת האלופה. מתחילים כבר בחמישי הקרוב, הגמר עוד חודש.


| לילך וייס

 

מתחילת השנה היה חשש כבר לגבי גורלה של ליגת התיכונים. כשבתי הספר לא עובדים \ עובדים חלקית ובקפסולות לא ברור איך ניתן לקיים משחקים מול בתי ספר אחרים, אבל הנה נמצא הפתרון לקיום הליגה. זה אומנם לא הפיתרון האידיאלי ובמתכונת מצומצמת ומהירה, אבל לפחות תהיה לנו אלופה בעוד כחודש.

במקום שלב הבתים הרגיל שכולל משחקי בית וחוץ, הקבוצות ישחקו ב-4 טורנירים שונים בשיטת נוקאאוט. בכל אולם יערכו אחד אחרי השני 3 משחקים (סוג של חצי וגמר בכל בית) ו-2 הראשונות בכל בית יעפילו הלאה לשלב רבע הגמר. גם השלב הזה יערך בשני טורנירים באולמות שונים כשהמשחקים יערכו אחד אחרי השני בשיטת נוקאאוט, והמנצחות שם יעלו לגמר הגדול שיערך ב-7.1 (אם לא תהיה קורונה וזה) בבית מכבי בראשל"צ.

המשחקים יחלו כבר ביום חמישי הקרוב, וישחקו רק 7 דקות לרבע. הטורניר שיערך בהיכל הטוטו בחולון:
12:00 - חדש ת"א נגד מטרווסט רעננה
13:15 - מקיף ברנר נגד ליד"ה ירושלים
14:35 - המנצחת בכל משחק

טורניר רוממה חיפה:
12:00 - חכצנלסון כפ"ס נגד ליאובק חיפה
13:15 - ויצ"ו נהלל נגד עירוני א' אשקלון
14:35 - המנצחת בכל משחק

2 טורנירים נוספים יערכו ב-24.12. היכל אביב ברעננה:
12:00 - בן צבי קרית אונו נגד מקיף עמק החולה
13:15 - דה שליט רחובות נגד בן צבי גבעתיים
14:35 - המנצחת בכל משחק

באולם אינרבוקס בחדרה:
12:00 - גימנסיה ראלית ראשל"צ נגד ריאלי עברי חיפה
13:15 - מקיף עמק חרוד נגד בליך ר"ג
14:35 - המנצחת בכל משחק

משחקי רבע וחצי הגמר ב-31.12 באולם גולדה בפ"ת ובקרית מנחם ברמלה, כשברבע הגמר תהיה הצלבה בין מקום ראשון לשני בבתים השונים ובחצי הגמר ישחקו שתי המנצחות בכל אולם. הגמר כאמור ב-7.1.