תיכונים: ראשל"צ חוזרת לגמר!

הגימנסיה הריאלית תפגוש את תיכון חדש ת"א בגמר התיכונים אחרי שגברה בחצי הגמר על כצנלסון כפ"ס במשחק ענק. שתי הקבוצות היו שוות אחת לשנייה לאורך כל הדרך, אבל בסיום קור רוח של טל פלד ואיתן בורג נתן לזילברשטיין את הכרטיס לגמר. עידו רוימי הצטיין, משחק ענק של פריצקי מהצד השני לא הספיק.


| safsal

 

אחרי 3 שנים של היעדרות - הגימנסיה הריאלית ראשל"צ חוזרת לגמר. אחרי שהחצי גמר הראשון היה חד צדדי, החצי השני כבר היה הרבה יותר שקול ודרמטי. שתי הקבוצות הציגו משחק טוב וקצבי עם יתרון שזז מצד לצד והוכרע רק בשניות הסיום. בגמר כאמור מחכה חדש ת"א שניצחה מוקדם יותר את בן צבי קרית אונו. השתיים נפגשו אשתקד בחצי הגמר, והשנה אחת מהן תניף את הגביע.

הגימנסיה הריאלית עלתה בחמישייה עם טל פלד, יוגב עובדיה, איתן בורג, רועי ויגודמן ועידו רומי; כצנלסון כפר סבא התחילה עם שגיא זילברשלג, רועי פריצקי, בן ליכטנבאום, עומר שגב ועומר שדה.

פתיחת משחק קצבי עם לחץ של שתי הקבוצות על כל המגרש נתן לראשון יתרון קטן של 4:8, 6 דקות לסיום הרבע. החניכים של נדב זילברשטיין הציגו משחק קשוח ואגרסיבי שהקשה על כפ"ס כשנקודות של עידו רומי קבעו 11:17 לראשון, 2:15 לסיום הרבע. גיל עד לוי נכנס וייצר נקודות באופן מיידי. שלשה שלו יחד עם אסיסט לשלשה נוספת של יוגב עובדיה העלתה את ראשון ל- 11:23, 1:12 לסיום הרבע. כצנלסון כפ"ס יצאה לריצה נגדית עם נקודות של פריצקי ושדה שצימקו את התוצאה ל- 16:23 אחרי 10 דקות.

פריצקי המשיך לעשות נזק לראשון לציון והריצה של כצנלסון נמשכה גם אחרי ההפסקה שבין הרבעים. סל ועבירה של פריצקי צימק את הפער עד 21:23, 8:23 למחצית. ראשון לא מצאה את הסל. כפ"ס עברה להרכב גבוה שכלל את פריצקי, שפר, זילברשלג ועומר שדה שגם השתלם לה בצד ההתקפי. שלשה של שדה העלתה את כצה ליתרון ראשון עם פסק זמן של זילברשטיין, כשלוח התוצאות מראה 24:23, 7:13 למחצית. רומי ניסה להשאיר את ראשון בעניינים, אבל כפ"ס סגרה מצוין את הצבע ורצה בראשות פריצקי ושפר בדרך ל- 33:27, 3:19 למחצית. ראשון לקחה פסק זמן, ממנו היא חזרה לעניינים, עם דקות מצוינות והמון תפוקה מצד רומי, שקבע שוב יתרון צהוב, 36:37, 46 שניות למחצית. שפר החזיר את היתרון לכפר סבא, טל פלד בשלשה חשובה החזיר את היתרון לראשון במחצית עם 39:40.

הגימנסיה פתחה את המחצית השנייה בריצת 0-5 שהעלתה אותה ל- 39:45, 8:22 לסיום הרבע. הלחץ והעצבים הורגשו היטב. עידו רומי המשיך להיות המוציא לפועל העיקרי עבור ראשון, שלא הצליחה לייצר בריחה. נקודות שלו העלו את הצהובים ל- 45:51, 4:24 לסיום הרבע. שתי הקבוצות התקשו מאוד לייצר נקודות. זילברשלג קירב את כפ"ס עם שלשה, טל פלד קלע נקודות חשובות, אבל רום צבר ענה עם נקודות משלו שקבעו 53:55 לראשון בסוף הרבע.

כפ"ס פתחה את הרבע הרביעי בריצת 5-0 שהחזירה לה את היתרון, טל פלד עם סל ועבירה קבע שוויון 58:58, 8:45 לסיום. איתן בורג העלה את ראשון ליתרון שלוש, זילברשלג עם נקודות צימק ל- 60:61, 7:22 לסיום. המומנטום עבר לכפר סבא. פריצקי שוב השתלט על המשחק. נקודות שלו ואסיסט לזילברשלג העלו את כצה ל- 67:63, 5:45 לסיום. הרבע המטורף נמשך. איתן בורג בשלשה קריטית השאיר את ראשון קרובה עם 69:68, קצת פחות משלוש דקות לסיום. טל פלד לקח אחריות - נקודה מהקו וחדירה שלו קבעו 69:71 בדרך לפסק זמן אחרון של הוד בן הרצל. זילברשלג צימק מהקו לנקודה, בורג בעוד שלשה גדולה קבע 70:74. עומר שדה עוד צימק לשתיים בשלשה משוגעת אבל פלד דאג לסגור את הסיפור מהקו. בסיום, ראשון מנצחת במשחק ענק, 74:78 ועולה לגמר.