על: סדרת הגמר יוצאת לדרך

בין כל הבלאגנים, הדחיות והביטולים - בכל זאת הגענו למאני טיים של העונה. גלבוע גליל מצד אחד, מכבי ת"א מהצד השני, צלחת אחת מחכה באמצע למי שתצלח לראשונה זה הרבה זמן סדרת גמר פלייאוף. העומק של מכבי ת"א או הגיבוש של גלבוע גליל? הנסיון במעמד של הצהובים או הרעב של האדומים? עד לסוף השבוע הכל יתברר.


| אדי מינץ

 

השלישית של גלבוע גליל, או המי זוכר כמה של מכבי ת"א? עד סוף השבוע הזה נדע - איך תוכרע עונת 20/21. לא היה קל להגיע לפה, אחרי עונה מלאת בלאגנים שנמשכו ממש עד לפני כמה ימים. אבל כל זה מאחורינו, ועכשיו אפשר להתרכז בדבר האמיתי. סדרת הגמר, ארוע שלא היה לנו כבר הרבה מאוד שנים בפורמט הישן והטוב.

על הנייר ת"א מגיעה יותר רעננה ויותר ארוכה. הרוטציה של ת"א כוללת 11 שחקנים של 15 דקות ויותר (יחד עם השלושה שעזבו /  ברחו / נפצעו אנחנו אפילו מגיעים ל 14 כאלה). גלבוע יותר קצרה ויש לה 9 שחקנים בלבד של 15 דקות ומעלה ואצלה לא נרשמו עזיבות ו/או פציעות. גלבוע מגיעה יותר חדה, יותר מגובשת ומבלי שעברה שינויים כלשהם במהלך העונה.

ת"א קצת שבעה וברוב המשחקים לא נתנה את ה-100% שלה, ורק כי היא יכלה. גלבוע מגיעה רעבה, אחרי עשור שלא הייתה במעמד ולכל השחקנים שלה זהו סיכוי ראשון לתואר. אין ספק שהם מאוד מאוד רוצים. האם זה יספיק לצלחת? יזכה מי שיצליח לעמוד על הרגליים אחרון. ת"א מגיעה רעננה אחרי 6 ימי מנוחה ואילו גלבוע שיחקה בשבוע האחרון 3 משחקים מתישים וקשים. יתרון הביתיות הינו של ת"א וגם זה פרמטר קריטי. מה שבטוח שנהיה שם בכדי לעדכן.

מה היה לנו העונה: בעונה הסדירה גלבוע עשתה לת"א סוויפ של 0-2 עם ניצחונות 79:70 בינואר ביד אליהו ו-78:85 באפריל בגן נר. בפלייאוף העליון דווקא ת"א ניצחה, דחוק ממש, 67:65 במאי ברוממה, מיד אחרי חזרת הליגה מפגרת המלחמה. ת"א הינה קבוצת התקפה השלישית בליגה בנקודות עם 88.5 למשחק. גלבוע הינה קבוצת הגנה מצוינת שעצרה את יריבותיה בפלייאוף על 70.5 נקודות. מי שתכפה את הסגנון שלה-תניף צלחת.

מאחורי המספרים: שני השחקנים הכי יעילים במגרש הינם זיזיץ' ובלקשיר. ג'ונס מוסר 5 אס' למשחק בת"א ואילו בגלבוע בולטים זיו ותומאסון עם 4.5 אס' למשחק כ"א בממוצע. באחוזים ל-2 הקבוצות מספקות באופן מדהים את שלושת המקומות הראשונים בליגה. ראשון פלוייד עם 72.5%, שני האנטר עם 70.5% ושלישי זיזיץ עם 70%. בהחלט יהיה לוהט וקשוח בצבע רבותי.

קלעי השלשות הטובים הם וילבקין (45.5%), בלקשיר (42%) ותומאסון (41.5%). את מי לא כדאי לשלוח לקו? מהגארדים את ג'ונס (88%, ראשון בליגה) ואת תומאסון (85.5%, חמישי בליגה) ומבין הגבוהים את בלקשיר (79%) וזיזיץ (75.5%). וילבקין במקום השלישי בליגה במספר הזריקות ל-3 עם 7.5 כאלה ובלקשיר במקום החמישי בליגה בזריקות מהקו עם 6 כאלה. הקבוצות ממש דומות ב-% ל-2, ב-% ל-3 ובכ"ח. ת"א מספקת 3 קלעים בדאבל פיגרס. וילבקין עם 16 נק', זיזיץ' עם 13.5 נק' וג'ונס עם 12 נק'. לגלבוע לעומת זאת יש לא פחות מ-5 קלעים בדאבל פיגרס. בלקשיר עם 15 נק', תומאסון עם 14 נק', זיו עם 12 נק', פלויד וקאזינס חולקים 11 נק'.