יורוקאפ: הפסד ראשון לרמלה

משחק החזרה של רמלה לזירה האירופית התחיל טוב למרות היריבה העדיפה ודקה וחצי להפסקה התוצאה על הלוח היתה שוויון 37 (8 נקודות במחצית הראשונה לרוטברג), אבל במחצית השניה בוטאס לחצה על הדוושה ורצה 18-0 בחמש דקות בדרך להכריע את המשחק. כעת רמלה חוזרת ל-3 משחקי בית אותם תנסה לנצח כדי להעפיל לסיבוב הבא.


| שי ברק

(צילום: FIBA.COM)

בוטאס ספור 91 - אליצור 'נוה דוד' רמלה 64

פתיחת המשחק היתה שייכת למארחות ששלטו ברבע הראשון בזכות יתרון מוקדם מהיר 6-0, שתי דקות בתוך המשחק. טיפני מיצ'ל ובויד שמרו את רמלה במשחק עם נקודות ראשונות עבור הקבוצה הישראלית, שסגרה עד 8:5, אבל בזכות רבע טוב של פגבנלה בוטאס שוב עלתה להפרש שנע סביב 7 נקודות (12:5) ובשיאה הצליחה לעלות גם ליתרון דו ספרתי משלשה  של שיי פדי 3 דקות וחצי לסוף הרבע הראשון (17:7). רמלה עוד הורידו את ההפרש ל-6, הקבוצות החליפו ביניהן סלים ואת הרבע סגרה גולצ'ן 23:15 , אבל רמלה נראתה במשחק.

מי שעשתה את השינוי עם פתיחת הרבע השני היתה עדן רוטברג. שלשה מהירה שלשה שינתה מהמומנטום של המשחק. אחרי שהורידה את ההפרש ל-5 טאורה ובויד המשיכו וקיזזו את ההפרש ל-2 בלבד בריצת 6-0 תוך דקה. בבוטאס אמנם הגיבו וחזרו ליתרון 7 (28:21), רק שאז שוב היתה זו רוטברג עם שלשה שניה שהחזירה את ההפרש ל-2 (28:26). לימור פלג עם נקודת עונשין ונקודה ראשונה ביורוקאפ הורידה עד נקודה הפרש, לפני שבויד קבעה שוויון 30 באמצע הרבע. קלסי מיטצ'ל החזיקה באותן דקות לבד את קבוצתה ביתרון קטן מול רמלה 2-3 הפרש היה לטובת המארחות עד ששלשה של טיפני מיצ'ל אחרי נקודות של קריבצ'ביץ החזירו את רמלה לשוויון 37 דקה וחצי להפסקה. רמלה נראתה קרובה אבל לא הצליחה להפוך את המשחק ועד הסיום ברחו בוטאס 7-0 ובהפסקה 44:37 למארחות.

את המחצית השניה פתחה תמי פגבל עם נקודות, טיפני מיצ'ל ענתה בשלשה ועוד לייאפ, אבל גם היריבה ייצרה נקודות באותן דקות והידקה במקביל את ההגנה, כשחמש דקות בתוך הרבע השלישי שלשה טורקית החזירה את בוטאס ליתרון דו ספרתי 52:42. 4 דקות ללא נקודות בצד הרמלאי הסתיימו עם שתי קליעות עונשין של ט.מיצ'ל עוד דקה חלפה ואסיסט של רוטברג לטוארה הוריד את ההפרש ל-8 ונקודות עונשין לאחר מכן קבעו רק 6, הפעם היתה זו בוטאס שנתקעה על 2 נקודות בשלוש דקות ואיפשרה לרמלה לחזור. כשנקודות של פדי נענו במהירות על ידי בויד ההפרש נשאר קבוע (56:50), שתי דקות לסוף הרבע. אבל כמו ברבע השני, בוטאס סגרה את הרבע בצורה יעילה, עצרה את רמלה ללא נקודות, ברחה מצידה 7-0 ואחרי 30 דקות אירופאיות 63:50 לבוטאס.

הרבע האחרון המשיך חד צדדי. רמלה לא עלתה אליו, וריצת 7-0 שהתחילה ברבע השלישי המשיכה עד 18-0 בסך הכל כשבוטאס רצו 11-0 בשלוש הדקות שפתחו את הרבע האחרון (6 מהן של פגבנל). עד 74:50. טיפני מיצ'ל עצרה זמנית את הריצה, אבל התגובה הטורקית היתה שלשה מהירה וההפרש 25 נקודות שהחזיקו עד 6 דקות לסיום. בדקות האחרונות חילק מאמן הקבוצה, אלי רבי, את הדקות בין כל השחקניות שייצברו ניסיון אירופי ראשון. מיצ'ל וקירבצביץ הצליחו להוריד את ההפרש עד מינוס 19 לקראת סיום, אבל בוטאס לא ויתרה ועם שתי שלשות חזרה להפרש השיא 25 ועוד הוסיפה עוד לייאפ אחרי שתי שלשות כדי לסגור את המשחק בניצחון שלא משאיר מקום לספר ומסדר לה יתרון מבטיח במקרה של בית משולש אם וכאשר.

 

קלעו באליצור רמלה:
טיפני מיצ'ל 26 נק' (13 ריב', 3 אס', 4 חט', 1 חס')
טיאנה קריבצביץ 10 נק' (4 ריב', 1 אס')
אומו טורה 10 נק' (4 ריב', 1 חס')
בריטני בויד 9 נק' (10 ריב', 3 אס', 1 חט')
עדן רוטברג 8 נק' (2 ריב', 4 חט')
לימור פלג 1 נק' (4 ריב')
שיחקו ולא קלעו: ליאור גרזון, שירה בן דוד, ירדן דנן

בלטו בבוטאס ספור:
תמי פגבנל 21 נק' (12 ריב')
קלסי מיטשל 20 נק' (7 ריב', 3 אס')