3X3: פתיחה קשה לנבחרת

נבחרת הנשים של ישראל באליפות העולם בכדורסל 3X3 פתחה את היום הראשון בשלב הבתים עם שני הפסדים, כשהיא מפספסת הזדמנות טובה לרשום ניצחון היסטורי במעמד מול הולנד ולאחר מכן הפסידה גם לקנדה. הסיכוי של הנבחרת להעפיל לשלב הבא לא גבוה במיוחד, אבל אם תנצח את שני המשחקים שמחכים לה מחר מול ספרד וצ'ילה זה אפשרי. (צילום: fiba 3x3)


| safsal

 

נבחרת הנשים של ישראל רשמה אמש היסטוריה קטנה, כשהופיעה לראשונה באליפות העולם בכדורסל 3X3.ההופעה הראשונה של הנבחרת התאפשרה בזכות התקפותיה של רוסיה על אוקראינה, לאחר שהרוסיות והבלארוסיות הודחו מהמפעל ולמקום שהתפנה זומנה נבחרת ישראל. הנבחרת שהוגרלה לבית ד' לא הצליחה עד כה לרשום נצחונות באליפות, והפסידה פעמיים ביום הראשון של המשחקים לנבחרות קנדה והולנד. מחר מחכים לה משחקים קשים לא פחות מול נבחרת ספרד (שאתמול ניצחה פעמיים) ונבחרת צ'ילה שנמצאת באותו מאזן כמו ישראל והשתיים כנראה ישחקו על מקומות 4-5 בבית.

 

ישראל - הולנד 17:11

המשחק הראשון של ישראל באליפות זימן לה יריבה נוחה יחסית, יריבה שהנבחרת הישראלית מכירה היטב. רק בתחילת החודש התארחה בישראל הנבחרת ההולנדית והתמודדה נגד הנבחרת שלנו פעמיים גם במסגרת הסבב העולמי וגם במוקדמות אליפות אירופה. ההולנדיות אמנם ניצחו אותנו פעמים (והדיחו אותנו בשלב רבע הגמר של מוקדמות אליפות אירופה, כשהן העפילו בסופו של דבר לאליפות ואנחנו לא) אך המשחקים היו צמודים ברובם ואפשר היה לבנות על פתיחה ברגל ימין.

המשחק בין ישראל להולנד פתח את ה"סשן השלישי" ביום המשחקים הראשון של האליפות. לעיניי יציעים חצי מלאים באנטוורפן ובשמש הקייצית הקבוצות התקשו "להתניע את האליפות". הקבוצות נראו כבדות, אולי מתרגשות, הרבו לטעות ומיעטו בנקודות. הסל הראשון במשחק היה של צליל וטורי. אחרי דקה ללא נקודות ועם פחות משניה להתקפה שיחררה וטורי שלשה משוגעת שצללה פנימה ונתנה לישראל יתרון ראשון באליפות העולם 2-0. פתיחה מושלמת. ההולנדיות התקשו להיכנס למשחק, הרגליים היו כבדות והמשרוקית של השופטים עשתה עימנו חסד כשהולנד הסתבכה ב-3 עבירות מוקדמות.

גם אנחנו התקשינו למצוא את הטבעת וכך אחרי 2 דקות של משחק רק שוויון 2. משם הנבחרת הישראלית השתלטה על המשחק והיממה את ההולנדיות. סל ועבירה של דניאל רבר,שהיתה המצטיינת בשורות הנבחרת, קבעה יתרון 2:4, ארבע דקות בתוך המשחק וגם אחרי שהולנד הישוותה שוב בשלשה הנבחרת שלנו המשיכה לשלוט. נקודות של רבר, הדר חדד ואלכס כהן (בסדר הזה) הריצו את הנבחרת הישראלית ליתרון מבטיח 4:9, כשהולנד מבצעת עבירה חמישית אחרי חמש דקות (תזכורת: החל מהעבירה השביעית כל שריקה שולחת את השחקנית ל-2 זריקות מקו העונשין, בונוס משמעותי מאד). ההולנדיות לא פגעו בטבעת, איבדו כדורים ואפילו דיממו והמומנטום היה כחול-לבן.

אלא שאז, ארבע דקות וחצי לסיום, ההתקפה של הנבחרת הישראלית נתקעה. ההולנדיות המשיכו לא להרשים אבל נלחמו על הכבוד ובשיניים ובציפורניים קיזזו מההפרש. הן חזרו עד 9:6, לפני שרבר קלעה את הנקודה העשירית לנבחרת אבל נראה היה שהמומנטום עובר צד. תוך דקה וחצי ההפרש ירד ל-7:10 ומשם, שלוש דקות לסיום, הולנד היתה היחידה על המגרש עם ריצת 7-1 עד הסיום. המהפך הגיע דקה לסוף המשחק כשההולנדיות עלו ליתרון 11:10. רבר חזרה להעלות את הנבחרת על הלוח רק כשלהולנדיות היו 15 נקודות (והתוצאה בשניות הסיום 11:15) ועם הבאזר עבירה בשלשה של הולנד שלחה אותן לקו עם 0.0 על השעון לקבוע את תוצאת המשחק הראשון 17:11. הפסד שלישי ברציפות לישראל נגד הולנד.

קלעו לישראל: דניאל רבר 5, הדר חדד 3, צליל וטורי 2, אלכס כהן 1.

קלעו להולנד: ג'ני הויט ונטליה ון דן אדל 8 כ"א, לואיס בטנוביל 1.

 

ישראל - קנדה 22:5

המשחק השני התקיים בפתיחתו של ה"סשן הרביעי", והנבחרת פגשה יריבה מסקרנת מיבשת אמריקה. אחרי מפגשים רבים נגד יריבות אירופאיות ואחד מול מונגוליה, זכינו לצפות במשחק הקנדי והוא היה מהפנט ומסעיר - שש דקות וחצי לקח לנבחרת קנדה להכריע את הנבחרת שלנו.

אחרי פתיחה צמודה ויתרון קטן לקנדה 4:2 (נקודות של כהן ורבר) ואחריו 5:3 (שוב רבר), הקנדיות ברחו. משחק קבוצתי, הנעת כדור יפה והפצצות מחוץ לקשת הובילו אותן ליתרון דו ספרתי אחרי 5 דקות של משחק 13:3 (3 שלשות). רק כשקנדה הגיעה ל-16 נקודות, כהן בסל קשה מריבאונד התקפה הצליחה לעצור את הריצה עם 16:4 על הלוח. הקנדיות המשיכו לשחק מהר להגיע לזריקות נוחות, עוד שלשה ועוד שלשה בדרך ליתרון 20:5.

הן היו יכולות להכריע את המשחק מספר פעמים מתחת לסל אבל כמי שרוצות את המקום הראשון בבית הן חיפשו את השלשה וגם מצאו אותה קצת יותר מ-3 דקות לסיום. 22:5 ניצחו הקנדיות את הנבחרת שלנו שתנסה להתאושש ביום המנוחה וביום חמישי להשיג ניצחון היסטורי ראשון באליפות העולם נגד צ'ילה שנכנעה אמש גם היא פעמיים לספרד ולקנדה.

קלעו לישראל: אלכס כהן ודניאל רבר 2 כ"א, הדר חדד 1.

קלעו לקנדה: פייג' קרוזון 11, קייסי בוש ומישל פלאוף 5 כ"א, קטרינה פלאוף 1.

 

.