רמה"ש ויתרה על אירופה

קבוצה ישראלית ראשונה החליטה לוותר על השתתפותה במפעלים האירופאיים השונים העונה. א.ס. רמה"ש שהייתה אמורה לשחק בשלב הבתים של היורוקאפ לנשים הודיעה שבגלל בעיות שונות שנוצרו עקב הלחימה היא מבקשת לבטל את הרשמתה, כשפיב"א נענתה לבקשה.


| safsal

 

לצד לא מעט קבוצות ישראליות אחרות המשתפות במפעלים אירופאיים ונתקלו בבעיות עקב המלחמה בארץ (אירוח בחו"ל, החלפת ביתיות, עזיבה של שחקנים זרים את הארץ), קבוצת הנשים א.ס. רמה"ש הודיעה היום כי בוחרת לא להמשיך להשתתף במפעל. עם תחילת המלחמה הקבוצה איפשרה גם היא לשחקניות הזרות שלה לעזוב את הארץ, ואת האימונים שקיימה מאז היא נאלצת לעשות רק עם הסגל הישראלי. רמה"ש היא חלק מ-2 נציגות ישראליות שנרשמו העונה ליורוקאפ יחד עם האלופה אליצור רמלה. האחרונה נכון לרגע זה מקווה שכן תשחק העונה במפעל, ופנתה לפיב"א בבקשה לשחק את כל משחקיה בשלב הבתים בחוץ במתכונת של משחקים בסמיכות אחד לשני על מנת לחסוך את הנסיעות. 

״לאחר בחינות של כמה אפשרויות לגבי המשחקים באירופה החלטנו לוותר על ההשתתפות במשחקים." אמר מאמן הקבוצה רועי לוין. "הקבוצה ממשיכה להתאמן גם בלי שחקניות החיזוק שנסעו הביתה, ונקווה שיחזרו בקרוב לאחר שנדע מה קורה לגבי הליגה הישראלית. כמו כולם אנחנו מקווים ומצפים לימים טובים יותר."

אלי רבי מנהל המועדון הוסיף על ההחלטה: ״עקב המצב הלא פשוט שאנו חווים בימים אלה, אי הוודאות ועזיבת השחקניות הזרות את הארץ ובנוסף, תקציב עירוני שאמור היה להגיע לקבוצה עבור השתתפות במפעל האירופי ולא הגיע מסיבות שזה לא המקום לפרט, קיבלנו החלטה בשיתוף איגוד הכדורסל, לפנות לפיב״א ולבקש לשחרר אותנו מהמשך המשחקים. מקווה שהשקט יחזור במהרה ובמקביל שנוכל לחזור להתארגן ולהיות שותפים למפעלים בינלאומיים כבר בעונה הבאה״.

זאת הייתה אמורה להיות העונה השניה ברציפות של רמה"ש במסגרת היורוקאפ, כשאת העונה שעברה היא סיימה בשלב הבתים. העונה הנוכחית החלה מספר ימים לאחר פרוץ המלחמה בארץ, וכבר שוחקו 2 המחזורים הראשונים במסגרת שלב הבתים כשמשחקי הישראליות נדחו.