ירושלים ניצחה את גלאטסאריי

הפועל ירושלים פתחה את העונה האירופאית שלה עם משחק "ביתי" ב-בלגרד, וניצחה בתום הארכה 96:99 את גלאטסאריי. המשחק עצמו היה די משוגע וכלל מהצד של ירושלים פיגור 15, מרדף מתמשך במאני טיים, חסימה של משחק ואחד ספידי סמית'. 27 לקרינגטון, 20 לרנדולף. (צילום: FIBA)


| safsal

 

למרות כל הקשיים והאירוח אי שם בסרביה, ירושלים פתחה את שלב הבתים של ליגת האלופות של פיב"א עם ניצחון במשחק שנפתח כראוי בדקת דומיה. אבל למרות שירושלים אולי תהיה מרוצה מהניצחון (חוץ מדזיקיץ' שכנראה לא מרוצה אף פעם), היא כנראה תהיה מאוד לא מרוצה מהתנודתיות במשחק שלה. ירושלים הציגה לפרקים הגנה שלא קיימת, ולפרקים לא נתנה לטורקים להתקרב. לפרקים התקפה מפוזרת שלא הצליחה אפילו לשחרר זריקה טובה או לתפוס מסירה בצבע, ולפעמים רשמה כמה ריצות מומנטום מרשימות.

אחת מהריצות האלו גם החזירה אותה מפיגור 15 באמצע הרבע השלישי למצב של יתרון נקודה ברבע האחרון, אבל כאן היא שוב נעלמה. הגנה לא הייתה, אקוואסי יבואה הבריטי העניש שוב ושוב בדרך ל-7/7 מחוץ לקשת (את הזריקה הבאה הוא דווקא החטיא), ההתקפה שוב לא הייתה בעניינים ונראה היה שהטורקים גומרים את השעון ומטיילים לניצחון. אבל בדקה האחרונה קיבלנו סל חשוב של כריס ג'ונסון, שלשה ענקית על הראש של 2 שומרים של ספידי סמית' וחסימה של משחק של מוריס אנדור שעצרה את נסיון הזריקה האחרון של הטורקים ושלחה את המשחק להארכה.

בתוספת הזמן שוב ראינו את ירושלים מציגה הגנה טובה, עולה ליתרון קל עם יכולת טובה של סמית' ורנדולף וקרינגטון שסיים את המשחק עם כקלע המוביל סגר את הסיפור. גלא עוד עשתה קצת נסיונות נושאים לעצור את השעון ואיזה זריקת התאבדות מהחצי שלא עזרו לה. הניצחון כאמור של ירושלים. 

קאדין רינגטון כאמור סיים כקלע המוביל של ירושלים עם 27 נקודות (6/10 ל-2), ועל הדרך שבר את השיאי האישי שלו לנקודות במשחק אחד במסגרת ליגת האלופות. ליוואי רנדולף סיים עם 20 באחוזים לא טובים וספידי סמית' עם 19 גם כן באחוזים לא טובים במשחק עצמו - אבל כל 3 השלשות שלו הגיעו בדקות קריטיות עבור הניצחון. הוא גם הוסיף 6 אסיסטים. זאק הנקינס קלע 14 כמעט בלי להחטיא (6/7 ל-2) וגם לקח 8 רב', הישראלים של ירושלים כמעט ולא תרמו (4 נקודות סה"כ).