"אי אפשר לנצח כשסופגים 100 בחוץ"

תסכול במכבי תל אביב לאחר ההפסד לאנאדולו (105:91) שהגיע לאחר עוד תצוגה הגנתית רעה במיוחד: "ההגנה שלנו לא היתה ברמה הנדרשת כדי שיהיה לנו סיכוי לנצח". ווב: "אנחנו צריכים להמשיך להילחם ולשים את המשחק הזה מאחורינו". (צילום: באדיבות אנאדולו אפס)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב יוצאת לפגרת היורוליג עם טעם מר לאחר הפסד 105:91 לאנאדולו במסגרת המחזור ה-26. המשחק, שהתקיים בלטביה מאחר והטורקים לא יכלו לערוב לביטחונה של מכבי, היה נטול הגנות מצד שתי הקבוצות שלא התאמצו כלל להצר את צעדי היריבה. ההתמודדות היתה שקולה למשך שלושה רבעים, אלא שאז הגיע הרבע הרביעי ואיתו הבריחה של אנאדולו. הטורקים רצו בכל הזדמנות וגם נהנו ממזל כשקלעו כמה זריקות קשות, אך בעיקר ניצלו את ההפקרות ההגנתית של הצהובים שמאפיינת אותם כל כך העונה. 

בכל אחד מהרבעים קלעה אנאדולו מעל 20 נקודות, ובשלושה מהם קלעה לפחות 27 נקודות. עם הגנה כזאת, במשחק חשוב, מול יריבה אפשרית על כרטיס לפלייאוף, גם במכבי מבינים שיהיה קשה מאוד להצליח העונה. "אנחנו צריכים להיות מרוכזים יותר בהגנה", הודה קטש בסיום. "דיברנו על זה במחצית, אנחנו לא משתמשים מספיק בעבירות שלנו בצורה נכונה. אפשר למצוא תירוצים לכל דבר, אבל חייבים להיות יותר מרוכזים ולתת משחק מושלם כדי לנצח כאן את אפס. הם קלעו כמה זריקות גדולות, זה מה שהם עושים כי יש להם סגל איכותי מאוד. אי אפשר לנצח כשסופגים יותר ממאה נקודות במשחק חוץ".

"זה הפסד כואב. הם שיחקו טוב וקלעו המון זריקות קשות", ניתח ג'יימס ווב. "ההגנה שלנו לא היתה טובה. אפשרנו לאנאדולו יותר מדי ריבאונדים בהתקפה. הם התעלו עלינו. אנחנו צריכים להמשיך להילחם ולשים את המשחק הזה מאחורינו". ג'וש ניבו סיכם: "הפסד קשוח נגד יריבה טובה מאוד. ההגנה שלנו לא היתה ברמה הנדרשת כדי שיהיה לנו סיכוי לנצח. אפשרנו להם יותר מדי ריבאונדים בהתקפה ושלשות פנויות. אנחנו צריכים להשתפר בהוצאה לפועל של התכנית ההגנתית שלנו". 

מכבי יוצאת כעת כאמור לפגרה בת שלושה שבועות מהיורוליג לטובת חלון הנבחרות של פיב"א ומשחקי הגביע, שנדחו בישראל בשל המלחמה. למרות ההפוגה מהמסגרת האירופאית, הצהובים עומדים עכשיו בפני רצף משחקי ליגה ארוך וצפוף שנועד להשלים את משחקיהם החסרים מתחילת העונה. כבר ביום ראשון מחכה להם משחק קשוח בדרבי מול הפועל תל אביב, משחק אותו הצהובים רוצים לנצח לאחר ההפסד הדרמטי במפגש הקודם. "אנחנו חייבים להמשיך הלאה", סיפר ניבו לאחר ההפסד אמש, "ולהתכונן למשחק הגדול שיש לנו ביום ראשון".