יורוקאפ: הפסד בייתי ראשון לרמלה

אחרי 2 ניצחונות בית רצופים וכשהן עם הזדמנות נהדרת להעפיל למקום הראשון בבית ולהבטיח את השלב הבא אירחה רמלה את בוטאש ובמשך 3 רבעים היתה עדיפה עליה. מטווח השלשות של הטורקיות בסוף הכריע את רמלה שכעת תצא לשני משחקי חוץ בפולין ובצ'כיה ותנסה לחזור משם עם הכרטיס להצלבה. טיפני מיטשל בלטה עם 30 נק'.


| שי ברק

אליצור 'נוה דוד' רמלה 70 - בוטאש ספור 78

לפני קצת פחות מחודש פתחה אליצור רמלה את המסע האירופי שלה במשחק חוץ קשה נגד בוטאש שהגיעה אחרי שהחמיצה את הכרטיס ליורוליג. רמלה הפתיעה אז עם מחצית ראשונה צמודה ואף שוויון 37 סמוך להפסקה לפני שנכנעה ליריבה העדיפה 91:64. מאז ההפסד חזרה רמלה לאולמה הבייתי, גברה במשחק גדול על גוזו'ואו 71:70 והמשיכה להראות שיפור בניצחון הבייתי על ברנו 80:63 בשבוע שעבר.

כשהיא מראה יכולת משופרת ומפגינה הרבה ביטחון במפעל האירופי אירחה את הקבוצה היחידה שניצחה אותה העונה (בכל המסגרות), בתקווה שאפשר לנצח ולהעפיל לראש הבית. בוטאש הגיעה אחרי הפסד מפתיע בפולין ונראתה פגיעה. ברמלה נראו מצוין בפתיחה, טיפני מיטשל בעוד משחק גדול טיילה בין שחקניות ההגנה של בוטאש ופעם סיימה בלייאפ, פעם הוציאה לקלעיות וכך אחרי פיגור 2:0 , השתלטה רמלה על המשחק, מיטשל קריבצ'ביץ ובויד העלו את המקומיות ליתרון ראשון ואז הגיעו שלשות של עדן רוטברג ואלכס גיט'צנקו שהובילו את רמלה עד 12:7. הקבוצות לא הפגינו יכולת התקפית מרשימה מדי ברבע הראשון ודקות רבות חלפו ללא נקודות, מה ששירת את רמלה לשמור על יתרון יציב סביב 4 הפרש, לפני שהרבע הסתיים 16:15.

את הרבע השני פתחה רמלה מצוין, עם נקודות של קריבצ'ביץ ואז הצגה של מיטשל, ההפרש זינק ל-8 (23:15) ורמלה נראתה כשולטת במשחק. על כל סל של היריבה הטורקית ענתה רמלה בקלות מרשימה, עדן רוטברג הוסיפה שקט כשניהלה את המשחק והובילה את הכדור כדי להקל על מיטשל, טורה ובויד לעשות את הנקודות וההפרש נשמר 29:20. בדקות האלה נראתה בוטאש כקבוצה שבורה, למרות אוסף הכוכבות והשמות הגדולים שבסגל זו היתה קבוצה שלא רצתה ולא נהנתה לשמור, איבדה המון ונתנה לרמלה עוד ועוד הזדמנויות להכריע את המשחק אך רמלה לא לקחה ופה אולי פספסה את הניצחון. בוטאש עדיין קבוצה איכותית ואחרי פסק זמן הספיקו לה שתי דקות הגנתיות טובות לחזור עד 29:26. רמלה הגיבה בזמן עם 6 נקודות רצופות של בויד והמחצית הסתיימה 35:30 לזכות הקבוצה מישראל. הפרש שהיה יכול וצריך להיות גבוה יותר, אבל אי אפשר להתלונן כשרמלה שלטה באופן מוחלט במשחק נגד הקבוצה שהביסה אותה לפני 3 שבועות.

הרבע השלישי היה המשך של אותה המגמה. רק שבוטאש נראתה מיואשת, והלכה לאופציה הקלה - להעיף שלשות. אם ברבע הראשון השלשות החזיקו אותן במשחק עם 3 מ-5, וברבע השני זרקו רק 3 פעמים מחוץ לקשת.... ברבע השלישי לבדו העיפה בוטאש 9 פעמים מרחוק לפעמים 3 פעמים בהתקפה אחת. כל ריבאונד נהדף החוצה, כל מי שקיבלה כדור התרוממה מעל השומרת וזרקה , ברוב הפעמים זה לא הצליח , אבל לקראת סוף הרבע פתאום הסטטיסטיקה התיישרה. בזמן שרמלה שיחקה יפה ומסודר וטיפני מיטשל טיילה לסל או סחטה עבירה וקלעה באחוזים מדהימים מהקו (13 מ-13), בבוטאש היה נראה שמחכים לסוף המשחק. 38:30 קל לרמלה. ואז הכל הסתבך. כמה טעויות נתנו ליריבה לרוץ ובאמצע הרבע השלישי רק 38:37. ברמלה, שהמשיכה להיות טובה יותר גם בדקות האלה עצרה מיטשל את הריצה והחזירה ליתרון מבטיח 47:40, אבל אז הסטטיסטיקה התיישרה, השלשות החלו להיכנס בוטאש שוב חזרה לפיגור נקודה, החזיקה את עצמה בפיגור 2-3 נקודות , עד ששיי פדי הצליחה לייצר מהפך בשלשה נוספת 56:55, דקה לסוף הרבע. אותה פדי עוד קלעה פעמיים מהקו ואחרי שרמלה הוליכה בביטחה 29 דקות, לרבע האחרון עלתה בוטאש ביתרון 58:55.

עם בויד במשחק טוב רמלה עוד הצליחה לסגור את הפיגור ולעלות ליתרון 65:63, שש דקות לסיום כשבוטאש המשיכה להפגין אנטי כדורסל ולהפציץ מבחוץ (12 שלשות זרקו ברבע) רמלה שמרה על היתרון עד שקלסי מיטשל היתה זו שהתחילה לקחת את הזריקות. בניגוד לחברותיה מיטשל גם קלעה ו-3 שלשות רצופות (7 מ-9 לשלוש באותן דקות) הטיסו את בוטאש ליתרון משמעותי נדיר 77:69, שתי דקות וחצי לסיום. מפה כבר רמלה לא חזרה. 

בסיום בוטאש שורדת משחק חוץ קשה וכמעט מבטיחה לעצמה בוודאות את ראשות הבית ושמינית הגמר. רמלה עדיין במקום השני, אך כדי לשמור עליו תהיה חייבת לנצח בפולין בסוף החודש. הפסד במשחק החוץ הקשה יעביר את ההכרעה למחזור האחרון בו תזדקק לניצחון משמעותי בברנו כדי להיות בין 4 הקבוצות העדיפות שיעפילו מהמקום השלישי.

המשחקים הבאים 28.11 ו-4.12.

 

קלעו לאליצור רמלה:
טיפני מיטשל 30  נק', 7 ריב', 1 אס'
בריטני בויד 14 נק', 10 ריב', 7 אס'
טיאנה קריבצ'ביץ 12 נק', 6 ריב'
אומו טורה 8 נק', 5 ריב'
עדן רוטברג 3 נק', 7 ריב', 3 אס', 3 חט'
אלכס גיטצ'נקו 3 נק', ריב'.

בלטו בבוטאש:
קלסי מיטשל 31 נק'
שיי פדי 13 נק'
קווינטרה הולינגסוורת' 10 נק', 12 ריב'