ל.נשים: הגליל בפיסגה

למרות שחיפה ניצחה ב-54 הפרש, ההפסד של הגלבוע בוינגייט הוריד את המפסידות למקום השלישי ואת חיפה לשני. מי שעלתה למקום הראשון הן הגליל שהשלימו ניצחון 11 ברציפות בבאר טוביה. עוד הפתעת המחזור הגיעה גם מכפ"ס שם אליצור ת"א השיגה ניצחון שני העונה. משחקים נוספים: יבנה חזרה מנתניה עם ניצחון, כאוכב מתל כביר וירושלים משלימה את דבוקת הצמרת בניצחון בייתי על רמה"ש.


| שי ברק

 

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

אקדמית וינגייט 73 - הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 65 (במחצית: 42:27 לגלבוע)

סיפור המשחק:  גלבוע מעיינות עם הפסד חוץ שני העונה מאבדת את המקום הראשון בו החזיקה מתחילת העונה. שחקניות האקדמיה שוב מוכיחות שבוינגייט הן יריבה עיקשת שיכולה לנצח כל קבוצה, כשהן קולעות באחוזים גבוהים במיוחד מחוץ לקשת.

שם המשחק: ניצן עמר. שוב עמר מוכיחה שהיא אולי השחקנית החשובה באקדמיה ושולחת מסר ברור למאמני הנבחרות בקיץ ולקבוצות ליגת העל שכבר השנה היתה יכולה לעזור ללא מעט מהן. עם 14 נקודות במחצית השניה (4 שלשות) החזירה במו ידיה את האקדמיה למשחק ושלחה את המשחק להארכה.

סיכום המשחקשתי מחציות שונות לחלוטין הסתיימו בשוויון 62. בהארכה היו רומי לוי ושירה חג'ג' עם 11 נקודות מול שלשה של טלי בן ישי ו-וינגייט הכריעה את המשחק. כשיעל טויטו ועדי פירסטנברג קלעו 6 נקודות כ"א ברבע הראשון וכשמאיה ברקוביץ וטלי בן ישי צלפו מחוץ לקשת ברחה הגלבוע ליתרון דו ספרתי (24:14) כשבצד השני 10 נקודות משותפות של עמר ונשר היו המעט של וינגייט. השליטה האורחת המשיכה לרבע השני, בן ישי הוסיפה עוד שתי שלשות, טודורוב ושבת כהן סיימו וההפרש צמח לכיוון 20 נקודות ההפרש ובהפסקה 42:27 בדרך לגמור את המשחק? רק שאז הגלבוע נתקעה, לא הצליחה לייצר נקודות כמעט בכלל רק 3 שחקניות מצאו את הטבעת (טויטו, בן ישי וטודרוב) לעומת 7 במחצית הראשונה, ומצד שני בוינגייט השלשות נכנסו. 4 שלשות קלעה ניצן עמר, שני ברמן קלעה עוד אחת ובתום רבע שהסתיים 18-13 ההפרש שוב רק עשר (55:45). רק כשברבע האחרון הגלבוע נתקעה על סל שדה יחיד, בוינגייט ניצן עמר ורומי לוי המשיכו וקלעו כל הדרך לשוויון ובהארכה, הגלבוע הוסיפה שוב רק עוד סל שדה אחד (שני סלי שדה ב-15 דקות) בוינגייט היו במומנטום שאי אפשר לעצור וחגגו ניצחון גדול.

מחשבה על העתידהמחשבות השבוע הולכות לעמר, שחקנית שהובילה את וינגייט לקאמבק היא ברומטר בקבוצה וכמו שמובילה את וינגייט לסיים בין החמש הראשונות בסיבוב הראשון היא גם יכולה לעשות את זה בקבוצות יותר גדולות בליגה והיתה יכולה לעזור ללא מעט מדורגות מעליה לזכות באליפות. בגלבוע במחצית הראשונה מאיה ברקוביץ ועדי פירסטנברג הראו שגם הן מסוגלות לסחוב את הקבוצה שלהן, אך במחצית השניה נתקעו ופינו את הבמה ליעל טויטו שליד טלי בן ישי ניסתה לקחת מנהיגות, אך זה לא הספיק.

משפט סיום: מאבקי הצמרת נפתחו בזכות משחק אחד מה שגרר אחריו טירוף של החתמות וחיזוקים אפשריים להמשך העונה. כל קבוצה מבינה שיכולה השנה לזכות באליפות ומחפשת להתחזק ב"כרטיס כפול שובר שוויון" - האם לזה התכוון מי שהגה את הרעיון של ה"כרטיס הכפול" או שהגיע הזמן להודות שהוא נכשל?

קלעו לאקדמיה וינגייט: ניצן עמר 22, שירה חג'ג' ורומי לוי 13 כ"א, עדי אלטמן 11, מאי נשר 8, שני ברמן 6.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: טלי בן ישי 26, יעל טויטו 15, ג'ני טודורוב 8, עדי פירסטנברג 6, נועה שבת כהן 4, מאיה ברקוביץ 3, קרן בויס 2, ענבר לברון 1.

אס"א ירושלים 84 - א.ס רמת השרון 78 (במחצית: 40:31 לירושלים)

סיפור המשחק:  אס"א ירושלים התאוששה נגד אחת הקבוצות "החמות" בליגה. בירושלים הצליחו לשמור על המקום הרביעי כשרמה"ש התרחקה ממנו, אך בזכות הקאמבק ברבע האחרון אולי עוד יכולה למחוק את ההפרש בסיבוב הבא בבית.

שם המשחק: רוני קלינגר. רמת השרון אולי לא מועמדת לאליפויות בליגה לנערות אבל מצמיחה לא מעט שחקניות לליגות הבכירות ורוני קלינגר עד כה מרשימה העונה ביכולות ההגנתיות שלה ובתרומה למשחק הקבוצה, אך נגד ירושלים הראתה מימד נוסף, של ווינריות. לקחה אחריות ועם 12 נקודות ברבע האחרון הביאה את רמה"ש מרחק נגיעה מניצחון. בצד המנצח שם המשחק הוא עדן פורת שחזרה לעצמה עם 21 נקודות מהן 17 במחצית הראשונה אותה סיימה ירושלים בניצחון.

סיכום המשחק רמת השרון הוכיחה שיכולה להתמודד עם ירושלים כשהיתה כמעט שווה ליריבה ברבע הראשון (19:18 לירושלים) מול 10 נקודות של עדן פורת ו-8 משותפות של נטע רפאל ומורן שטרית (4 כ"א) היו חופית וקסלר ומיטל לוי עם נקודות מבחוץ והילה הוניג עם 6 נקודות שקלעה בצבע. ירושלים ברחה ליתרון משמעותי במהלך הרבע השני כשלפורת ורפאל הצטרפה יולי גרוסמן ויחד ירדו להפסקה ביתרון 40:31. ירושלים המשיכה לברוח גם במהלך הרבע השלישי, הדר רפאל בלטה לצד נטע רפאל ודקות טובות של אריאל ג'אקוור וירושלים התרחקה לכיון יתרון דו ספרתי 63:48, סימן ראשון לעתיד לבוא היה לקראת סוף הרבע כשרוני קלינגר קלעה מבחוץ. אז הגיע הרבע האחרון ואיתו הקאמבק. 12 נקודות של קלינגר, שלשות של אופיר אליהו, חופית וקסלר, לי אורן וסהר דגן ובסך הכל רבע משוגע עם 30 נקודות(!), אבל ההפרש היה גבוה מדי הדר רפאל ענתה עם 7 נקודות חשובות כדי למנוע את הקאמבק של האורחות ובסיום, רמה"ש עם הרבה מחמאות, אבל ירושלים נשארת ברביעייה לשבוע נוסף.

מחשבה על העתידרוני קלינגר עם 19 נקודות, נטע רפאל 17 נקודות, אופיר אליהו עם 9. סה"כ 45 נקודות ל-3 שחקניות בנות 18 ומטה. יותר מרבע מהנקודות שנקלעו במשחק. מה יש להוסיף?

משפט סיום:  רמת השרון יצאה למשחק חוץ קשה ולמרות פיגור דו  ספרתי הוכיחה שעם סגל צעיר ועמוק אין שחקנית "בעלת שם" שיכולה להתמודד מולן, אך ההפרש שנוצר ברבע השלישי היה גדול מדי. עוד קצת בגרות שתימנע ריצות אצל היריבה ורמה"ש יכולה לחשוב על צמרת. ירושלים צריכה להפיק את לקחיה בפגרה, אבל עוד קודם להראות שהפיקה לקחים מהביקור האחרון של יבנה ב"קוסל". רמה"ש חוזרת הביתה ותנסה לנצח גם קבוצת צמרת ב"קרית יערים" ואולי לעשות "בלאגן בצמרת.

קלעו לאס"א ירושלים: עדן פורת 21, נטע רפאל 17, הדר רפאל 16, יולי גרוסמן 12, מורן שטרית 10, אור מור יוסף 5, אריאל ג'אקוור.
קלעו לא.ס רמת השרון: רוני קלינגר 19, חופית וקסלר 15, הילה הוניג 14, אופיר אליהו 9, סהר דגן 7, לי אורן 5, מאיה מדרי 4, מיטל לוי 3, לורן בניטה 2. 

 

הפועל כפר סבא 60 - אליצור תל אביב 71 (במחצית 27:25 לתל אביב)

סיפור המשחק:  לאליצור ת"א לקח זמן להתחבר, אפילו הרבה הרבה זמן. הן התחילו סגל של 13, הצטמצמו, התרחבו, הוסיפו את יאנה שפירו, שחררו אותה מהמשחק נגד כפ"ס,  אבל בסוף הלב והשלד נשארו שם במשחק החוץ החשוב בקרב התחתית ועם רבע אחרון של 32-15 השיגו ניצחון שני העונה וקריטי למאבקי הירידה. בכפ"ס המשבר מעמיק.

שם המשחק: שני זר אביב. אחת השחקניות האחרונות מדור הזהב של המחלקה הצעירה של אליצור חולון. זר אביב עוד הספיקה לגדול ולצמוח לשחקנית בעלת פוטנציאל. היא טעמה מליגת העל ואז נעלמה, קצת הפסיקה, קצת ליגה ארצית, אבל השנה חזרה ומשבוע לשבוע מראה התקדמות. 21 נקודות (9 נק' ברבע האחרון) וניצחון חוץ גדול מחזירות אותה לתודעה.

סיכום המשחקמחצית ראשונה צמודה היתה בשליטה של ת"א שהובילה בהפרשים קטנים. 9 נקודות קלעה שני זר אביב מתוך ה-15 של קבוצתה ברבע הראשון ושלחה מסר להמשך. 7 נקודות של שרון רשף (במשחק שיא העונה שלא הספיק) ועוד 3 של דרור מייברג קבע 15:12 לת"א בסוף הרבע הראשון. זואי רייכמן פתחה טוב את הרבע השני, סבינה מרדנוב המשיכה אבל כפ"ס היתה קצת יותר טובה לנצח את הרבע השני עם שלשות של רשף וגולדין ונקודות של גבע, 27:25 לאורחות בהפסקה. נראה היה שכפ"ס משנה את המומנטום של המשחק עם סוף הרבע השני ופתיחת הרבע השלישי. 20-12 ניצחו המארחות את הרבע השלישי, דרור מייברג קלעה מבחוץ, נטלי לוי ברבע טוב מאד ו-6 נקודות ועוד נקודות של שרון רשף סגרו את הרבע ביתרון 45:39 והזדמנות טובה להשיג ניצחון... אבל לרבע האחרון כפ"ס לא הופיעה. 8 נקודות של שרון רשף היו מעט מדי. רק עוד 2 סלי שדה קלעו בקבוצה, אבל הבעיה בכלל היתה הגנתית. ענבל מיכל, שני זר אביב וסבינה מרדנוב - 3 בוגרות המחלקה הצעירה של חולון, עשו ככל העולה על רוחן, קלעו 32 נקודות וטסו לניצחון הגדול.

מחשבה על העתיד שבוע לא טוב לשחקניות הצעירות בשתי האגודות. בכל זאת כשהפוקוס ששמנו על זואי רייכמן ממשיך, היא ממשיכה לתת תפוקה סולידית של עוד משחק דו-ספרתי, וענבל מיכל גם היא בעונת צמיחה, כבר לא נערה, אבל עם 14 נקודות אולי עוד נצליח להציל את אחת הכישרונות הטבעיים הגדולים בסגל התל אביבי.

משפט סיום:  כפר סבא לא תרד. אבל זה לא המשפט שקיוו לשמוע במועדון שכבר שנתיים נאבק בצמרת ואשתקד היה קרוב להדיח את האלופה, אולי הפגרה בין הסיבובים תביא איתה בשורה חדשה. אליצור ת"א עוד לא נשארה. מדובר בניצחון גדול ומאד מעודד, אבל ת"א עדיין מסובכת וזקוקה לניצחון ב"משחק העונה האמיתי" שלה במחזור הבא נגד נתניה.

קלעו להפועל כפר סבא: שרון רשף 21, נטלי לוי 10, ענבל יערי, ענבל גבע, רוני גולדין ודרור מייברג 6 כ"א, חן הולצר 5
קלעו לאליצור תל אביב: שני זר אביב 21, זואי רייכמן וענבל מיכל 14 כ"א, סבינה מרדנוב 11, עדן מצארווה 5, גפן שטיין 4, רינת בן יעקב 2.

 

מכבי חיפה 91 - הפועל נהריה 37 (במחצית 54:20 לחיפה)

סיפור המשחק:  מכבי חיפה נערכת לליגת העל? הקבוצה התארחה ב"רוממה" אולמם של הגברים והרגישה בו בנוח כשהובילה כבר 5 דקות מתחילת המשחק סביב יתרון דו ספרתי. נהריה מתרגלת ליום שאחרי הדר לוי ששוב לא שיחקה נגד קבוצת צמרת, ותנסה להתחזק עד סוף חלון העברות.

שם המשחק: אבני סימינוביץ. עם 10 נקודות במחצית הראשונה ודקות כמעט רצופות מהרבע הראשון ועד ההפסקה, הצליחה גם לשלוט בריבאונד ההתקפה, גם לחטוף כדורים מהגארדיות ולרוץ למתפרצות ולקלוע מכל טווח. סימינוביץ ממשיכה בעונה הנפלאה שלה דרך הדומיננטיות בניצחון על נהריה (16 נק', 10 ריב', 2 חס').

סיכום המשחקחיפה באולם החדש והמרשים בהצגה כפולה ב"רוממה" ועם שידור ישיר ברשת, אירחה את נהריה בהרכב חסר במיוחד (ללא הדר לוי, ילנה איזנשטט, חן ביסמוט ולוטן עוזיאל). חיפה הרשימה בפתיחה עם יתרון מהיר תוך 6 דקות הוליכו המקומיות 17:4, כשגם פסק זמן באמצע לא עזר לנהריה לעצור את הירוקות. עמית גור צלפה פעמיים מחוץ לקשת, ניר בהיר ואבני סימיונוביץ יצרו נקודות בצבע ליתרון דו ספרתי. מרינה שפיצנדל בסל שדה ראשון הצליחה לעצור את הריצה של חיפה ופינצי המשיכה בשלשה וההפרש ירד לחד ספרתי. חיפה אמנם עוד חזרה לדו ספרתי (25:14 בסוף הרבע הראשון), אך אחוזי קליעה נמוכים מנעו מהן לברוח וההפרש נשאר לנוע סביב 9-12 נקודות כשגם נהריה מהצד השני לא הצליחה לחזור למשחק והרבתה לאבד. פסק זמן של חיפה 3 דקות בתוך הרבע השני שיחרר את חיפה, הן חזרו עם שלשה נוספת של ספיר תירוש , שלשה גם של כיוף ו-6 נקודות של סימיונוביץ הריצו את חיפה עד 46:19 (ריצת 18-0), שתי דקות להפסקה ודיי סגרו את הסיפור נגד נהריה שלמרות הסייז בצבע לא הצליחו להשתלט על הכדורים החוזרים וחיפה (בראשות סימינוביץ) ניצלה זאת לברוח. נהריה נשברה ועד סוף הרבע למרות נקודה של מלצב, חיפה פשוט רמה 3 ו-4 שחקניות על אפס, הסגולות לא ירדו להגנה וחיפה הוליכה בהפסקה 54:20. הרבע השלישי לא הביא איתו בשורה חדשה. חיפה המשיכה בקצב שלה, ספיר תירוש צלפה עוד 4 שלשות ברבע הזה, חיפה קלעה 20 נקודות, נהריה שוב נתקעה על מספר חד ספרתי והרבע השלישי הסתיים 74:28, לקראת רבע אחרון לפרוטוקול בלבד. 6 דקות לסיום הגיעה חיפה ליתרון 50 הפרש (80:30) ועד לסיום הקבוצות החליפו ביניהן נקודות שמן הסתם לא קבעו דבר.

מחשבה על העתיד 32 נקודות של אבני סימיונוביץ ונור כיוף מרשימות בהחלט, אך במשחק שרובו גארבג' קשה להפיק מסקנות. דקות המשחק שלהן והעובדה שתרמו בהן היא החשובה להמשך. בנהריה בסגל החסר איפשרו דקות לשובל מור ואריאל דנסקר שהתקשו לבוא לידי ביטוי, אבל אולי בנהריה יבינה שהשנה דברים גדולים אי אפשר לעשות ויתחילו לבנות את "היום שאחרי" בקידום בוגרות המחלקה.

משפט סיום:  מכבי חיפה עם הניצחון הכי גדול שלהן העונה יורדת למקום השני. ההפסד של הגלבוע הפך את הצמרת לבעלת שתי מוליכות ומאחר והגליל ניצחו את חיפה הן בפיסגה, אבל חיפה עובדת טוב, נראית מחוברת ונשאר לה לקוות לניצחון של כאוכב על הגליל במחזור הבא כדי לסגור את הסיבוב במקום הראשון. נהריה שצפויה לקבל בחזרה את הדר לוי ולהתחזק בהחתמתה של ליאור הלוי בכרטיס כפול יכולה להתעודד שהסיבוב הא יהיה טוב יותר.

קלעו למכבי חיפה: ספיר תירוש 25, אבני סימיונוביץ ונור כיוף 16 כ"א, עמית גור 12, שיר רביב ושי אלון 8 כ"א, דניאל חג'ג' 4 , אלה יערי 2.
קלעו להפועל נהריה: מרינה שפיצנדל 11, נופר פקין 8, אלה פינצי 6, מרינה מלצב 5, רוני מנצ'ל 3, שובל מור ואריאלה דנסקר 2 כ"א

 

הפועל באר טוביה 65 - הפועל גליל עליון 83 (במחצית: 35:32 לגליל)

סיפור המשחק: גליל עליון היא אותה גליל עליון. מחצית אחת צמודה ביכולת בינונית ורבע שלישי שבו מכריעה את המשחק עם ריצת 22-11. באר טוביה שאיבדה את ירדן עיבל בפציעה, תאבד גם את הקלעית המובילה שלה (ובליגה) ליאור הלוי, שתצפין לנהריה ובסגל החסר נראה שלבאר טוביה יהיה קשה גם בבית.

שם המשחק: שיר קרמר. ההתאמות ליום שאחרי ליאור הלוי החלו כשהשחקנית מיעטה לקבל דקות. במקומה שולבו שחקניות המחלקה הצעירה ובעיקר האחיות קרמר. באר טוביה מבינה שנגזר עליה עוד עונה באמצע טבלה ואולי תנסה לבנות במהלכה את העונה הבאה. שיר קרמר בהחלט יכולה להיות עוגן בקבוצה כזו.

סיכום המשחק  עם שתי שלשות של בר אביטל ו-4 נקודות של ליאור הלוי באר טוביה קלעה 16 נקודות ברבע הראשון וירדה בפיגור חד ספרתי בסוף הרבע הראשון, כשמיתר אסולין עם 10 נקודות ואמה רוזנסטון עם שתי שלשות הובילו את הגליל ליתרון. מור בורודובסקי וחן וייסבורט עזרו לבאר טוביה לנצח את הרבע השני 16-13, כשבגליל ברבע לא טוב היו קלמר עם 4 נקודות וקרן נחמה עם 7 שהחזיקו את הקבוצה ביתרון 35:32 בהפסקה. 8 נקודות של רבקה רוס עוד 5 של קרן נחמה ויכולת טובה של שני לוי הובילו לבריחה האורחת ברבע השלישי, בבאר טוביה נתקעו על 11 נקודות כששיר קרמר ואוריאן אמסלם לא הספיקו אלא ל-57:43 בסוף הרבע השלישי. ברבע האחרון הגליל צלפו עוד 26 נקודות בהתקפה וכשהבינו שהניצחון מובטח הורידו הילוך בהגנה, באר טוביה קלעה אמנם 22 הפרש, אבל מול המטווח של הגליל לא היו להן הכלים לחזור.

מחשבה על העתיד סול קרמר היה השם הבולט בשנים האחרונות של גדרה, שיר פרצה מאוחר יותר בבאר טוביה והשתיים ביחד מתקדמות ממשחק למשחק. הן כבר היו בדרך החוצה מבאר טוביה במהלך הקיץ, וכעת הן אולי יהיו חבל ההצלה שלהן בעונה הזו.

משפט סיום:  גליל עליון עלתה למקום הראשון כשממשיכה את רצף הניצחונות, עדיין לא מרשימה, עדיין מחפשת חיזוק לסגל החסר שמגיע למשחקי החוץ אבל לרוץ 11 ניצחונות רצופים זו בשורה גדולה אם מכאן הן רק ימשיכו להשתפר. באר טוביה שוב התחילה עונה עם הרבה תקוות למשהו חדש ושוב מוצאת עצמה באותו מקום מוכר.

קלעו להפועל באר טוביה: מור בורודובסקי 15, אוריאן אמסלם 14, שיר קרמר 11, בר אביטל 9, ליאור הלוי וסול קרמר 6 כ"א, חן וייסבורט 4.
קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 19, קרן נחמה 18, שני לוי 17, מיתר אסולין 16, אמה רוזנסטון 6, נועה דניאלי 3, גל קלמר 2, פז אמיתי שמי ונוי לפושניאנסקי 1 כ"א.

 

אליצור נתניה 49 - אליצור יבנה 63 (במחצית 37:25 ליבנה)

סיפור המשחק:  23-13 ברבע השני, שתי שלשות של לי קפיטולניק עוד 7 נקודות של רג'י גליידה והצמד הנפלא הזה הופך את יבנה לקבוצת צמרת. כזו שגם ביום לא גדול נגד יריבת התחתית מנתניה הן יודעות ב-10 דקות דומיננטיות להכריע משחקים. נתניה יכולה להתעודד מכל 3 הרבעים האחרים של המשחק בתקווה שיצליחו להביא את היכולת הזו גם למשחקי ההישרדות.

שם המשחק: לי קפיטולניק, אולי השם שדובר הכי מעט הסיבוב וצריך להיות מוזכר הכי הרבה. קוראים לזה אנדרייטד וקפיטולניק בשקט שלה מובילה את יבנה, כשהערב כששום דבר לא הלך היא עשתה את זה כקלעית המובילה של הקבוצה.

סיכום המשחק מצד אחד נופר לוי ומצד שני לירון אלבג פתחו את המשחק, אחריהן היו אלה הגארדיות מצד האורחות בת אל לזמי ובצד המארח דפנה מלר, כל אחת קלעה 7 נקודות, הרבע הראשון היה צמוד והסתיים ביתרון קל 14:12 ליבנה. אז הגיע הרבע השני, קפיטולניק, גליידה, הללי ולוי רצו, ברחו ליתרון דו ספרתי ונעצרו ב-37:25 בהפסקה. מי שלקחה אחריות בנתניה היתה הילה מימון שסגרה את הרבע השני בשלשה ופתח את הרבע השלישי עם 5 נקודות רצופות מתוך 9 שקלעה בו. דבי בלייברג השלימה עוד 5 נקודות ונתניה ניצחה את הרבע והתקרבה ליבנה 49:41 ברבע בו קפיטולניק עם 3 שלשות החזיקה כמעט לבדה את הקבוצה. לנתניה היו הרבה מילים טובות לקבל אבל לא היו להן אנרגיות לתת ברבע המכריע, רק שני סלי שדה קלעה מהם שלשה נוספת של מימון סמוך לסיום ויבנה החזיקה את הניצחון עם נקודות חשובות של גליידה והללי, כדי לצלוח משחק חלש ולחזור הביתה עם ניצחון.

מחשבה על העתידשחר עמית עם 6 נקודות, אבל בערב לא פשוט של יבנה לא לקחו סיכונים מיותר ולא קיבלה יותר מדי הזדמנות. עדן גיוסי עדיין לא חזרה לנתניה וספק אם תחזור העונה.

משפט סיום:  משחק שהוא חזרה גנרלית לקראת מחזור סיום הסיבוב שצפוי להיות אחד החשובים לשתי הקבוצות. יבנה יוצאת לירושלים האולם בו עלתה לחצי גמר הגביע ויודעת שאם תשחזר את התוצאה יכולה להיצמד לרביעית בטבלה ולפתוח סיבוב שני שיכול להוביל אותה לפיינל פור. נתניה יוצאת למשחק חוץ בתל אביב שהמנצחת בו תעשה צעד משמעותי להישארות בליגה והמפסידה... לא רוצה לחשוב על זה.

קלעו לאליצור נתניה: הילה מימון 15, ניצן קוך 10, לירון אלבג ודפנה מלר 7 כ"א, דבי בלייברג 6, עדן אהובים 4.
קלעו לאליצור יבנה: לי קפיטולניק 14, רג'י גליידה וחנה הללי 13 כ"א, בת אל לזמי 9, נופר לוי 8, שחר עמית 6.

 

מכבי תל כביר 35 - הפועל כאוכב 90 (במחצית 36:19 לכאוכב)

סיפור המשחק:  סיפור המשחק הוא הסגל של תל כביר, אמנם אדר מנע הצטרפה אך הסגל החסר, הקושי לייצר עקביות והעונה הקשה ביותר שלהן הופכת את המשחקים נגד קבוצות הצמרת , בשלב הזה, לכאלה שרק רוצים להעביר אותם. כאוכב קיבלה משחק נוח בו שיתפה את כל שחקניות הסגל לקראת שני המשחקים ה"סופר קשים וחשובים" שצפויים בשבועיים הקרובים.

שם המשחק: היא סלאח. הרכזת של כאוכב בעונה דיי סולידית ושקטה. השחקנית הצעירה קיבלה את המושכות לעמדת הרכזת ומתמודדת עם רכזות מנוסות וותיקות ממנה מדי שבוע, היא לומדת משתפרת, מצליחה לחבר את הקבוצה ולהפוך אותה לקבוצת צמרת ובמשחק נגד תל כביר גם הצליחה לקלוע 12 נקודות.

סיכום המשחק הרבה מה לספר אין במשחק. כל עוד לתל כביר היה אוויר הן עוד היו במשחק. רבע ראשון בו שני חכים קלעה 4  נקודות ויפית כהן עם ראם נונו השלימו עוד 4 נקודות הסתיים בפיגור 8, כשפיירוז חאג' לבדה קלעה 7 נקודות וסלע, נג'מי עם ליאן עודה השלימו את התוצאה 16:8. 7 נקודות של יפית כהן היו מעט מול היכולת הגבוהה של סלאח ועודה, 36:19 במחצית. כל זה הסתיים ברבע השלישי. הסגל הקצר של תל כביר לא עמד באינטנסיביות של כאוכב, האורחות רצו 35-2, 9 שחקניות שונות קלעו ברבע הזה, כולל נקודות בכורה לפאטמה חליל שצלפה שלשה, הרבע הסתיים 71:21 והרבע האחרון לפרוטוקול בלבד. 

מחשבה על העתידליאן עודה הצעירה היא הדבר הבא שגדל בכאוכב אחרי ולצד פיירוז חאג'. אלה לא ה-12 נקודות שקלעה גם השבוע, אלא ההגנה המלחמה, הדומיננטיות שמפתחת בקבוצה יחד איתה סלאח, חאג', נג'מי ומוחמד יחד עם חליל קלעו 60 נקודות בקצב משחק גבוה במיוחד, יופי של דור גדל בכאוכב ויש להן לפחות עוד שנתיים כאלה.

משפט סיום:  המשחקים של כאוכב בבית נגד הגליל ובגביע נגד הגלבוע בשבועיים הקרובים יכולים להפוך עונה טובה מאד לעונה אדירה. האם יצליחו לעשות את זה בחודש ינואר 2019?

קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 13, ראם נונו 11, שני חכים 7, ריאנה ג'קסון 4
קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 20, היא סלאח וליאן עודה 12 כ"א, עלית כהן 10, פיירוז חאג', אסיל עודה ונור נג'מי 9 כ"א, סירין מוחמד 6, פאטמה חליל 3.