רועי לוין התפטר מאימון פתח תקווה

הרבה שנים לא זכורה עונת כדורסל בליגת העל לנשים בה כשליש מהמאמנים סיימו את תפקידם עוד בשלב הליגה הסדירה. אחרי ראובן וצירלין, גם בפתח תקווה יחפשו מאמן חדש שינסה להשאיר את הקבוצה בליגה לאחר שרועי לוין ביקש לסיים את תפקידו בעקבות רצף ההפסדים והירידה מתחת לקו האדום.


| safsal

רועי לוין על הקווים של הפועל פ"ת (צילום: מנהלת הליגה)

 

הפועל פתח תקווה, שהיתה אחת מההפתעות המרעננות של העונה שעברה עם העפלה לפלייאוף העליון וכשבגביע הדיחה את אליצור רמלה, עוברת העונה שנה קשה במיוחד. בעקבות התוצאות האחרונות וירידתה של פתח תקווה מתחת לקו האדום נפגשו רועי לוין, מאמן הקבוצה, וגיל סלע, היו"ר, ובפגישה ביקש המאמן לסיים את תפקידו באופן מיידי ונענה על כך בחיוב.
כעת בפתח תקווה ינצלו את פגרת הנבחרת כדי לנסות ולמצוא מאמן שיוביל את הקבוצה בשלבים האחרונים של העונה ובמאבקי ההישארות זאת לאחר שלאחרונה כבר בוצעו שני שינויים במצבת הזרות כשהוחתמו קלסי בון וטיאנה מודלרו, אך כאמור רצף ההפסדים לא נעצר.

 

על פניו, לא היתה סיבה של ממש לעונה הקשה שעברה על פ"ת עד כה. הפועל פתח תקווה הצליחה לייצר המשכיות נדירה מהשנה שעברה עם השארתן של שחקנית נבחרת ישראל הדר חדד, הרכזת המצוינת אילה רוט והזרה הסקוררית קאנישה בל. הקבוצה אמנם איבדה את הסנטרית האימתנית קאדיג'ה קייב. החילופים עם מחזיקת הגביע מראשל"צ בין הופר ובלוק לא הוכיחו את עצמם שבלוק היתה רחוקה מהיכולת שהציגה לפני שנה ובפתח תקווה אחרי פתיחה של 2 ניצחונות ו-3 הפסדים, יצאו לפגרת הנבחרת בחלון נובמבר וחזרו ממנו עם 11 הפסדים רצופים.

אחרי ההפסד בשני האחרון, במשחק התחתית החשוב נגד אס"א ירושלים, הודיע מאמן הקבוצה, רועי לוין על התפטרותו.

רועי לוין (29), מונה בקיץ שעבר לראשונה כמאמן ראשי בקבוצת נשים בהפועל פתח תקווה, זאת אחרי שאימן בעבר באקדמיה לכדורסל נשים, היה עוזר מאמן בראשל"צ ובפ"ת וחלק מצוות האימון בנבחרות הצעירות. עונת הבכורה שלו, כאמור, היתה חלומית, והשנה התקשה להמשיך באותה מגמה ועל מנת לזעזע את הקבוצה ואולי להציל אותה מירידה החליט לפנות את מקומו על הקווים למאמן אחר שאולי יצליח להוציא מהקבוצה יותר.

המאמן מסר על החלטתו: "רוצה להודות לגיל סלע ולהפועל פתח תקווה על השנתיים האחרונות. בעקבות כדור השלג השלילי בחודשים האחרונים, הרגשתי שהקבוצה צריכה זעזוע כדי לעצור את רצף ההפסדים, ובפגישה עם גיל לאחר המשחק סיכמנו על העזיבה שלי. חשוב לי להגיד שהפרידה נעשתה בחברות, אני מאד אוהב את גיל ומודה לו על ההזדמנות שנתן לי בפעם הראשונה לעמוד על הקווים כמאמן ראשי בליגה הראשונה".