יודע להעריך בית

תומר גינת לא גדל בהפועל ת"א, אבל היא הייתה קבוצת ליגת העל הראשונה שגם נתנה לו לשחק ובין השניים נוצר סיפור אהבה שכנראה ישאר לנצח. אבל לא רק בגלל זה הוא בחר לחזור ארצה לאדומים - אלא פשוט כי הוא שחקן חכם שיודע להעריך ולעשות בחירות נכונות, כפי שעשה לאורך כל הקריירה שלו. אדי מינץ נזכר בעבר של הילד מנהריה ובטוח שהוא עשה את הבחירה הנכונה.


| אדי מינץ

 

תומר גינת, משקיע לטווח ארוך. את גינת הכרתי עוד כנער צעיר בן 16 (לא אני, הוא...) בעונת הנוער הראשונה שלו ב-2011/12 בעירוני נהריה. זו הייתה קבוצה מוכשרת ומאומנת שהגיעה לגמר אליפות המדינה והיה לי הכבוד ללוות אותה, בכל משחק ומשחק, לא הפסדתי אפילו אחד, ככתב ספסל ואבא גאה (גם הבן שלי שיחק שם). גינת היה צעיר בשנה מכל שחקני הסגל אבל כבר אז ידע לקחת אחריות, לנצח משחקי נוק אאוט ולבלוט. אחרי עוד שנת נוער השלב הבא והטבעי היה בבוגרים של נהריה (עונת 2013/14) אבל דווקא בבית בו גדל לא נתנו שום לו צ'אנס.

מי שכן הבינו את הכישרון היו מאמני נבחרת העתודה (וואלה, כבר לא זוכר מי), גינת קיבל זימון ולקח את עתידו בידו. סוגיית דקות המשחק הייתה חשובה (ובצדק) כבר אז ולאחר מאבק יצרי, קיצי ולוהט מול אגודת האם גינת עבר לשנתיים לק.אתא בליגה הלאומית תחת שרון אברהמי ובשנה השנייה נבחר (ע"י ספסל, אלה מה?) לישראלי המצטיין של הלאומית כשהוא מספק 16.4 נק' למשחק. משם נסללה הדרך לליגת העל.

אמרנו משקיע לטווח ארוך? אז 4 עונות נהדרות בהפועל ת"א שבהם התקדם משנה לשנה, הגיע לנבחרת האולימפית ולבוגרת, נבחר לתגלית העונה, חמישיית העונה ומלך הסלים הישראלי. בעונתו האחרונה, רגע לפני המעבר לאירופה, סיפק 15.3 נק', 6.3 כ"ח ו-2.7 אס'. בשנתיים האחרונות בעיר האורות התפוקה קצת ירדה ועמדה על 10.4 נק', 5.1 כ"ח ו-2.3 אס'. השנים בניכר לא תמיד היו קלות, הריחוק מהמשפחה, הקורונה, פציעות וסוג של תקרת זכוכית (הגיע פעמיים לרבע גמר היורוקאפ) סימנו לו שאפשר לחזור. אבל לאן?

שתי האופציות הבולטות היו התל אביביות ושתיהן רצו אותו יותר מכולן. אבל גינת ראה מה קורה בשנים האחרונות לכל הישראלים הבכירים בצד הצהוב של העיר והדילמה כסף או דקות הייתה קלה. גינת יודע להעריך בית (בתנאי שהבית גם יודע להעריך אותו) ובחר אדום. אמנם בהרבה פחות כסף (ולא ש-280 א' $ ברוטו בשנה בחוזה ל-5 שנים זה מעט) אבל לפחות יהיו לו דקות למכביר, כמה שירצה. זה בטח יותר טוב מלחלוק 10 דקות יורוליג עם עוד 3 ישראלים כפי שהיה השנה בצד הצהוב ומי יודע האם קטש בכלל ישרוד עד החגים לפי מיטב המסורת. קיצר החלטה קלה של ציפור ביד מאשר שתיים על העץ. כי כזה הוא. משקיע לטווח ארוך. בהצלחה!

 

 

.