על: קבוצות התחתית מתעוררות

בני הרצליה הדהימה בחוץ את מכבי ת"א והורידה אותה למקום השני בטבלה, כשבראשון נמצאת הפועל ת"א שניצחה בבית את הפועל ב"ש. גליל עליון קטעה את רצף ההפסדים שלה עם ניצחון חוץ על קרית אתא, הפועל חיפה השיגה ניצחון דרמטי על גלבוע גליל. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| צוד בדיחי

 

טוב אנחנו במחזור התשיעי למי שסופר מה שאומר שמהמחזור הבא אנחנו בדאבל פיגרס, ולא התרגשתי ככה מאז הבר מצווה שלי כשאחי עמי זרק לי סוכריה בול באגודל, כל ההפטרה קראתי עם האגודל בפה, אבל אנחנו סוטים מהנושא. הנושא הוא שהפועל "ידידותית לצמחונים" תל אביב אירחה באולמה הביתי, אולם "נוהגים פנימה", את הפועל באר שבע. אין לי פה משחקי תרגום מטופשים, אז רק אספר לכם שהפועל ת"א (שניצחה, אגב, אל תהיו במתח) קלעה 27 נקודות ברבע הראשון, 27 נקודות ברבע השני, 27 נקודות ברבע השלישי ורק 14 ברבע האחרון. מה קשה לתת עוד 13 נקודות לא הבנתי, זה לא משהו שלא עשיתם בעבר. בכל מקרה החל מהרבע הראשון אותו סיימה הפועל תל אביב בפלוס 9, לא היה לבאר שבע יותר מדי סיכוי. בטח ביום שבו צ'ינו אנואקו נותן 20 נקודה אבל רק אחת מהן מהעונשין, וזה חבל. אנחנו אוהבים לראות את צ'ינו זורק עונשין. בשביל זה באנו. ככה או ככה, אנו שולחים לבבות לידיד המערכת אלירן, שחזר הביתה על גמל. אוהבים אותך אלירן.

אמרנו צ'ינו אנונאקו אמרנו בני הרצליה, סתם לא באמת, אבל אתם יודעים איך זה, מחפשים סוג של מעברון בין הפסקאות. באותה מידה יכולתי לכתוב אם כבר בתל אביב עסקינן, הקבוצה השניה מתל אביב דווקא לא ניצחה, והפסידה למחזיקת הגביע 98:93. כריס באב שבניגוד לאנואנקו דווקא כן נשאר בהרצליה הוביל את הקבוצה שלו לניצחון חביב על הקבוצה מתל אביב (סליחה על זה, התפלק). המספר הנוסף? המכבים הגיבורים קלעו ברבע הראשון 9 נקודות, ממש כמו המחזור שאנחנו מצויים בו. תראו מה זה הקדוש ברוך הוא איך הוא מכוון את הכל מלמעלה. יא אללה. (אללה זה גם הקדוש ברוך הוא אבל בערבית).

היידה מגיעים למשחקים של אתמול. משחק צמוד צמוד ברוממה בין הפועל חיפה לבין אלופת המדינה לשנת 2009/10 (אני יודע את זה כי הייתי מנוי אז, כזה אני. אוהד הצלחות). אבל מסתבר שתהילת העבר לא הספיקה לגיבורי עמק יזרעאל והם נכנעו ללא תנאי (סתם ביטוי שאומר שהם הפסידו. קבוצות לא נותנות תנאים לקבוצות אחרות בשביל לנצח אותם. התנאי היחיד הוא מי קולע יותר). ככה או ככה הפועל חיפה ניצחה 82-80. את הנקודות החסרות יחפשו בעמק אצל הישראלים של הקבוצה: מירון רוינה, צוף בן משה ובניה סרור, קלעו 2 נקודות כל אחד. כל שאר הנקודות נקלעו בידי שחקנים זרים.

אה וגליל ניצחה גם. איתי מושקוביץ במשחק הכי טוב שלו עד היום, רון כהן עם רבע שעה (טוב נו, 14 דקות. רימיתי). שאבון לואיס מרגש עם 22 נקודות, אה רגע שיט הוא כבר לא שלנו. כתבתי עליו שיר תהיו איתי רגע "השאבון בכה מאד, ניקוס לא רוצה בי עוד". ככה או ככה, לא עזרו לו 22 הנקודות המרגשות שלו, בסופו של עניין גליל חזרה הביתה עם שתי נקודות והשאירה אחת לאורחים מקרית אתא כי וואלה אנחנו כמו אוהדי יפן אנחנו, משאירים אחרינו מסודר ויפה וגם בגלל העניין המוזר הזה שהמפסידה מקבלת נקודה. כן כתבתי על זה כבר, זה עדיין מוזר שבוע טוב כולם דרורי אל תשנא אותי הכל בחיבה חולה עליך יא מלך.

 

 

 

גליל