גליל ועוד 11. צוד בדיחי מסכם עונה

חולון שקיבלה 20 והחזירה 40, האוהד מספר אחד של הרצליה, אלכסנדר הגדול, נתנאל ארצי ואפילו אלירן כהן והגמל. צוד בדיחי ישב לסכם את העונה שעברה עד כה על כל 12 קבוצות ליגת העל עדכה, והצליח להכניס בין לבין רק 411 איזכורים של גליל עליון. ואז מה אם אנחנו כבר באמצע הפלייאוף, זה אחלה זמן לטור סיכום. תהנו. (צילומים: מנהלת ליגת העל)


| צוד בדיחי

 

וואי וואי איזה עונה יא אללה והנה אנחנו כבר באמצע הפלייאוף, וואי וואי איזה פרקים איזה טוויסטים בעלילה איזה דמויות אדושם שישמור ויציל. יאללה עונה מספר 2 של סידרת הדרמה התקופתית ליגת העל (כן, עונה מספר 2, לא טוב לכם? תספרו בצורה אחרת. ככה אני סופר). הגיעה לשלבי המאני טיים זמן לעצור לסכם לתת כמה תובנות קיצר יאללה הנה אנחנו פה.

מכבי תל אביב - מסיימת את העונה הסדירה במקום הראשון. כהרגלה של מכבי זכינו להרבה יבבות תוך כדי העונה, החל מנהי שיפוט, וכלה בקריאות לפטר את קטש. בסוף הקבוצה עם התקציב הכי גדול בליגה נמצאת פחות או יותר במקום שבו היא רצתה להיות, אז כרגע נראה שקצת שקט מכיוונם. ככה או ככה, השנה מכבי הצליחה לעשות את מה שציפינו ממנה והפסידה לגליל פעם ראשונה מאז משחק התענוגי. נקווה לעוד שלושה נצחונות כאלה כבר העונה בעזרת השם אמן.

הפועל ת"א - אם הייתי ממש טרול הייתי כותב פה את סיכום העונה של לוטן אמסלם, אבל וואלה לילך תבעט לי בראש. קודם כל נגיד לכם שמי שלא רואה את הולוג של גיל בני וברטי בדרכים לא מבין מה הוא מפספס, ועוד יותר מזה את הפרק המיוחד שבו זלמנסון עונה להם. כן, כמו שאתם רואים אני מתמקד בכדורסל של הקבוצה ולא במסביב כי אני אדם רציני מאד. אחלה עונה הביאו הטבעונים של אוסישקין. כל הכבוד גנרליסימו פרנקו.

הפועל ירושלים - תגידו קורנליוס תגידו נועם יעקוב תגידו ספידי זאק וואטאבר. כולנו יודעים שהשם הכי חם בכל הליגה זה אלכסנדר הגדול (תרתי משמע). יא וואראדי איזה איש איזה אדם, אמאלה ויבאלה לא הייתי רוצה לפגוש אותו בסמטה חשוכה במדרחוב של ירושלים, אבל לראות אותו על הקווים במגרש מואר וואלה חוויה לכל החושים. (סתם ביטוי, אל תשברו את הראש עכשיו איך דז'יקיץ' הוא חוויה לחוש הטעם). הצגה על המגרש הצגה בראיונות ועונה כיפית במיוחד לאדומים מעיר הקודש. איזה דז'יקיץ' זה.

הפועל חולון - אלופת המדינה אמנם חטפה 20 הבדל בכפר בלום (מכירים אנשים שאומרים 20 הבדל במקום 20 הפרש? אני למשל) אבל התאוששה לא רע וכבר הספיקה להחזיר 40. גודס בנבחרת קיבל קצת על הראש ועבר להתמקד בקבוצה. בסופוקליס של דבר הם מגיעים לפלייאוף עם יתרון ביתיות, ג'ו רגלנד, ג'ו רגלנד ועוד שחקן שאיננו ג'ו רגלנד אבל עוזר לג'ו רגלנד. זה נשמע לכם כמו תלות בשחקן אחד וזה נכון, אבל השחקן הזה הוא ג'ו רגלנד.

גליל עליון - אעעהעאהאה אמאלה ויבאלה איזה עונה יא אללה היה כיף ממש ונולד לי בן (שזה גם כיף אבל היה קשה, לא נתנו לי אפידורל). אולי אני אכתוב טור נפרד לסיכום העונה, תלוי אם לילך תציק לי. חמסה חמסה. אה וניצחנו את מכבי. ואת הפועל. ואת חולון. ואת קמיניץ. איזה שם זה קמיניץ באמא שלכם את קבוצת כדורסל או חצר חסידית?

נס ציונה - מתחילת הטור ועד עכשיו די ג'יי קופר מסר שישים ושניים אסיסטים והיה מעורב בשלוש קטטות. אלעד חסין פרסם התנצלות. מה לעשות, ככה זה כשאתה בונה קבוצת ג'ו רגלנדית כזאת, עם הרבה כישרון אבל חדר הלבשה איך לומר ככה ככה. עדיין עשו בית עליון קיבלו בהצלבה את הפועל ירושלים מה נגיד יהיה מעניין זה בטח.

 

בני הרצליה - התחילו יותר חזק, סיימו מקום 7, אין מה לעשות ככה זה כשאתה מאבד את האוהד הכי חשוב שלך. מי האוהד הכי חשוב שלהם? הבן שלי הבכור. למה הוא האוהד הכי חשוב שלהם? כי כל הגמר גביע של שנה שעברה הוא רק ישב וחיכה שיעשו עבירות על אנואנקו כדי לראות אותו זורק עונשין. מה היה אז? הרצליה לקחה גביע והפועל ת"א הפסידה. מה עשתה הרצליה? העבירה את הצ'יף לטופו ארנה ועכשיו אולי תפגוש אותו בפלייאוף בלי יתרון ביתיות. מה עשיתם בזה? פעם הבאה להתייעץ עם הבן שלי, חברים.

הפועל ב"ש - סוגרת עונה סבירה מבחינתה, לא מדהימה, לא כישלון. יש פלייאוף עליון, וזה נחמד. יש מכות עם מכבי חיפה, וזה לא נחמד וגם לא הענף. ומזה שאנחנו כותבים על ענף אחר אתם מבינים שאין פה מי יודע מה בשר. איך לומר? בשנת 2070 אלירן לא יספר לנכדים שלו דווקא על העונה הזו. אולי זה כי הוא לא יזכור, אולי זה כי לילך תציק לו לכתוב מצטייני ארצית כי מה לעשות יש לו נטיה לא לסיים עם זה בזמן לסדרות הפלייאוף.

הפועל אילת - התחילה גרוע, החליפה זרים, התרוממה מספיק כדי להבטיח הישארות ולא הרבה מעבר. ראתה שהיא הולכת לים אמרה לארצי יאללה לך תעשה פלייאוף עליון סדרה מול הגליל אולי תספיק איזה קיאק בחצבאני בזמן שאנחנו עושים שנורקל בים סוף. המנהלת מצידה אמרה שכן בטח העיסקה כשרה כלומר לא מהפתאום כלומר אסור אבל לא אמרנו שאסור יודעים מה לכו תחתימו כולכם ישראלים עד יום שישי סבבה? וואלק לא כזה סבבה תחליטו על תקנון ולכו איתו. זה לא כזה מסובך. נו מילא. כבר ראינו מהמנהלת דברים כאלה ואחרים אם להתבטא בעדינות.

הפועל חיפה - אדי יא אדי, איזה אנרגיות איזה איש. וואלה כאב לי כשניצחנו אותם ברוממה. בסדר, יש גם עונות כאלה מה לעשות. ההוא נפצע, הזה מאכזב, פתאום מאבקי תחתית. אבל וואלה נשארו וזה העיקר מבחינתם. עונה הבאה יהיה יותר טוב בעזרת השם.

קריית אתא - אנשים אומרים לי שמבחינתי אין כזה דבר ליגת העל אלא רק גליל ועוד 11 קבוצות עם קשר כזה או אחר לגליל. אני אומר להם שזה שטויות, הנה קרית אתא יש להם את שבון לואיס למשל, אחלה שחקן. או את כארם משעור. אני רק אגיד שברגע שקרית אתא החתימו את שאבון שעשה פאול עם הבאזר על נאנלי (נראה לי נאנלי) במשחק הראשון מול מכבי, ואת משעור שהחטיא דאנק עם הבאזר במשחק השני מול מכבי, גליל הצליחה לנצח את מכבי. למה אני מדבר על גליל בפסקה של קרית אתא? לא יודע, ככה יצא.

גלבוע גליל - פעם העירו לי בצדק שיש הבדל בין הטרלות במגרש או ברשתות החברתיות לבין טור באתר כדורסל, אז אני אמנע מלהטריל. רק אומר שיש בקרב אוהדי הקבוצה אנשים שאני אוהב מאד, ושהם כבר ירדו ליגה פעם אחת וחזרו. הפעם בלי חיים אוחיון ז"ל זה עלול להיות קשה יותר. אם הם בכל זאת יחזרו לליגת העל זו תהיה ההוכחה הכי טובה שיש בגן נר קבוצה עם בסיס חזק. איך אומר נשיא הסיפרה? אם נחיה גם נראה.