ירושלים מחזיקת גביע ווינר

האדומים גברו הערב 79:71 על מכבי ת"א ונישלו את הצהובים מהתואר בטורניר פתיחת העונה. לקראת סוף הרבע השני מכבי עוד הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי, אבל ירושלים הצליחה לחזור לעניינים ובמחצית השניה גם פתחה יתרון דו ספרתי משלה בדרך לניצחון. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| תמיר ירדן

 

הפועל ירושלים - מכבי תל אביב 71:79

מחזיקת גביע ווינר בשלוש השנים האחרונות מעבירה את הכתר לקבוצה מהבירה, אלכסנדר דז'יקיץ' יכול לסמן וי ראשון על עודד קטש. אמנם מכבי שיחקו ללא שלושה זרים והבשורה הרעה ביותר שיכלו לקבל, כאשר וויד בולדווין נפגע עוד במהלך החימום, אבל אין לזלזל לעולם ובשום סיטואציה בניצחון ותואר לפתיחת העונה. 

הדרך לשם ממש לא היתה קלה, כאשר מכבי נראו נפלא במחצית הראשונה ועם משחק צירופים נהדר עלו ליתרון דו ספרתי לקראת סיומה, אך שום דבר לא יכול היה להכין אותנו למחצית השניה בה המומנטום שינה צבעו. ספידי סמית' וזאק הנקינס יצאו מחדרי ההלבשה כמו מלוע של תותח, הובילו ריצת 2-20 מדהימה והותירו את הצהובים בהלם מוחלט. למכבי לקח זמן להתאושש וברבע האחרון אף הצליחו להשיב מלחמה שערה ולהשיב את היתרון. אך בדיוק לרגעים הללו שחקנים גדולים ממתינים, ספידי סמית' בעוד משחק מצוין הוכיח שהוא כזה והערב גם האקס הצהוב, יובל זוסמן התעלה והזכיר לכולנו כמה הוא יכול להיות גיים צ'יינג'ר והיווה את האקס פקטור כדי להעביר צד את הגביע הנכסף ולגרום לכך שהעיר ירושלים תעלזנה ותשמח.