ותיקי הנבחרת ביקרו את המפונים

מספר של שחקני נבחרת ישראל בעבר הצטרפו למחוות לתושבי הדרום שפונו מבתיהם, וביקרו היום בבתי המלון בשפיים ובים המלח שם הם שוהים והעבירו איתם פעילות כדורסל. שחקני מכבי ת"א והפועל חולון גם הם פגשו מפונים בכפר המכביה וגליל ים, קבוצות נוספות ערכו מחוות משלהן.


| safsal

 


מחווה יפה של איגוד הכדורסל ונבחרת הותיקים היום לטובת תושבי עוטף עזה והדרום שפונו מבתיהם - טל בורשטיין, יניב גרין, עידו קו'יקרו, אפיק נסים, רביב לימונד, פפי תרגומן ומתן נאור הגיעו היום לבתי מלון בים המלח שם שוהים חלק מהמפונים. לאחר שהשתתפו בבר המצווה של אחד הילדים שניצלו מהטבח בבארי, ערכו השחקנים פעילויות כדורסל וחילקו מתנות לתושבים. שחקנים נוספים - מאיר טפירו עם בנו אור, שמעון ולוטן אמסלם, אבי בן שימול וניצן חנוכי ביקרו בבית המלון בשפיים וערכו פעילויות דומות עם התושבים.

עידו קוזיקרו כתב בחשבון הפייסבוק שלו לאחר הביקור: "לאורך כל שנותינו בנבחרת ישראל בכדורסל,סיפרו לנו שאנחנו מקריבים זמן לעצמינו, זמן עם המשפחה וזמן לנוח. עם זאת רוב חברי לנבחרת ראו בלבישת המדים הלאומיים זכות גדולה, המקבילה לשרות מילואים. אף אחד מאיתנו לא היה לוחם גדול בצבא והמלחמות שלנו היו על המגרש. למרות זאת הרגשנו שמדינת ישראל תמיד מאחורינו ואנחנו תמיד רצינו להחזיר לה בחזרה.

היום הגענו, ותיקי נבחרת ישראל, לעשות את המילואים שלנו, והגענו לבקר גיבורים אמיתיים, גיבורים מגיל חצי שנה ועד גיבורים בני יותר מ-80, כדי לשמוע אותם, לשחק איתם, ולחבק אותם.אנשים שהקריבו את גופם ונפשם עבור מדינת ישראל. נשים, גברים, נערות, נערים, ילדים ותינוקות. המשפט ״באנו לחזק, ויצאנו מחוזקים״ הוא לא קלישאה. אני מצדיע לכם אנשי הדרום, מצדיע מכל הלב. אל אל ישראל."

לאורך הימים האחרונים גם קבוצות ליגת העל נרתמו לתמוך - מכבי ר"ג והפועל ירושלים ביקרו משפחות של הרוגים מהמלחמה; מכבי ת"א ערכה פעילות כדורסל עם מפוני העוטף בכפר המכביה ובשפיים, שחקני הפועל חולון ביקרו את המפונים בקיבוץ גליל ים וגם שחקני בני הרצליה והפועל אילת פגשו משפחות מהדרום לפעילויות שונות. היום כלל שחקני מכבי ת"א פרסמו הודעה אחידה ברשתות החברתיות שלהם עם מסר באנגלית להעלאת המודעות על המתרחש בארץ לכל העוקבים שלהם. 

מכבי ת"א בפעילות עם מפוני העוטף (צילום: מכבי ת"א)