על: דרמות לסופ"ש

הפועל ת"א עם ריצת 2-19 ברבע השלישי מחקה פיגור דו ספרתי ואחרי סיום דרמטי גם ניצחה בבית את נס ציונה, סיום מותח היה לנו גם בצפון שם קרית אתא ניצחה את הפועל עפולה. קצת פחות שקול היה בחולון שם המארחת הביסה את הפועל ב"ש. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| תמיר ירדן

 

הפועל תל אביב - עירוני נס ציונה 94:97

הפועל תל אביב הגיעה למשחק אחרי שראתה את התוצאה בחולון ורצתה אף היא לשמור על מאזן נקי מהפסדים. הדרך לשם לא היתה קלה בכלל כאשר נס ציונה פתחה נהדר את המשחק ואף עלתה ליתרון דו ספרתי באמצע הרבע השני. למרות פיגור 13, במחצית השניה האדומים עלו לטרוף את הפרקט ויחד עם הקהל התומך ביציעים, מנפורד, אנגולה ובר טימור פתחו מבערים ולא היו מוכנים לעצור. ריצת 2-19 של ת"א הפכה את התוצאה והאדומים עלו לראשונה ליתרון, אך דווקא כאשר הקבוצה של פרנקו כבר הרגישה נח ושהיא בדרך לניצחון הגיעה ריצה נגדית ושוב מהפך. ברבע האחרון האוהדים בדרייב אין קיבלו משחק באווירת פליאוף מותח ודרמטי, בסופו אנגולה ומנפורד התעשטו וסחפו את חבריהם עד לניצחון.

 

הפועל חולון - הפועל ב"ש/דימונה, 80:103

חניכיו של עמית שרף שרפו את הפרקט מההתחלה, ובעיקר נתנאל ארצי שפתח חזק ומאז לא הביט לאחור כשהוא מגיע לספרות כפולות כבר ברבע הראשון. חולוניה עלתה ל-8:26 מרהיב כאשר בצד השני היחידי שתפקד היה איגור קולשוב, 14:32 לקבוצה הביתית בסיומו של רבע ראשון במעמד צד אחד. האורחת הציגה מיני ריצת 7-0 ברבע השני, אך זה היה הרגע של ניק ג'ונסון (אשר סיים את המחצית עם 13 נקודות) לעצור להם את המומטום ולעזור לחולון להגדיל שוב. קולשוב, כן שוב הוא, הגיב עם 13 משלו ושוב מיזער קצת נזקים, והמחצחת הסתיימה ביתרון 19, 35:54 לחבורה של עמית שרף.

ברבע השלישי ההפרש כבר נסק למעל ל-20 נקודות וחולון הורידה את הרגל מהגז, מה שאפשר לקבוצה מהדרום להקטין ל-12 בלבד ולתת מצג שווא שהמשחק הזה לא גמור. עם פתיחת הרבע האחרון ב"ש עוד צמצה ל-10 בלבד, אבל שם זה כבר היה תחילתה של שירת הברבור לאורחת. חנוכי וארצי, המצטיין במשחק שגם שבר שיא קריירה (שווה בקיץ להתאמן, לשמור על כושר ולשחק ב-3X3 כנראה) של 25 נקודות, השיבו את הפער לאזור ה-15 ומשם לאורחים כבר לא היה אוויר לחזור שוב עד לניצחון סגול צהוב ב-23 הפרש.

 

הפועל עפולה - עירוני קרית אתא 76:73

עפולה רושמת הפסד שני השבוע כאשר קריית אתא יוצאת המנצחת ממפגש הקבוצות הצפוניות, ואת זה היא עושה בחוץ מול הקהל החם בבירת העמק. אחרי רבע ראשון צמוד כאשר הנדנדה מתבטאת גם בהחלפת היתרון ביןהקבוצות, קריית אתא ברחה ברבע השני עם יכולת מצוינת של ג'יימס בייטמון וגיא פלטין ובמחצית הובילה 46:32. כמו לא מעט פעמים העונה, הרבע השלישי היה שייך לעפולה ובסיומו היא צימצמה ל-3 בלבד. בעשר הדקות האחרונות קיבלנו משחק צמוד כאשר קריית אתא שומרת על פער מזערי. ניסיונות בסיום של אסייג וארלינגטון לכפות הארכה לא עלו וקריית אתא שמרה על הניצחון בשיניים.