על: ציונה וחולון שמרו על הבית

משחקי הסופ"ש בליגת העל הביאו איתם שני נצחונות ביתיים: נס ציונה עצרה את המומנטום ואת רצף הנצחונות של קרית אתא עם יכולת הגנתית טובה, חולון נשארה מושלמת אצלה בבית כשגברה על גליל עליון אחרי שברחה ברבע השלישי. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| תמיר ירדן

 

עירוני נס ציונה - עירוני קרית אתא 64:78

עירוני נס ציונה שבה לתלם, ועל הדרך הנחילה הפסד ראשון לאחר רצף של שלושה ניצחונות לחניכיו של שרון אברהמי, 64:78 בלב המושבה על עירוני קרית אתא. כבר מההתחלה הכתומים הגיעו להראות מי בעלי הבית, כאשר הם מציגים הגנה מעולה והתקפה חכמה. ראלי אולקינס היה בלתי ניתן ליצירה ברבע הראשון ולקח את קבוצתו ליתרון 15 בסיומו, וברבע השני קיבלנו עוד מאותו דבר רק שההפרש עלה בשתי נקודות נוספות לביתיים. במחצית השניה הביתיים הורידו הילוך, אבל קרית אתא במשחק שהיא פשוט לא הגיעה אליו, איבדה פער אחר פעם הזדמנויות להכנס למשחק. שתי הקבוצות מתייצבות עם אותו מאזן, עליו היו חותמות בתחילת העונה בשלב הזה עם 6-3 חיובי.

 

הפועל חולון - הפועל גליל עליון 72:84

הפועל חולון שבה למסלול הניצחונות בדיוק בזמן כדי לקבל ביטחון לקראת המשחק החשוב מול הבלגים בשלישי הקרוב במסגרת ליגת האלופות, לאחר 72:84 על גליל עליון בבית הסגול. המשחק היה צמוד מהפתיחה. בגליל ראינו את ליאור קררה שנמצא בעונת שיא עד כה ממשיך לעשות ככל העולה על רוחו, וסיים את המחצית הראשונה עם לא פחות מ - 16 נקודות. המארחת מצידה המתירה שלשות לקראת סיום המחצית, כאשר האנס ואנווין להט במיוחד והקבוצה של שרף ביצעה בריחה ליתרון קל בירידה להפסקה. הביתיים כמו בלא מעט משחקים העונה שוב הוכיחו כמה הם יודעים לרוץ ברבע השלישי, וההפרש עלה למעל 20 נקודות, כשג`סטין סמית`, שון דאוסון ונתנאל ארצי פשוט נהנו בדקות הללו על הפרקט. אחרי שפתח רע מאוד וזה כנראה לא יהיה משחק שהוא ירצה לזכור עם למרות אחוזי קליעה גרועים עד אז, ג`יימס פלדין  קלע מספר סלים חשובים ויחד עם עומאר סילבריו ניסו למזער נזקים אך זה כבר היה מאוחר מידי עבור הצפונים.