על: נצחונות חוץ לר"ג והרצליה

עירוני ר"ג יצאה צפונה לצפת שם ניצחה את הפועל גליל עליון באחד המשחקים המשוגעים וההתקפיים ביותר שראינו העונה. בני הרצליה יצאה דרומה לנס ציונה ועם מטווח שלשות חזרה גם היא הביתה עם הניצחון. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| תמיר ירדן

 

עירוני נס ציונה - בני הרצליה 92:84

לאחר ששבה מעפולה עם הפסד בנקודה, בני הרצליה השיגה ניצחון חוץ חשוב בלב המושבה ומסמנת שהמטרה שלה העונה להשאר למעלה. אייזיאה ווייטהד הוליך את הקבוצה הביתית בעשר הדקות הראשונות אשר הסתיימו ב-16:23 כתום. ברבע השני הספסל האורח נכנס לפעולה, כאשר סנדי כהן ואיתן בורג בתוספת מרכוס קאר הריצו את הקבוצה מהשרון 32-17 ללקיחת ההולכה. לאחר השיבה מההפסקה האורחת העלתה הילוך עוד יותר והגיעה לדו ספרתי, וזה היה הרגע של הכרוז הביתי להדליק את הקהל ובעזרתם להשיב את הקבוצה למשחק. הרבע האחרון היה מותח ונס ציונה כבר נגעה בשיווין, אך טיילר סטון ואיתן בורג במשחק שיא לא היו מוכנים לתת לביתיים לשוב. הישראלי של העונה שעברה בליגה הלאומית ווינר ניפק 18 נקודות ופינק ב-6 אסיסטים ומהלך מנצח של סל ועבירה במאני טיים אשר חתם את הסיפור.

 

הפועל גליל עליון - מכבי עירוני ר"ג 108:101

מכבי רמת גן שבה לנצח לאחר המעידה בבירת הנגב. חניכיו של שמוליק ברנר יצאו לצפת למשחק "ביתי" של גליל עליון ושבו משם עם 108:101 מרשים למדי. רמת גן הרגישה נהדר באולם הקומפקטי ועם משחק ריצה נהדר עלתה ליתרון דו ספרתי כאשר קנדל מקולום ממשיך להראות כמה הוא השתלב נהדר וסיפק הופעה נהדרת. מנגד עומאר סילבריו, אשר נכנס מהספסל, תרם 14 נקודות כבר בעשר הדקות הראשונות והחזיר את קבוצתו למשחק, יחד, אפשר להגיד כבר כרגיל, עם תצוגת שלשות של מי אם לא, ג'יימס פלדין.

 במחצית המון תודות לערב אדיר של פלדמן מחוץ לקשת גליל הוליכה 57:63 והקהל אשר הגיעה לביתה הזמני, בהחלט נהנה. שתי הקבוצות הציגו אחוזי קליעה אדירים וברבע השלישי גם הישראלי של החודש הקודם, ג'ורדן כה,ן הצטרף לחגיגה ונתן את תרומתו הצנועה עם חמש נקודות. את הרבע השלישי חתם המילטון מרמת גן עם באזר ביטר ומהפך, 84:83 לאורחת. ברבע האחרון קיבלנו קרב חפירות עד אשר הקבוצה מהמרכז הידקה את ההגנה, מה שגרם ללא מעט איבודי כדור לקבוצה של ברק פלג עד לאיבוד המשחק בסיום.