על: חיפה הפתיעה את ירושלים

למרות שהם לא ממש מצטיינים העונה במשחקי הבית, הפועל חיפה הצליחה להשיג שם ניצחון שני מול הפועל ירושלים. גם הפועל עפולה ובני הרצליה שמרו על הבית וניצחו את הפועל ב"ש דימונה ואת הפועל חולון. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| תמיר ירדן

 

הפועל חיפה - הפועל ירושלים 78:85

דווקא לאחר הניצחון המרשים מול טנריפה, הקבוצה מהעיר הבירה שבה הביתה מהכרמל עם הפסד לחניכיו של גיא גודס. הפתיחה היתה של המארחת, אבל קורנליוס הפך ל-8:7. שלוש שלשות ברצף של הביתיים שלחו את המאמן האורח להזעיק פסק זמן, משם יצאו לריצת 9-2 וצימקו לנקודה בלבד, 20:19. גור לביא חתם את הרבע ב-19:24 לחיפה. כריס ג'ונסון פתח רבע שני עם 5 נקודות רצופות לירושלים, אך שם איתי מושקוביץ לקח פיקוד ובשתי שלשות ואסיסט נהדר לבינגהאם העלה ל-24:32.

עוז בלייזר השאיר את האורחים במשחק, כאשר מנגד, מקגורל דאג לשמור על הפער ושלשה של לביא (שלוש במשחק הזה, שיא עבורו) קבעה 32:39. שוב היה זה בלייזר והפעם גם קורנליוס עם שלשה ופתאום אנחנו בשיוויון. מקגורל חתם ריצה ירושלמית של 7-0 בשלשה ממרחק ועם עזרתו של שמחון פער 6 הנקודות חזר, חילופי סלים לקראת סיום המחצית שנחתמה ב-48:44 לגודס.ברבע השלישי קיבלנו עוד מאותו דבר כאשר בסיומו ההפרש של חיפה עומד על 6. חילופי שלשות ברבע האחרון עד יתרון 13 נקודות לביתיים נענה בקאמבק של ירושלים, עד ששמחון עם גג גדול לקראת הסיום ועונשין של דיוויס חתמו ניצחון גדול לקבוצה הביתית בכרמל. 

 

הפועל עפולה - הפועל ב"ש דימונה 76:91

העולות החדשות ממשיכות להראות שהן עלו השנה כדי לתקוע יתד, והפעם ראינו את עפולה משיגה ניצחון חשוב. במחצית הראשונה עפולה רצה קדימה עם הקהל הביתי כאשר מרסלוס ארלינגטון וג'סטין בריגס מוליכים אותה ליתרון 4 בתום המחצית. קיסוס סטנלי היה בלתי ניתן לעצירה במהלך הרבע השלישי ועם 11 נקודות סחף את המארחת ל- 9-24 משם לדרומיים לא היה סיכוי לשוב.

 

בני הרצליה - הפועל חולון 72:75

הרצליה משיגה ניצחון מרשים למדי על חניכיו של עמית שרף, כאשר שחקניו של דן שמיר עם שישה ניצחונות מתוך שבעה המשחקים האחרונים שלהם. מי שפתחה טוב את המשחק היתה דווקא האורחת עם קווין הרווי אשר סיים את הרבע הראשון עם 10 נק', רק שמשם הרצליה עלתה על הסוס. טיילר סטון יחד עם איתן בורג ורג'י לינץ' סיפקו משחק טוב, והרצליה כבר עלתה ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע השלישי. אך כאשר חשבה שהמשחק כבר תם נתנה לחולון לחזור ולמשחק ללכת לדקות מכריעות. שם  הקבוצה מהשרון ידעה לשמור על יתרון מזערי ולנצח בהתמודדות, לא לפני שלדרו קרופורד ניתנה הזדמנות לגרור אותנו להארכה אך הנסיון שלו מחוץ לקשת לא צלח והרצליה רשמה ניצחון נוסף.