"יש לנו את היכולת לזכות בגביע"

הפועל ירושלים מרוצה לאחר הניצחון בחצי גמר הגביע על באר שבע (69:74) ומחכה כבר לגמר. הדרומים שמסובכים בתחתית הצליחו לשים את זה בצד ולתת פייט רציני, אבל בסופו של דבר איבדו את זה במאני טיים. אלון: "יש לנו אפשרות להביא תואר, רוצה לפגוש את מכבי ת''א". (צילום: איגוד הכדורסל)


| רוני כהן

 

זה הלך קשה ולווה בדפיקות לב בסיום, אך הפועל ירושלים הבטיחה את השתתפותה בגמר גביע המדינה לאחר שגברה 69:74 בחצי הגמר על הפועל באר שבע. המשחק התאפיין בנדנדת ריצות שכל קבוצה סיפקה בתורה - אפילו כשהאדומים הובילו כבר ב-13 הפרש בתחילת הרבע האחרון, באר שבע הצליחה להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון בדקות הסיום לאחר עוד ריצה מרשימה. קור רוח של הירושלמים, כולל שלשה גדולה של יובל זוסמן בדקה האחרונה, הכריעו לבסוף את המשחק לטובת הקבוצה מהבירה שהיתה מסופקת בסיום.

"היינו חזקים בהגנה ובסוף המשחק ידענו להתעורר ולהגיב טוב, זה כל הסיפור", ניתח קאדין קרינגטון, "זה היה משחק של ריצות ולהם הייתה ריצה טובה שהחזירה אותם, אבל הדבר הכי חשוב הוא שידענו לנצח את המשחק". הגארד התייחס גם למשחק הגמר, שיתקיים ביום חמישי: "אני חושב שיש לנו את היכולות שצריך כדי לזכות גם בגמר. יש לנו עכשיו שבוע להכין את עצמנו למשחק ולנסות לסיים את זה".

"הפועל ב״ש לא הפתיעה אותנו. ככה זה בדרך כלל", הוסיף יונתן אלון, "יש לי כמה גביעים עם הפועל ירושלים וזה תמיד הולך קשה. היינו יכולים להיות יותר אגרסיביים יותר ולהתקיף טוב יותר. עשינו את זה לא מספיק. אני שמח ששמרנו טוב כל המשחק ובגלל זה ניצחנו". המאמן הירושלמי התייחס גם הוא למשחק הגמר וסיפר כי הוא מעוניין להתמודד מול מכבי תל אביב במעמד היוקרתי: "ניקח מהמשחק הזה את ההגנה שלנו, את הנחישות ואת האפשרות שיש לנו בידיים להביא תואר. רוצה לפגוש את מכבי תל אביב בגמר".

בצד המפסיד, באר שבע אמנם לא עלתה לגמר אך יכולה להיות מרוצה מההופעה המרשימה שסיפקה. ״אני חושב שבסוף שמרנו יוצא מהכלל והלחץ היה עליהם", ניתח אורן אהרוני, "היינו יותר משוחררים. בסוף פעולה הגנתית אחת טובה הייתה משנה הכל. עשינו פה משחק נהדר ועמדנו כמעט בכל המטרות שלנו להתמודדות. זה מאכזב. כמו שאמרתי, היינו משוחררים וזה השפיע. אנחנו תמיד משדרים שאנחנו שם כדי לנצח משחקים כאלה".

גרנט שרפילד סיכם: "זה היה משחק קשוח, כל מי ששיחק אצלנו נתן הכל. הגענו למהלכים האחרונים. עשינו כמה טעויות והם קלעו זריקות בסוף המשחק. יש לנו כמה שחקנים שעוזרים לנו ואנחנו מתחברים בזמן הנכון".