ירושלים חוגגת: "אחת המטרות שלנו"

האדומים מאושרים לאחר הזכיה בגביע, הודות לרבע שלישי מושלם: "הקבוצה הזו מנצחת כדורסל דרך ההגנה". זוסמן: "אמרנו בואו נראה אם הם יקחו מאיתנו את הגביע". סמית': "כולנו ראויים לרגע הזה". (צילום: איגוד הכדורסל)


| רוני כהן

 

אופוריה בהפועל ירושלים לאחר הזכיה בגביע המדינה בזכות 72:85 על מכבי תל אביב. אחרי מחצית בה היוו יריב שקול יחסית וירדו במינוס 9 להפסקה, האדומים הסתערו בפתיחת המחצית השניה עם הגנה אגרסיבית ומשחק התקפה שוטף בדרך ל-10-31 מהדהד ברבע השלישי. ירושלים השכילה לשמור על היתרון הדו ספרתי שבנתה למשך כל הרבע הרביעי וסיימה את ההתמודדות עם גביע מתוק בעונה לא קלה.

"הבנו שאנחנו לא יכולים להמשיך ככה, הבנו שלא נוכל לנצח אם לא נשמור", הסביר זוסמן באושר את השינוי המשמעותי של קבוצתו במחצית, "יונתן קצת העיר לנו, לקחנו את זה לתשומת ליבנו. בסוף הגנה והפעולות הקטנות הן מה אלה שמנצחות משחקים. לא הלך לנו טוב בהתחלה, אבל באנו מוכנים ורעבים מאוד. אמרנו בואו נראה אם הם יקחו מאיתנו את הגביע אחרי שזכינו בו בשנה שעברה".

"אמרתי להם שיש לנו אופי של אנשים שמנצחים וזוכים בתארים, ואנחנו לא נראים ככה", חשף אלון את התדרוך במחצית, "אמרתי להם לעלות ולהיות אגרסיביים. הקבוצה הזו מנצחת כדורסל דרך ההגנה, ככה היא נבנתה וזה הדנ"א שלה. היה צריך להזכיר את זה טיפה יותר במחצית, אבל בסוף עשינו את זה. מכבי תל אביב אחת הקבוצות הטובות באירופה וזה אתגר גדול מאוד לעצור את השטף ההתקפי שלהם". המאמן הירושלמי סיכם: "אנחנו לא מפחדים מאף אחד. הפועל ירושלים זו לא קבוצה שבאה כאנדרדוג. הקבוצה הזאת עברה שנה מטורפת - מנטלית, פיזית, הטיסות, איבוד של דזיקיץ’, ומאמן חדש שלא הצליח".

זהו לא סוד שהעונה של ירושלים נפתחה עם ציפיות גבוהות עם הגעתו של אדלסון, אך בפועל הקבוצה נחלה אכזבה גדולה בליגת האלופות וגם דשדוש די מפתיע בליגה, כשבתסריט האופטימי היא תסיים את העונה הסדירה במקום הרביעי. הזכיה בגביע עוזרת לאדומים לצבוע בצבע בהיר יותר את העונה והופכת אותה למתוקה לפחות במסגרת אחת. "בסוף הזכיה בגביע היתה אחת המטרות שלנו", הוסיף זוסמן, "נכשלנו כשלא עברנו לשלב הבא באירופה. ראינו כמה זה משמח את האוהדים. הם חגגו ושמחנו איתנו, הם איתנו בטוב וברע. זה כיף. אני לא מראה הרבה אמוציות, אבל הקהל הזה מוציא ממני משהו אחר. אני מרגיש חיבור מדהים אליו".

"אליפות? הגביע הזה לא מעיד כלום על האליפות, להפך", התייחס זוסמן להשפעה של הזכיה בגביע על מאבקי האליפות. "אנחנו נסיים (את העונה הסדירה) במקום הרביעי או החמישי ואנחנו צריכים לעשות את הכי טוב שלנו כדי להשתפר, לנסות לקבל את יתרון הביתיות לפחות ברבע הגמר. מה שהיה לא מעיד על העתיד. אנחנו צריכים להישאר רעבים ומפוקסים ואף פעם לא להיות מסופקים".

ספידי סמית', שהתעלה עם 12 נקודות, 15 אסיסטים ובחירה בשחקן המצטיין, סיכם: "יונתן אמר לנו במחצית להסתכל על עצמנו, להגיד שזה הרגע שחיכינו לו. הוא הכניס בנו מוטיבציה. מכבי זו קבוצה שהיתה אמורה להיות בפיינל פור ביורוליג כך שהיה קשה לשחק נגדה. הגביע הזה נותן לנו סיבה לחייך העונה. כמובן שחווינו אכזבה בליגת האלופות, אבל להגיע לכאן ולזכות בגביע זה מיוחד. אנחנו קבוצה של אנשים שראויים לרגע הזה, כל אחד בחדר ההלבשה ראוי לכך".