מכבי מאוכזבת: "הגענו מאוד תשושים"

הצהובים מתוסכלים לאחר שהפסידו לירושלים (85:72) ונותרו עונה נוספת ללא הגביע. קטש: "כולם יודעים מה קורה אחרי שמסתיימת עונת יורוליג". קליבלנד: "זו הייתה קריאת השכמה, וזה יעשה לנו טוב במבט לעתיד". (צילום: איגוד הכדורסל)


| רוני כהן

 

אכזבה עצומה במכבי תל אביב לאחר ההפסד 85:72 לירושלים בגמר הגביע, במה שהוביל לעוד עונה בה המעדון לא זוכה במפעל. הצהובים הובילו ביתרון דו ספרתי וירדו בתשע נקודות הפרש למחצית, אבל אז הגיעה נפילה כואבת במיוחד ברבע השלישי כשהם התקשו לקלוע מול ההגנה הירושלמית, ומנגד הציגו רכות מוחלטת בהגנה ובריבאונד בדרך ל-31-10 ברבע השלישי. גם ניסיונות קמאבק קטנים ברבע האחרון נבלמו מיד על ידי היריבה האדומה, במה שהותיר את הצהובים עונה נוספת ללא הגביע.

בקבוצה חששו מנפילת מתח לאחר ההדחה הטריה מהיורוליג ואכן היא הגיעה כשהצהובים נראו כבויים למשך דקות רבות, במיוחד במחצית השניה בה נראו שחקניו של קטש חסרי אונים."ידענו שאנחנו מגיעים מאוד תשושים, מנטלית ופיזית", ניתח קטש, "צלחנו את חצי הגמר וניסינו להתאושש, אבל כמו שהיה אפשר לראות זה בסופו של דבר הכריע אותנו. כולם יודעים מה קורה אחרי שמסתיימת עונת יורוליג וזה מה שחווינו, אבל ניסינו לתת את המקסימום. לא שיחקנו מספיק טוב, היו הרבה איבודים ונתנו להם כדורים חוזרים בהתקפה. לא הצלחנו לייצר כמעט כלום במחצית השניה, הם העלו את האינטנסיביות והאגרסיביות. רבע אחד של חוסר ריכוז עלה לנו במשחק".

אחת הסיבות המרכזיות להפסד של מכבי הוא היכולת החלשה שהפגין לורנזו בראון. הרכז נראה חסר אונים אל מול ההגנה האדומה כשאיבד 11 כדורים, קלע באחוזים רעים ולא הצליח להשליט סדר בהתקפה ברגעים שקבוצתו נראתה אובדת עצות. "זה לא היה המשחק הכי גדול של לורנזו, אבל אנחנו מנצחים ביחד ומפסידים ביחד", הגן קטש על אחד מכוכבי הקבוצה, "זה לא היה עניין של שחקן אחד כזה או אחר. היינו כקבוצה צריכים לעשות את הדברים יותר טוב ולא לעלות למחצית השניה בתחושה שזה יהיה קל".

"אני לא יודע להסביר מה קרה", שיתף אנטוניוס קליבלנד, "ברבע השלישי התרחקנו ממה שרצינו לעשות ולא השתוונו אליהם באינטנסיביות. הפלייאוף ביורוליג מאחורינו, אבל אני לא יודע איך כל אחד מרגיש. זה עדיין קצת טרי. היו חסרים לנו אנרגיות ורדפנו אחריהם. הם עשו ריצה טובה ולא הצלחנו להתאים את עצמנו לזה. הם המשיכו לקלוע זריקות וניזונו מהאוהדים. רצינו לנצח את המשחק, לא הרגשנו לחץ אלא התלהבות מההזדמנות לזכות בתואר. כנראה שהיינו צריכים את זה. אם לא שכחנו את הסדרה נגד פאו מקודם, עכשיו זה בטוח מאחורינו. הם פגעו בנו, זו הייתה קריאת השכמה, וזה יעשה לנו טוב במבט לעתיד. אני בטוח שנגיב בדרך הנכונה".