"רצינו לתת לעצמנו עוד סיכוי"

הפועל תל אביב מרוצה לאחר הניצחון על מכבי ת"א (67:85), שכפה משחק מכריע על האליפות: "הלחץ עליהם עכשיו". במכבי מתוסכלים ("לא היינו מרוכזים ואינטנסיביים") ודרוכים: "כולם מחוייבים במאה אחוז לסיים את העונה הזאת עם זכיה באליפות". (צילום: מנהלת ליגת העל)


| רוני כהן

 

אנחת רווחה השתחררה בהפועל תל אביב לאחר הניצחון (67:85) שהשווה את סדרת הגמר ל-1-1 וכפה משחק שלישי ומכריע על האליפות. אחרי שעוכב בחצי שעה בשל הדלקת אבוקות, המשחק נפתח בבליץ אדום כשהפועל עלתה ליתרון מהיר וסיימה כבר את הרבע הראשון בדו ספרתי. מכבי הצליחה לחזור לפיגור 4 בלבד ברבע השלישי, אך המארחים ענו עם ריצה משלהם וקבעו יתרון משמעותי, ממנו הצהובים כבר לא הצליחו לחזור.

"שיחקנו היום 40 דקות טוב יותר ממכבי תל אביב, הרוטציה שלנו הייתה טובה והשחקנים הראו מנטליות טובה ואופי", ניתח סטפאנוס דדאס, "השווינו ל־1-1, הלחץ עליהם עכשיו, ואנחנו צריכים ללכת לשם ולהראות את הגרסה הטובה שלנו ב־40 הדקות הבאות". תומר גינת הוסיף: "זה גמר פלייאוף, משחק הדחה שיכול להיות משחק אליפות של מכבי תל אביב פה. לא רצינו שהעונה תיגמר היום, ויש לנו עוד הזדמנות ביום שני. אחרי כל מה שעברנו העונה לא רצינו שהיא תיגמר, רצינו לתת לעצמנו עוד סיכוי לקחת תואר".

בצד המפסיד נרשם תסכול רב בקרב מכבי תל אביב, כשגם עודד קטש התייחס לנפילה המנטאלית של קבוצתו ורמז לשיפוט ביתי שהקשה על שחקניו: "היה משחק לא טוב שלנו, לא היינו מספיק מרוכזים. קרו הרבה דברים שהשפיעו על העניין המנטלי. יש משחקים שאפשר ללמוד מהם הרבה ויש כאלה שצריך לשכוח מהם כמה שיותר מהר. היה היום הרבה עניין מנטלי, חוסר ריכוז וחוסר שקט דווקא בדרך שהתקפנו בה. נתנו להם לעשות הרבה נקודות במתפרצת ובהזדמנות שנייה, היו הרבה דברים שמעבר לכדורסל שאין לנו שליטה עליהם. הכול מתנקז למשחק אחד בעוד יומיים, ואנחנו צריכים להראות אופי".

דיברתולומיאו הוסיף: "היינו צריכים לעשות דברים טוב יותר. לא עשינו את מה שנדרש הערב כדי לזכות באליפות וזו אשמתנו. יש דברים גם שלא היו בשליטתנו, אבל אנחנו צריכים להיות מרוכזים למשחק בשני. לא היינו במשחק מבחינת ריכוז, אינטנסיביות ואגרסיביות. הם הכתיבו את הקצב רוב המשחק. אנחנו צריכים להביא את הדברים האלה בכל משחק, במיוחד כשאנחנו משחקים בזירה קשה ובקרב על האליפות".כאמור, המשחק השלישי והמכריע בסדרה ייערך מחר (שני, 21:00) ונראה ששתי הקבוצות כבר דרוכות אליו. "משחק אחד מכריע עם צלחת על השולחן", סיפר גינת, "שתי הקבוצות עברו השנה הרבה – חו"ל, מלחמה. הלחץ על שתי הקבוצות זהה. אנחנו רוצים לעשות עוד צעד מהעונה שעברה ולקחת אליפות. אני לא חושב שמכבי פייבוריטים בשני". גם דדאס עם הפנים למשחק המכריע: "אני מוכן לקחת עכשיו את האוטובוס ישר להיכל מנורה למשחק הבא. יש לנו תוכנית משחק טובה גם ליום שני, אני בטוח. נצטרך לעשות מהלכים טובים יותר מאשר אלה שעשינו שם בסוף בפעם שעברה. ברור שלא יהיה אותו דבר לשחק שם כמו היום, אבל אם נשחק טוב בחלק האחרון יש לנו סיכוי".

קטש התייחס למצב של קבוצתו לקראת המשחק המכריע: "נצטרך לבוא ולהוכיח שאנחנו ראויים לזה אחרי כל מה שעברנו העונה ולקחת תואר. לחץ הוא לא בהכרח דבר רע. אפשר לתעל אותו לאנרגיות ולשפת גוף טובה. אנחנו חוזרים הביתה לקהל שלנו, זה מה שרצינו, נלחמנו על הביתיות כל העונה". המאמן התייחס גם לסיכוי שבולדווין יירשם למשחק: "ווייד מתאושש עם כל יום שעובר, אבל הוא לא בכושר משחק. נצטרך לראות מה איתו. אם הוא כשיר אין סיבה שהוא לא ירצה לשחק".

ג'ונדי סיכם: "עבדנו קשה במשך כל העונה כדי שיהיה לנו את יתרון הביתיות בגמר. זה נחמד שאנחנו חוזרים לאולם שלנו למשחק על התואר, אבל אנחנו צריכים לעשות סוויץ' והתאמות ולבוא מוכנים. יש לנו חבורה של שחקנים שנהנים לשחק פה אחד עם השני. אני בטוח שכולם נותנים הכל, בלי קשר לעתיד שלהם. כולם מחוייבים במאה אחוז לסיים את העונה הזאת עם זכיה באליפות".