לאומית: רמה"ש גנבה את הביתיות

רבע גמר הפלייאוף נפתח לנו הערב עם יופי של משחק בין רמה"ש לקרית אתא, בסיומו השרונים השיגו ניצחון דרמטי והעבירו את הביתיות אליהם. בצד השני של הארץ - נתניה הצליחה לתת פיירט לחבלמו אבל בסופו של דבר הפסידה ותנסה לתקן ביום שישי בישורון. (צילום: לימור מלינוף)


| צוד בדיחי, אדי מינץ

 

עירוני קרית אתא - א.ס. רמה"ש 78:73

הפלייאוף הלאומי, הרביעית מול החמישית, אתא מארחת את רמה"ש, הטוב מ-5. הסדרה שהבטיחה וקיימה. בעונה הסדירה כ"א ניצחה פעם אחת, בשתי הפעמים זה היה צמוד וכך גם הפעם. הערב אתא הייתה זו שפתחה בסערה ורמה"ש נאלצה לרדוף. עוד לפני שהספקנו להגיד אברהמי, אתא כבר ב-8:20 כששני הזרים שלה עושים שמות בצבע במשחק מעבר משובח. פסק זמן קנטור ומיני קאמבק אורח, סוף ראשון 16:24 מקומי. עד אמצע שני הדו ספרתי המקומי נשמר, או אז רמה"ש עשתה 2-3 עצירות וצמצמה למינוס 5 בלבד. אברהמי זכה לטכנית אבל רמה"ש שוב פספסה מהקו וג'ורנו בלבן בשתי שלשות תוך פחות מ-10 שניות הגדיל. יורדים למחצית עם 40:48 מארח אחרי 24:24 התקפי ברבע השני.

תחילת שלישי, רק קבוצה אחת עלתה מחדר ההלבשה. רמה"ש נעלה את ההגנה, אתא איבדה 4 התקפות ברצף וריצה מחוף לחוף של קייפרס בשחור בדרך להטבעה עשתה מהפך אורח ראשון, 51:50. סטיבנס לא מחטיא, גם חי לא. אבל שלוש זה יותר משתים. וכבר יש לו 4/4 כאלה. וידמן האורח עם עבירה רביעית יורד לנוח, סוף שלישי שוויון 58:58 (18-10 ברבע לאורחים במפגן הגנתי מרשים).

תחילת רביעי והאקס פקטור המקומי לוגשי (הוא לא רק שחקן מצוין, הוא גם רקדן טוב, עדות יד ראשונה של עבדכם הנאמן ממסיבת הפורים של הקבוצה...) משלים 5/5 ל-2. אמצע רביעי 66:66. מכאן וידמן משתלט על המשחק ומייצר נפלאות מכ"ח בהתקפה. סטיבנס, היחיד באתא שמתפקד, מצמצם אבל מייד אח"כ עושה צעדים בהתקפה קריטית. מי אם לא וידמן, אחרי 2/10 מהקו של חבריו, סוגר עניין עם 212 מהקו וגונב את הביתיות. בסיום 78:73 מרשים לרמה"ש (20-15 ברבע).

סטט' אתא: סגן מלך הסלים והזר המצטיין של העונה סטיבנס עם 28 נק', 71% ל-2, 9 כ"ח ומדד 41 ב-39 דקות. לוגשי עם 15 נק', 6/6 ל-2, 6 כ"ח ב-18 דקות. כל האחרים פשוט לא הופיעו. סטט' רמה"ש (4 שחקנים בדו ספרתי): מצטיין המשחק וידמן 23 נק', 69% ל-2 ו 9 כ"ח. קייפרס, מלך הסלים של הליגה, (-/+ 13+ הגבוה בשדה) וחי (57% ל-3) חולקים 14 נק' . יום שישי ממשיכים. נראה לאן זה הולך.

 

הפועל חבל מודיעין - אליצור עירוני נתניה 83:95

אל תתנו לתוצאת הסיום במשחק בין חבלמו לנתניה להטעות אתכם. נכון, הקבוצה של יהוא אורלנד (מאמן העונה) ניצחה ב-12 בבית, וזה פחות או יותר מה שאתה מצפה שיקרה במשחק בין מקום 2 למקום 7. ועדיין - נתניה הייתה חזק בתמונת המשחק לכל אורך ההתמודדות. בין אם זה הזרים ג'סטין רובינסון ודשון פרסונס, עידו פליישר בצבע או איתן בורג עם שלשות מומנטום מחוץ לקשת - היהלומים נשארו במשחק לכל אורך הדרך. בכל פעם שהקבוצה המקומית התחילה לברוח, היה מי שיחזיר את נתניה לשוויון. אבל אז, שלוש דקות לסיום, בשוויון 83, לאורחים כנראה נגמר האוויר. לייס דאן וג'ימי הול לא עצרו לרחם על האורחת מהחוף, ובריצת 0-12 סגרו את המשחק ביתרון 12. לא קשה במיוחד לחשב. הסדרה עוברת לישורון, והנתנייתים יצטרכו ללכת קצת יותר רחוק, אם הם לא רוצים לסיים את העונה בסוף המשחק הזה.

מספרים מעניינים: ג'ימי הול החטיא 3 זריקות בכל הערב (2 ל-2, 1 מהקו) וסיים עם 25 נקודות. ג'סטין רובינסון בצד השני סיים עם 25. רועי פריצקי השווה את השיא העונתי שלו עם 8 אסיסטים, מספר זהה מסר גם שוהם גת רק שאצלו השיא העונתי כמעט כפול מזה (14). שתי הקבוצות עם אחוזים טובים מהקו ול-2.