לאומית: קרית אתא בגמר

נציגת הקריות עשתה את מה שאפחד לא ציפה ממנה לעשות - וסיימה את העונה של נהריה מוקדם מהצפוי. בדומה למשחק הקודם בסדרה גם הפעם נראה שנהריה חוזרת מהקבר לניצחון במאני טיים, אבל קרית אתא כנראה למדה מההפסד ההוא וידעה לצאת עם הניצחון והמקום בגמר לראשונה מאז עונת 15/16. (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

סדרה פשוט נפלאה. המארחת מהקריות, שהגיעה אליה כאנדרדוג מוחלט, עם זר בודד, הרבה חבר'ה צעירים ורעבים ומאמן אחד שכבר ראה הכל - עושה את זה הכי מתוק שאפשר, בגאון ואל מול הקהל הביתי. נהריה מצידה מסיימת עונה שהיא שלטה בה ללא עוררין באכזבה עצומה. דווקא במאני טיים הפציעה של אוחיון שיבשה הכל והניסיונות של סגלוביץ לייצר איזו שהיא היררכיה גם בסדרות כשלה כשהזרים שלה (וגם המתאזרח) לא עמדו בציפיות, לא לקחו אחריות ונעלמו לחלוטין דווקא מתי שהכי היה צריך אותם.

רבע הראשון, הכל נראה תקוע, ההתרגשות מדברת, 3.5 דקות מאחורינו והתוצאה? 4:1 אורח. מכאן אתא עברה להרכב נמוך, התחילה לרוץ והציגה התקפות מעבר יעילות והגנת ברזל עם ריצת 4-19 כשנהריה לא מוצאת את הטבעת כמעט 7 דקות. דווקא בדקה האחרונה המחליפים של אתא רופפו את ההגנה ושני סלים סגולים צמצמו, סוף ראשון 8:20 לבן. תחילת שני, תורה של אתא להיתקע אבל להגיד שנהריה שטפה את המגרש יהיה הגזמה כי זה רק 5-0 צנוע. שלשה של לביא בלבן החזירה את הצבע ללחיים המקומיות, הקפיצה לדו ספרתי 13:23, והוציאה את אתא, שוב בהתקפות מעבר מסוגננות בראשות סטיבנס וראובן, לריצה נוספת כשנהריה נראית אבודה. יורדים להפסקה ביתרון ביתי 19:35 (11-15 ברבע הגנתי וקשוח).

את החצי השני נהריה פתחה בסערה, אוחיון השתלט על המגרש וסגר ריצת 15-3. פסק זמן אברהמי, 34:38 מקומי. אתא חזרה והלכה על המניה הבטוחה שלה בצבע סטיבנס שהריץ 0-7, גם הקפיץ חזרה לדו ספרתי וגם סחט עבירה רביעית מבראנץ', 34:45 לאתא. הירידה של האחרון לספסל אילצה את נהריה לוותר על הצבע ולשחק מסביב לקשת וזה עבד לה נהדר עם שלשות של אוחיון ודראפיץ' ופתאום יש לנו תיקו תיקו שוויון, סוף שלישי 47:47 (28-12 נהדר לנהריה).

תחילת רביעי, כל העונה מתנקזת לעשר הדקות האלה. הקהל משני הצדדים בטירוף. אוחיון בסגול הופך לראשונה מדקת הפתיחה, 55:51 לאורחים. רוזנברג התעורר ובשלשה המשיך להגדיל אבל גם העיר את אתא שרגע לפני שהסדרה בורחת לה גילתה מחדש את היעילות בצבע של סטיבנס ואת הזריזות בהתקפות מעבר של ראובן, שוב מהפך, 61:62 מקומי. את הדקות האחרונות נהריה נאלצה לשחק ללא זרים ומתאזרחים שיצאו כולם ב-5 עבירות. סטיבנס, שוב הוא, אין מלבדו, במספר סלים עם דרגות קושי שרק הלכו ועלו סגר את הסדרה לא לפני שאוחיון, הגיבור הטראגי, שבאמת ניסה בכל כוחו, ניסיונו וכישרונו, איבד כדור סופר קריטי דקה לסיום במצב של 66:68 מקומי. בסיום 66:75 (19-28 ברבע) נפלא למארחים ששווה גמר ואולי גם ליגת על.

סטט' אתא: מצטיין הסדרה סטיבנס עם 33 נק', 9 כ"ח, סחט 14 עב' (!), 79% מהקו, שיחק 39 דק' וקבע מדד 44. ראובן עם 13 נק', 83% ל-2 ו -/+ 11+ הגבוה בקבוצה. אתא הלכה 36 פעם לקו (לעומת 11 פעמים בלבד של נהריה).

סטט' נהריה: אוחיון עם 15 נק' אבל רק 1/6 ל-3 ולא פחות מ-7 איבודים. דראפיץ' עם 13 נק' ב-60% ל-3. נהריה איבדה 25 כדורים ובנק' מדד הפער בין הקבוצות היה עצום - 95 אתא לעומת 48 נהריה.

בהצלחה לסגולים בעונה הבאה, אנחנו נמשיך לעדכן גם מסדרת הגמר בין ר"ג ואתא שתתחיל כבר ביום שישי השבוע אצל הראשונה.