לאומית: קרית אתא אלופה!

פשוט מדהים מה שעשתה קרית אתה בפלייאוף של הליגה הלאומית העונה. עם זר אחד, בלי יתרון ביתיות בשתי סדרות, ועם תואר האליפות בסיום סוויפ מהדהד ודי מפתיע על עירוני ר"ג. היום (שישי) זה אומנם לא היה משחק שיא שלה, אבל מה שחשוב זה קרית שהיא ניצחה (65:61) וחזרה מהדלת הראשית לליגת העל (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

 

אוירה נהדרת בזיסמן, אולם מלא מפה לפה באוהדי שתי הקבוצות. שאפו לאתא שהביאו מאות ושאפו לר"ג שהביא שמות- ארל וילימאס, מקינטייר, קרטר ועוד, טקס מרגש ממש. בדיוק כמו שפליי אוף צריך להיראות. המארחים עלו בחמישייה גבוהה, האורחים המשיכו עם מה שעבד להם טוב עד עכשיו, החמישייה הנמוכה והזריזה. קצב מהיר, אמצע רבע 12:12, עבור ר"ג קלעו רק הגבוהים-אלטיט וגויא, עבור אתא-כולם, חוץ מסטיבנס. פתאום הגיח ז'ורנו עם 3/3 ל-3 ב-3 התקפות רצופות שגם הפך וגם פתח פער, 21:15 לאורחים. סוף ראשון 21:17 לאורחים. ר"ג עם 1/13 ל-3, טאקר ללא נק'.

תחילת שני, גם סטיבנס למרבה ההפתעה עדיין ללא נקודות. או, עכשיו כן (וואלה העתק הדבק מהמשחק הקודם...), לוגשי מוסיף סל ופתאום דו ספרתי, 27:17. או, גם טאקר עולה על הלוח אבל הוסיף עבירה שלישית וירד לנוח. הירש סוגר ריצת 0-7, אמצע שני 29:26. אברהמי לקח פסק זמן והנחה לתת את הכדור לסטיבנס או כפי שנאמר "גיב דה פאקינג בול טו אמין". היה מי שהקשיב, שחקני ר"ג בעיקר, שהתנפלו עליו כאילו אין מחר. גם הוא מצידו הוסיף לסיטואציה עם תוקף וצעדים (באחד ממשחקיו החלשים) ור"ג השלימה ריצת 4-15 והפכה, 31:32. לביא הופך חזרה ויורדים למחצית ביתרון אורח 35:34.

תחילת שלישי חוף לחוף לביא ושוב לוגשי, 43:36, אמצע שלישי 43:38. המשחק תקוע ואחרי 7 דקות התוצאה הינה 8-4 לאתא. דלייני ועמיר סוף סוף קלעו וצמצמו ל-43:42. פסק זמן אברהמי. ר"ג עם 2/23 ל-3. סלים אין אבל אמוציות יש גם יש. היי לייט של הצמד אלטיטאטי העיר את לוגשי שעם סל ושלשת באזר סופר קריטית הצהיר כוונות, סוף שלישי 50:44 לאתא שהתחילה לקרר את השמפניות. תחילת רביעי, הפיזיות עולה מדרגה עם טכנית ותוקף לאתא אבל ר"ג ממשיכה להחטיא והפער עומד על שלו. אתא הולכת פנימה לסטיבנס ועמירם, 54:46, פסק זמן ברנר. גם מהספסל לוגשי עושה בלגן ונותן אנרגיות כשטאקר נופל עליו ומיד האחרון מקבל עבירה רביעית אבל גם עושה שלשה קשה. גם עמיר משליש, שוב 4. אמצע רביעי נקודות ראשונות של דוידי בשלשה קריטית שעצרה סחף רמת גני 59:52.

ר"ג לא מוותרת ולוטאטי וגויא מצמצמים לפוזשן בודד, פסק אברהמי. 3 דקות, 59:56. גויא עם 0/3 מהקו וטאקר שמאבד והתוצאה בעינה, 2 דקות. אתא יוצאת להתקפה של סדרה ולוגשי, עם הבאזר ב-2 ארוך קובע 61:56, דקה לסיום. ר"ג שוב תקועה בהתקפה (דיברנו על זה כבר, אין לה מי שייקח אחריות) וג'ורנו שם חותמת בסל קשה עם הקרש כשהוא גם סוחט ב"ס ונגמר. היסטוריה והיסטריה, אתא בליגת העל ! בסיום 65:61 במשחק קשוח אבל מתוק. רגע מאוד מאוד מרגש ליו"ר הנצחי שלה נפתלי בנטוב היקר שבכה את נפשו בפרוייקט חייו, גם הראיון עם אברהמי היה מאוד מרגש. מודה, דמעתי.

סטט' ר"ג: אלטיט עם 14 נק', 83% ל-2 ו-5 כ"ח.

סטט' אתא: לוגשי (מצטיין הסדרה) עם 19 נק', 43% ל-3 ו-8 כ"ח. ז'ורנו (3 חט' ו-3 אס') ולביא (9 כ"ח ו-3 אס' חולקים 13 נק'. מרגש (ולצערי גם נדיר) לראות קבוצה של ישראלים באחת משתי הליגות הבכירות שהופקרו לאינספור זרים ומתאזרחים עקב חוקי מס עקומים.