ליגה לאומית - דירוג העוצמה - חלק ב'

קבוצות הליגה הלאומית ממשיכות להתכונן לפתיחת העונה הקרובה, ואנחנו ממשיכים עם דירוג הקבוצות לפני הבניה שלהן. בחלק הקודם סקרנו את הקבוצות שעל הנייר צפויות להיות בצמרת, ועכשיו אנחנו אל קבוצות מרכז הטבלה שיקוו כמובן להפתיע וללכת יותר רחוק ממה שצופים להן. (צילום: אלי פאר)


| יובי

 

5. אליצור 'איתו' אשקלון
מאמן – נחום סגל
שחקנים: קלארק רוזנברג, אליעד טל, ג'ארד ארמסטרונג, תומר אגמון, ג'ייקובי ארמסטרונג, אדיר קלעי, נמרוד טישמן, יוגב עובדיה, אלון אהרונוביץ, עמית שדה, נועם בן הרוש, אופק פוגלמן

נתחיל מזה שזה אינו הסגל הסופי של הקבוצה ובהמשך יגיע זר נוסף. הקבוצה האשקלונית התחילה את הקיץ במהלך הקלאסי שלה והחליפה מאמן, כשנחום סגל הגיע מאימון של בעיקר צעירים חזרה לאימון בוגרים (אימן בעבר ליגה ארצית). האשקלונים הגיעו מאוד קרוב לעלייה עונה שעברה אבל בסופו של דבר (ולשמחת הכותב) הפסידו במשחק חמש (אפילו הורידו להפרש של שתי נקודות ברבע הרביעי) בזיסמן למכבי עירוני רמת גן.

העונה מהפכה בסגל של אשקלון - קלארק רוזנברג ממשיך, כל השאר התחלפו. הקבוצה האשקלונית כנראה מאוד אהבה את מה שהלך בקו האחורי של ראשון לציון כי הם הביאו שלושה שחקנים שאיישו את עמדות הגארד שם: נמרוד טישמן, ג'ארד ארמסטרונג ויוגב עובדיה. בנוסף הגיעו מהנוער של מכבי תל אביב תומר אגמון ואלון אהרונוביץ'. בנוסף הגיע גם אליעד טל האשקלוני (גדל במחלקת נוער של א.ס. אשקלון לפני שיצא החוצה להפועל ת"א) שמגיע אחרי עונה שיא בהפועל ר"ג/גבעתיים. הקבוצה אומנם ירדה ליגה, אבל הוא מבחינתו נתן עונת שיא. אשקלון הודיעה לאחרונה גם על החתמת שלושה שחקנים צעירים בדמות עמית שדה, נועם בן הרוש ואופק פוגלמן. כאמור הקבוצה צריכה להחתים גארד זר נוסף ואולי יגיע עוד שחקן לעבות את הקו הקדמי אבל כרגע אשקלון נראים לא רע.

6. עירוני נהריה
מאמן – דוד אלהרר
שחקנים: בן אונצ'ה, עמית ראובן, דולב דראפיץ', עומר טל, אלי אבייב, קית' ברקסטון, טימאדיו יוסוף, נועם פוקס, בר רוטשטיין, ים יהונתן, עמרי וורוטיצקי, עומרי פישמן

אחרי שנתיים לא מוצלחות במיוחד תחת שי סגלוביץ' בהן נהריה לא עמדה במטרה הגדולה של לחזור לליגת העל, נראה שהפעם מנסים לשנות. סגלוביץ' הוחלף בדוד אלהרר שהגיע באמצע העונה השעברה לאשקלון והביא אותה מרחק משחק אחד מעלייה היסטורית וראשונה לליגת העל. נראה שהעונה ניסו לבנות קבוצה עם תקציב פחות גדול (ובמגבלות מתווה השר), תחילה הוחתם בן אונצ'ה שמגיע אחרי שנת הסגר שבא לא שיחק כדורסל. הוא זכור לטובה מנבחרת הנוער אבל יהיה מעניין לראות איך ישחק ברמת בוגרים.

בנוסף ממשיכים משנה שעברה עמית ראובן, דולב דארפיץ' ועומר טל שיצטרכו להוביל את הקו האחורי, ובנוסף עולה מקבוצת הנוער השחקן בר רוטשטיין. לקו האחורי מצטרף גם יהונתן ים שיוצא מהחממה של רמה"ש לנהריה אחרי שחתימה שלו בקבוצה בחו"ל נפלה בסופו של דבר. הקו הקדמי של הקבוצה אמור להיראות לא רע יחד עם קית' ברקסטון וטימאדיו יוסוף שחתמו ואמורים להיות תוספת כח משמעותית ולהם אמורים לתת גיבוי אלי אבייב אחרי עונה לא רעה בחיפה ונועם פוקס. עוד צעירים בסגל ניתן לראות את עמרי וורוטיצקי ועומרי פישמן.

הסגל של נהריה נראה כרגע פחות טוב מאשתקד לאור עזיבות של שחקנים משמעותיים כמו יוגב אוחיון, אלכס צ'וברביץ' ואייזה אייזנדורף (שכרגע ללא קבוצה בלאומית), וכרגע קשה לי לראות אותו נלחם על עליית ליגה אבל בסופו של דבר הסיפור בליגה הזאת הוא איך הסגל מתחבר.

דולב דראפיץ. יוביל את הקו האחורי של נהריה העונה

 

7. מכבי רחובות
מאמן – קובי חסון
שחקנים: שי גואטה, דניאל שרון, טל פלד, ראשון דייויס, תומר אברמוביץ, ג'וש פרוינד, עומר בן דוד, דימטריוס טרדוול, שגיב דוד, עידו רומי, עומר מוריץ

אחת הקבוצות המעניינות שנבנות העונה בלאומית, כשיש כאן שדרוג מצויין לעומת הקבוצה שנבנתה בעונה שעברה. הקפטן שי גואטה ממשיך, ויחד איתו ממשיכים תומר אברמוביץ' וג'וש פרוינד שנתן עונת שיא בשנה שעברה עם קליעה מצויינת מכל הטווחים. ואם כבר דיברנו על קליעה מצויינת מכל הטווחים אז אחת ההחתמות המסקרנות של רחובות הקיץ היא טל פלד שמגיע אחרי שתי עונות די מאכזבות בראשון לציון, ויקווה לתת את הפריצה דווקא במקום אחר ולהישאר בריא.

מאשקלון הגיעו עומר בן דוד שיגיע לראשונה בקריירה להיות ישראלי מוביל בקו האחורי אחרי שעלה בעונות האחרונות מהספסל, ושגיב דוד שנותן עוד מימד של קליעה לקבוצה וים של ניסיון. הסנטר הזר שהגיע לאחר הפרישה הלא צפויה של ברנדון שרווד הוא לא אחר מדימיטריוס טרדוול הנפלא, סנטר עם ראיית משחק מצויינת, חזק בצבע, מאוד חכם ומבין את המשחק והוא החתמה גדולה (תרתי משמע) של רחובות. מעבר אליהם הגיע הגארד הזר ראשון דייויס והצעירים עידו רומי ששיחק העונה באליצור נחל שורק, עומר מוריץ ששיחק בא.ס. אשקלון והמקומי דניאל שרון.

רחובות השנה קבוצה שבטוח יהיה כיף לראות. קשה לי לראות אותה לא נכנסת לפלייאוף עם הקאדר האיכותי שנבנה שם ולדעתי אם הסגל יתחבר וצעירים כמו פלד יפרצו ופרוינד ייתן את מה שהוא יודע, יהיה מדובר בקבוצה שתוכל להגיע אפילו יותר גבוה מאיפה שהיא ממוקמת בטבלה זאת.

8. אליצור שומרון
מאמן – דרור כהן
שחקנים: יובל לוין, אייל שולמן, עידו פליישר, אביב שמעוני, אלון דרוקר

קשה למקם קבוצות שעוד בשלב מוקדם בבניית הסגל בטבלת עוצמה, אבל החלטתי למקם את שומרון בכל זאת ולא סתם במקום השמיני. אני מאוד מאמין בהמשכיות ונראה שיש את זה שם. המאמן דרור כהן ממשיך ויחד איתו ישראלים בכירים כמו אייל שולמן, עידו פליישר ויובל לוין. לטעמי לוין הוא שחקן שיכול וצריך לתת קפיצת מדרגה משמעותית השנה, מילת המפתח אצלו חייבת להיות יציבות התקפית. בהגנה הוא שומר נפלא וארוך וראינו אותו באליפות אירופה טובה מאוד שלו בנבחרות העתודה כשהוא לטעמי השחקן החשוב בנבחרת אחרי צמד הכוכבים שלה. הוא יהיה חייב לתת צעד קדימה כי הוא מסוגל לו.

איתו ממשיכים גם אייל שולמן הרכז הותיק שהיה בורג מאוד חשוב בהישארות של שומרון שנה שעברה, והסנטר עידו פליישר שלמרות מגבלותיו הוא ישראלי משמעותי מתחת לסל. השאלה היא אם לצידו יהיה סנטר זר כי על פי דיווחים על כך נפל מעבר אפשרי שלו לאשקלון כי אחת הדרישות שלו הייתה כי לא יוחתם סנטר זר לצידו (במידה ולא יוחתם סנטר זר שומרון יכולה ליפול כמה מקומות בדירוג העוצמה). בנוסף הוחתמו אביב שמעוני שמגיע אחרי עונה אישית טובה בהפועל ר"ג/גבעתיים ואלון דרוקר.

שאלה שעולה לגבי הסגל הנבנה בשומרון היא האם שיתוף הפעולה שדובר עם קבוצת הנוער של מכבי תל אביב אכן יצא לפועל כיוון שמתוך חמשת הכוכבים המובילים של הקבוצה לא אמורים להגיע אף אחד מהם בסופו של דבר. עומר מאייר צפוי להישאר עם הסגל של מכבי ת"א בליגת העל, שחר דורון מחוזר בסרביה, עופרי נווה במכללות ולפי דיווחים בתקשורת זרה אורי כהן לא אמור להגיע לקבוצה. יהיה מעניין לראות אם שיתוף הפעולה יצא לפועל ובאיזה רמה בייחוד כשלוקחים בחשבון שמכבי תל אביב חתמה על שיתוף פעולה לא מזמן גם עם מכבי שהם מהליגה הארצית.

יובל לוין. יהיה משמעותי גם העונה? (צילום: מיכל בן גיגי)