כדורסל ישראלי על מלא

הליגה הלאומית מתהדרת בסלוגן 'כדורסל ישראלי אמיתי', ועל פי השמועות והתחזיות נראה שאנחנו בדרך לעונה בדיוק כזאת - שתשוחק לראשונה זה הרבה זמן על טהרת הישראלים. עדיין רב הנסתר על הגלוי, אבל אם זה אכן יצא לפועל, זאת הולכת להיות עונה מעניינת במיוחד ובתקווה גם עונת פריצה ללא מעט שחקנים. (צילום: מכבי רחובות)


| תמיר ירדן

 

כל עוד אין שום דבר מוחשי, הכל ספקולציות אבל יש כבר לא מעט דיבורים על כך אפשר לשוט לנו במחשבות.

הליגה הלאומית ווינר תשוב אלינו בתחילת דצמבר, ולא מעט דיבורים במסדרונות מספרים שהיא תהיה נטולת זרים. במבט ראשון זה מוריד מהיוקרה שלה לטווח הארוך, אך כאשר נכנסים יותר לעומק אנו מוצאים לא מעט שמות ישראלים אשר מעוניינים לפרוץ ויוכלו לנצל זאת לעונה גדולה. זקן השבט ג'ימי הול כנראה ימצא עצמו בליגת ווינר סל לצד דימיטריוס טרדוול משאבת הריבאונדים וג'סטין רובינסון ספק ההיילייטס באם יחליטו להשאר בארץ. הקלפים בעצם נטרפים מחדש - כל אחד בכל תפקיד יכול "להלחם" על הדקות שלו ולתפוס מקום ברוטציה, ואף להתקדם במעלה ההיררכיה למקומות גבוהים יותר.

בראש ובראשונה, נראה שזה זמן הביג מן הישראלי - השועל הוותיק רביב פיטשון, הקפטן האלמותי של רמה"ש עמית ביר כץ, ניב בלול ואלי אבייב, והצעירים גיא אלמשלי, יואב סודמי, דור ענבי, אביב שמעוני ויונתן אטיאס; לצידם יש את הגארדים הנהדרים - יובל בר, עידן אלבר, יואב וושלר, טל פלד, נבו זומרפלד, עומר פולג, דניאל נג'ר, עמית ראובן ושר ההגנה דניאל ראובן; רועי נציה ויונתן מור שתפקידם יהיה עוד יותר משמעותי ויוכלו לנצל גם את יכולת ההתקפה, כאשר תפקידו של דורי סהר יהיה קריטי אף יותר העונה, לצד לא מעט 'ידיות' כגון: עומר שפר, אליעד טל, הראל רינסקי, עומר חממה, אפי טיומקין, אופק מלכה ואגדת השלוש על שלוש בהתהוות, עומר הראל (שלא תעזו להשאירו בחוץ), ולצד האחריות והמנהיגות של יוגב אוחיון, גיל נויוביץ, עמית אלון, עמית אהרוני ושי גואטה.

ועוד לא התחלנו לדבר על כל הפרוספקטים הצעירים שרק מחכים להראות את שהם יודעים. לירן אזולאי ,עילאי חיון שממשיך מהנוער לחממה בצהוב שחור, רביעיית שחקני הנוער המסקרנים אורי כהן, תומר אגמון, אלון אהרונוביץ' ומלך הסלים של אליפות אירופה האחרונה, שחר דורון, לצד השחקן מהיריבה מעבר לכביש, אילי דולינסקי ואדיר קלעי בעונת ביכורים. יובל לוין שמגיע לאחר הקיץ הנדיר שלו בנבחרת העתודה, כל הדרך למקום השני באירופה, תומר אברמוביץ', אילי חן ועילי שאול בתיקווה עם תסמונת העונה השניה בישורון (או בארנה החדשה) ומצטער על מי ששכחתי.

רועי נציה ודניאל גואטה. הלאומית בדרך לעונה ישראלית? (צילום: רום שקד, גלבוע גליל)

 

עוד אופציה מעניינת שכנראה תהיה על הפרק מבחינת הליגה היא פתיחה מחדש של לוח ההעברות, שתיתן זמן לשינויים קוסמטיים ואחרים. אולי היא תשיב מחו"ל כמה לגיונרים שנמצאים באירופה, כמו למשל עמית עבו אשר משחק בשורות קומארנו סגנית האלופה הסלובקית ושפתח נפלא את העונה בארצות הניכר, או דווקא כמה כאלה שבנתיים קצת פחות הולך להם. ואולי היא גם תקרא לדגל את אלון ספיר שבחר בליגה הארצית לעונה הקרובה אך השינויים הצפויים יוכלו לפתות אותו לשוב אל הליגה המרגשת בישראל, וכמוהו יש לא מעט שחקנים טובים בליגה השלישית.

בשורה התחתונה - בואו נתרכז בלנצח היכן שצריך וכאשר נשוב להפגש בשש (או שבע כי בכל זאת ליגה לאומית) אחרי המלחמה, זה יהיה הזמן של הקהל הישראלי להצביע ברגליים, להראות שהוא בעד המוצר, להגיע ולתמוך. בין אם זה במגרשים ואם בצפייה במשחקי הליגה - אשר גם השנה תשודר בשידורים ישירים בערוץ הספורט ובערוץ הטלויזיה של איגוד הכדורסל (מי שלא מכיר זה בדיוק הזמן כאשר העונה גם התווספו פיצ'רים חדשים אשר יכניסו את הקהל עוד יותר לעיניינים). השחקנים יתנו את כל מה שיש בהם ואתם ללא ספק מוזמנים מוזמנות, כי זה צו השעה להגיע ולתמוך בבחורים שלנו בכחול לבן ואין מרגש יותר מהשחקן הישראלי שיתנפל על כל כדור ואשר ישתטח על כל פרקט כדי להצדיק את ההחלטה המסתמנת. אל אל ישראל.