עכשיו באופן רשמי - בלי זרים בלאומית

מה שהיה די ברור לכולם בתקופה האחרונה קיבל את האישור הסופי מצד הנהלת האיגוד ומנהלת הליגה הלאומית, והליגה השניה שתחזור ב-28/11 תשחק את עונת 23/24 ללא זרים. המתווה עדיין לא ברור, אך הכיוון הוא סוג של בועה באולמות מחוץ לקו האש באזורים הירוקים. (צילום: רום שקד)


| safsal

 

הליגה הלאומית תיצבע העונה כחול - לבן. מנהלת הליגה הודיעה היום באופן רשמי כי הליגה תשוחק ללא זרים, וזה לאחר הצבעה שנערכה בקרב קבוצות הליגה ואושרה בהנהלת איגוד הכדורסל. לאור המצב יפתח חלון העברות שיאפשר לקבוצות להתחזק בשחקנים נוספים, מה שראינו שחלק מהקבוצות כבר הספיקו לעשות. קרוב לודאי שמי שיצטרפו לליגה יהיו שחקנים מובילים מהליגה הארצית, וזה לצד ההנחהשכנראה גם מהליגה הלאומית תהיה עליה למעלה לליגת העל בהתאם למתווה שהיא תחזור לשחק. 

הליגה עתידה להיפתח ב-28/11, בעוד 3 שבועות, וכרגע לא יהיה ברור מה מתווה הליגה ובאיזה פורמט ישחקו. מה שאפשר להעריך הוא שגביע הליגה לא ישוחק, ויתקיימו יותר שבועות של מחזורים כפולים על מנת לעמוד בלוח הזמנים. להאריך את הליגה מעבר לתאריך המקורי בה הייתה אמורה להסתיים (9/5) יכול להיות בעייתי מבחינת הנבחרות הצעירות, כשנבחרות הנוער והעתודה אמורות להתחיל להתאמן לקראת אליפויות אירופה בערך בזמן הזה של הקיץ. 

בנוסף די ברור שמשחקים באזורים הנמצאים תחת איום תמידי של מטחי רקטות כמו אשקלון לא יוכלו להתקיים, כשגם ראשל"צ, רחובות ונהריה נמצאות באזורים שהם גבוליים. בליגה בודקים את האופציה לעשות סוג של בועה עם אירוח נייטרלי באולמות אזור הצפון והשרון באזורים הנחשבים בטוחים ובהתאם להנחיות של פיקוד העורף.