גלבוע גליל - כאן לא כדי להישאר

היורדת הטריה מליגת העל העבירה את הקיץ בבניה שמכוונת למקום אחד, וזה חזרה למקום ממנה הגיעה. המלחמה השאירה אותה עם בור רציני בקו הקידמי, אבל היא הצליחה קצת לסגור אותו עם החתמות שהגיעו בין היתר מקבוצת הבת בליגה הארצית וזה לצד סגל ישראלי מרשים שהיה שם עוד מלפני. האם זה יספיק לה? (צילום: הפועל גלבוע גליל)


| יובי

 

מאמן: גיא קפלן
שחקנים: תום ספקטור, ניב למפרט, ניב בלול, דניאל גואטה, זיו וייסמן, עידו דוידי, רועי נציה, אביאל לוי, לירן אזולאי, עמית אהרוני, נבו זומפרלד

אני חושב שגלבוע/גליל נפגעה באופן די משמעותי מהמלחמה. הזרים עזבו, ג'וש אולדריץ' כרגע לא חוזר ונוצר בור בקו הקדמי של הקבוצה. תוסיפו לזה את העובדה שחלק מהחברה הצעירים נמצאים בשירות סדיר והרי לכם הכנה מקרטעת. בכל מקרה מבחינת איכות הסגל אין שאלה מה המטרה של הקבוצה גם אחרי העזיבות שנכפו על הקבוצה. בנוסף הגיעו שחקנים חדשים דוגמת תום ספקטור שעלה ליגה עם עפולה בעונה האחרונה ואביאל לוי שהגיע להעמיק את הקו הקדמי שנפגע כאמור. הקבוצה קיימה משחק אימון אחד מלא בסגל החדש וניצחה מ.ס. צפת בתוצאה 81-74 כאשר אזולאי ובלול הצטיינו. בסופו של דבר למרות הקשיים, המטרה של גלבוע/גליל היא ברורה - לעלות מהר מהליגה הלאומית כדי שלא תיתקע שם כמו הקבוצות שירדו בשנים האחרונות.

 

מי יובילו את הקבוצה?

בסגל כל כך בכיר יהיה קשה לבחור שחקן אחד שיוביל אז נתייחס לשחקנים הבכירים, כאלה שיש להם ניסיון בעליית ליגה וכאלה שכבר הובילו קבוצה או שתיים במהלך הקריירה שלהם. עידו דוידי יגיע עם הניסיון הרב שלו, אחרי שהיה בורג משמעותי בקריית אתא שעלתה ליגה ובמהלך העונה האחרונה שלו בליגת העל כשקיבל דקות תרם את חלקו. צריך לציין אצלו כמובן את יכולת קליעת השלוש ובנוסף את יכולת המסירה וההובלת כדור שלו.

רועי נציה שחקן ותיק כבר ובכיר בליגה שידוע בעיקר בזכות העובדה שהוא שומר מצויין ואף נבחר בעבר לשחקן ההגנה הטוב בליגה. מגיע אחרי עונה קבוצתית מצויינת בעפולה וכאמור עליית ליגה. למרות שהיה פחות משכנע בהכנה, עמית אהרוני  הוא שחקן שידע להוביל ולא משנה אם יהיה בחמישייה או מהספסל. למרות שרק השנה חגג 21, באמתחתו שתי עליות ליגה האחת עם נתניה (שבסוף לא מומשה) והשנייה המרגשת והמיוחדת (אם אתם שואלים לדעתו האישית של הכותב הלא אובייקטיבי) עם מכבי עירוני רמת גן. הוא בעל בית על המגרש, ידע לנהל את המשחק, למסור לשחקן הנכון ולקלוע את השלשה בזמן הנכון.  הוא הגיע עונה שעברה לרמת גן וישר הרגשנו את ההשפעה שלו ואני מאמין שגם גלבוע/גליל תוכל להרוויח ממנו.

שימו לב עד עכשיו ציינתי שחקנים שהיו שותפים לעליות ליגה והיה ברגים מאוד חשובים, גלבוע/גליל רוצה לעלות ליגה והם הביאו שחקנים שיודעים את המלאכה. עוד ראוי לציון הוא ניב בלול שמגיע לראשונה לדעתי בקריירה שלו כשחקן מוביל לקבוצה שיש לה מטרה אחת והיא עליית ליגה. לאור המצב והשינויים בקו הקדמי של הקבוצה הוא מגיע כשחקן המוביל בעמדות אלו, והוא על הדרך גם קלעי לא רע לשלוש ובעונות האחרונות בלאומית נשק ל-40%. כעת צריך לקחת צעד קדימה ולדעתי הוא מסוגל.

אהרוני. פעם שלישית גלידה?

 

זמן הצעירים?

אחרי שעברנו על המובילים נגיע לאלה שאמורים לפרוץ ולקחת את הצעד קדימה, ובגלבוע/גליל יש לא מעט כאלה. נתחיל עם מי שהכי הרשים בקדם עונה (טרם אוקטובר) והוא זיו וייסמן שהצליח להיות משמעותי בכל המשחקים ותרם בממוצע דו-ספרתי אם זכרוני איננו מטעה אותי. וייסמן הראה גם ניצוצות עונה שעברה בליגת העל במעט הדקות שקיבל לצד בחירה לתגלית העונה בליגה הארצית. לקבוצה היו לבטים האם להחתים עוד ישראלי בכיר או שמא לתת לו את הקרדיט ובסוף החליטו לפרגן לשחקן הבית שלהם ולדעתי הוא המועמד המוביל לפרוץ בקבוצה ולהצדיק את ההחלטה.

ניב למפרט שצפוי לחזור מפציעה קשה בתקווה בינואר הוא הכישרון הכי גדול בקבוצה בעיקר מבחינת פוטנציאל. היה צריך להיות חלק משמעותי מהקבוצה בעונה שעברה אז גלבוע/גליל היו בליגת העל ובסופו של דבר זה לא יצא לפועל דבר שפגע בו ואולי גם בסיכויי ההישארות של הקבוצה. מדובר בשחקן ארוך עם אינטליגנציית משחק גבוה, מוסר ברמה גבוהה שמהווה איום גם מרחוק, הוביל את נבחרת הנוער בטורניר אליפות אירופה בשנת 2022 כאשר היה קטן בשנה וכולי תקווה שיחזור כמו שצריך מהפציעה שלו ונראה מה הוא שווה בליגה השנייה.

לירן אזולאי בן ה-20 הגיע על הנייר כהחתמה פחות נוצצת ביחס לשאר ההחתמות שביצעה הקבוצה, אבל נראה שכדורסל יש לו וביטחון לא חסר. במשחקי האימון נראה מצוין, הצטיין במספר משחקים ויהיה יותר ממעניין לראות כיצד יתרום את חלקו בקבוצה. עוד נציג מקומי הוא דניאל גואטה, שכבר התחיל לקבל קרדיט בליגת העל בעונה האחרונה, וכעת מגיע אחרי אליפות אירופה מדהימה בנבחרת העתודה שבה הנבחרת הגיעה כנגד כל הסיכויים לגמר והפסידה שם לצרפת האימתנית אחרי הארכה. מבחינה אישית גואטה הגיע מהספסל ותרם את חלקו בהגנה ובמלאכת הובלת הכדור אותן ביצע נאמנה, כעת כשהוא מגיע לעונה הקרובה הוא יצטרך לתת מה שהוא יכול ויותר בייחוד בעונה הזאת ובהזדמנות שנוצרה.

 

לסיכום: גלבוע/גליל קבוצה עמוקה, איכותית, עם צעירים מבטיחים, המון ניסיון בייחוד בתחום עליית הליגה, מאמן שמכיר את המערכת והראה עבודה מאוד מרשימה בעבר וכל זה נראה כמו המתכון המושלם לעלייה. על הנייר. כל דבר אחר שהוא לא עלייה ייחשב ככישלון מוחלט. יש לציין שבבניית הסגל גלבוע/גליל לא אמרה את המילה האחרונה ומחפשת ותביא עוד 2-3 שחקנים שיהיו משמעותיים.