א.ס. רמה"ש - להתגבר על הנאחס

רמה"ש רשמה קיץ מרשים מבחינת ההחתמות, אבל אז נאלצה להיפרד מלא מעט מהן ולצד זה סבלה בתקופה האחרונה מלא מעט פציעות שקיצצו לה מאוד את הסגל. אבל הצליחה בכמה מהלכי בזק מרשימים למצוא את החיזוקים ולפתוח את העונה בצורה מאוזנת, עם סגל ישראלי לא רע בכלל שאם יצליח להגיע בהרכב מלא הם במצב טוב. (צילומים: שחר ברגר)


| יובי

 

מאמן: גיא קנטור
שחקנים: אופק גול, עידן פז, גיא רושקין, חן כלפון, יובל בר, גיא אלמשלי, אופק מלכה, עמית ביר כץ, דור ענבי, יונתן מטלון, תמרי דוש, יובל שופן, דניאל ראובן, עומר שפר (החלמה מהירה)

איזה קיץ עמוס עבר על מועדון כדורסל רמת השרון. הוא התחיל עם כמה החתמות די מרשימות כמו עמית ביר כץ שהמשיך, דיאנטה ווטקינס שהמשיך גם הוא (בהמשכיות נדירה של זרים) ונראה שגם השחקנים שהגיעו לחזק את הקבוצה נראו מתאימים כמו חן כלפון, יובל בר מרעננה, אופק מלכה ממכבי חיפה, דניאל ראובן מנתניה ודור ענבי מעפולה. נראה היה שהולכת להיות אחלה של קבוצה בשרון, ואז המלחמה וגם הזרים עזבו ובנוסף להכל התחילו פציעות.

ראיתי המון משחקי אימון של רמת השרון מאז הפרי-סיזן המחודש, ואני לא חושב שראיתי אותם משחק אחד עם סגל מלא. פעם יובל בר, פעם חן כלפון, עומר שפר שנראה שעשה התקדמות משמעותית מאוד בקיץ כנראה גמר את העונה ויש עוד. חוסר מזל קיצוני לקבוצה של קנטור. ויחד עם זאת, מבחינת סגל ישראלי נבנה אחלה של סגל ברמת השרון. נכון יש ירידה בכח האש הקיצוני של הקבוצה מהעונה שעברה (מצד שני איך לא תהיה עם עזיבות של עבו, ווטקינס, אורי חי וטיילר ווידמן), אבל בכל זאת אופק מלכה, דניאל ראובן, חן כלפון, עמית ביר כץ דור ענבי ויובל בר אמורים להרכיב על הנייר אחלה של סגל.

במשחקי האימון ראינו הפסדים לרמת גן במשחק שלא שודר ונגמר בתוצאה 93-80 לנציגה מהליגה הראשונה, שלושה ימים לאחר מכן במשחק שאוים לא להגיע לסיומו בעקבות שעון משחק סורר הפסידה לאליצור נתניה 66-54 ובמשחק האחרון ששודר נגד רעננה במטרווסט הפסידה הקבוצה שוב בדו-ספרתי לקבוצה המקומית בתוצאה 91-78.

 

מי יובילו את הקבוצה?

חן כלפון הוא שחקן עם לא מעט ניסיון, שנתן עונות נפלאות בליגה הלאומית ועכשיו הוא מגיע לרמת השרון על תקן הישראלי הבכיר כזה שצריך לקלוע את הנקודות החשובות ולהוביל את הקבוצה. הוא אול-אראונדר כזה שיכול לקלוע, כזה שחודר וכזה שמייצר. ריבאונדר לא רע ביחס לעמדה ומגיע אחרי עונה אישית לא רעה במכבי ראשון לציון. כל עוד יישאר בריא (דבר לא מובן מאליו עם חוסר המזל הפוקד את הקבוצה) נראה ממנו לא מעט, לדעתי הוא ביחד עם שחקנים נוספיםיוכל להוות את ההבדל בין קבוצה שתעשה מסע מרשים בפלייאוף לבין קבוצה שלא תצליח להעפיל.

 

השחקן הבא מחזיק באחת התכונות החשובות שיכולות להיות - ניסיון והרים ממנו. עמית ביר כץ מתחיל את עונתו הרביעית בקבוצה מקריית יערים ואין שחקן אחר שמתקרב אליו בניסיון בכדורסל בליגה הלאומית וליגת העל ואפילו בניסיון בקבוצה (הבחור על הקווים זה כבר סיפור אחר וסמל מקומי). אה וגם הוא עושה את העבודה על הפרקט בצורה לא רעה כשהוא קולע בעונות האחרונות בספרות כפולות בממוצע ומלקט כ-7 ריבאונדים למשחק. במצב הנוכחי הקבוצה ללא הזרים תצטרך ממנו יותר ואיזה חשוב זה לרמת השרון שיש לה שחקן שיכול לתת גם את היכולת וגם מהניסיון שלו. חשוב על הפרקט וחדר ההלבשה.

הקריירה של אופק מלכה ידעה עליות ומורדות. לצד עונות מצוינות ברעננה הגיעה העונה האחרונה במכבי חיפה בה לא הצליח להראות איזשהי התקדמות או שדרוג בקבוצה שלא הצליחה להיות רלוונטית במיוחד בתיאור שאפשר לתת לכל הסיפור שם כפושר. העונה אין לו ברירה אם הקבוצה שלו רוצה להצליח אלא להיות דומיננטי. כידוע הוא קלעי שלשות מדהים אבל בקיץ נראה גם שהוא לוקח את הכדור ליד ורוצה לנהל את ההתקפה. זה ברור מאליו לדעתי שהוא יקלע שלשות באיזור ה-40% אבל אם יוכל לקחת את עצמו את אותו צעד קדימה ולהוסיף אספקטים נוספים למשחק שלו הוא וקבוצותו ירוויחו.

 

זמן הצעירים?

כשרמת השרון החתימו את גיא אלמשלי חשבתי לעצמי איזה יופי מבחינתו שהוא מתקדם לליגה הלאומית. עבדכם הנאמן לא ראה את אלמשלי משחק כדורסל מאז שהיה במכבי רמת גן בעונת העלייה שלה בארצית, ככה שעברו איזה ארבע שנים, ו-וואלה לא ציפיתי למה שראיתי ואני אומר את זה בצורה הכי מחמיאה שאפשר. הוא הוסיף המון מסת שריר, הוריד מסת שומן, שיפר את הקליעה, נראה הרבה יותר נייד, מוסר לא רע ונראה כאילו יכול לנסות להתמודד לתגלית העונה (למרות שהתחרות תהיה קשה). במשחק האימון נגד רעננה היה נראה נפלא והוביל את קבוצתו. כן צריך לציין שהרבה פעמים הוא מוסר מסירות קשות שמובילות לאיבוד ועדיין מעט איטי, אבל הן תכונות שאפשר לשפר אפילו במהלך העונה ואם הן ישתפרו לרמת השרון הגיע בינגו ממקום לא צפוי בכלל.

 

לסיכום: מה שנבנה בקריית יערים התחיל מצוין והמשיך עם המון חוסר מזל, ועדיין צריך להסתכל לדעתי על חצי הכוס המלאה. בסגל מלא יש פה קבוצה לא רעה בכלל עם כמה שמות שאפילו לא צויינו למעלה כמו דניאל ראובן שהוא לוחם בהגנה שתורם התקפית, יובל בר שגם הוא שומר לא רע בכלל ודור ענבי שמוסיפים עומק לא רע בכלל לקבוצה. יש כאן סגל שיש עם מה לעבוד איתו לקראת העונה הקרובה ואל זה אמורים להיות מוחתמים מספר שחקנים שמראים אילו שאיפות יש לקבוצה.