מכבי חיפה - הולכים על המקומיים

כמעט מחצית מהסגל של חיפה העונה יורכב מבוגרי המחלקה הצעירה שלה, ולא רק על תקן שחקנים שרק עלו מהנוער אלא על תקן שחקנים מובילים שאמורים לקחת אותה קדימה. עם שם מוכר מאוד על הקווים ואולי אולם ביתי שידחוף אותם לניצחונות, מעניין יהיה לראות לאן הם יגיעו העונה. (צילומים: יעל אמסילי)


| יובי

 

 

מאמן: עופר רחימי
שחקנים: עמית מנחם, עמית אלון, בן ממן, רון כהן, שלו הר אבן, די ג'יי שארפ, אופיר גולדשטיין, איליי חן, רותם לוינשטיין, איילון ששון, ברנדון באומן (?)

מכבי חיפה ועופר רחימי טייק מספר לא יודע איבדתי את הספירה, אבל החיבור הזה עובד. מכבי חיפה שיחקה שלושה משחקי הכנה בהם ניצחה שניים (נהריה ונתניה) והפסידה אחד (ראשון לציון). ולומר את האמת - מכבי חיפה נראית יותר טוב ממה שחשבתי שתיראה לפני חודשיים. הכדורסל שלהם די זורם ושחקנים שהם היו צריכים לראות אותם לוקחים צעד קדימה, נראה שעושים זאת. במשחק נגד נהריה זה נראה טוב יותר כאשר הקבוצה גם הצליחה לחזור מפיגור דו-ספרתי ולהפוך אותו לניצחון נאה ביותר.

נראה שבכרמל ביצעו חיזוקים מעניינים והקבוצה נראית בכיוון טוב בינתיים. המשחק בנתניה הסתיים בניצחון סופר דרמטי משלשת ניצחון של בן ממן (חכו נגיע אליו). העונה זה הרגיש שמכבי חיפה לוקחת צעד אחורה עם המעבר לאולם ביכורים הקטן עד כדי שהייתה שאלה אם עומד בתנאים המינימליים לליגה השנייה, והסגל שנבנה על הנייר נראה פחות מרשים. אבל כנראה שבקבוצה ידעו מה הם עושים כי הם כרגע עומדים בכבוד מול כל קבוצה שהם משחקים נגדה.

 

מי יוביל את הקבוצה?

אם יש שחקן שצריך להוריד בפניו את הכובע על ההתקדמות שהוא עשה זה בן ממן. נתחיל מהעובדה שהוא מאוד התחזק בשנתיים האחרונות וכרגע נראה מאוד חזק פיזית, הקליעה נכנסת באחוזים יותר, הוא מסיים הרבה יותר טוב בצבע והוא נראה לגמרי כמו שחקן שיכול להיות המשחקן המשתפר של העונה. בעונה האחרונה במעלה אדומים התקשה להיות דומיננטי ולהראות משהו יוצא דופן, והיה נראה שלמרות הכישרון שלו הוא די תקוע במקום, הקיץ זה נראה אחרת לגמרי. ממן מגיע להיות הישראלי המוביל של מכבי חיפה, במשחקי האימון הוא נראה נפלא וקלע לא רע מכל הטווחים.

עמית אלון יצטרך להיות דומיננטי בתור אחד מהותיקים בקבוצה למרות שהוא רק בן 23, כשהוא מתחיל את שנתו השישית בליגה. הוא עבר בהמון תפקידים בליגה כשבעונה שעברה רשם עונת שיא מבחינה אישית בכמות הדקות שקיבל וכמות הנקודות שתרם במדי אליצור שומרון. העונה אפשר להניח שהוא יצטרך לשפר את המספרים האלה, אבל אי אפשר להתעלם מהקליעה הנפלאה שלו לשלוש כאשר בשתי העונות האחרונות הוא קולע באופן די נוח מעל 40% עם יותר משלשה למשחק. עדות נוספת לקליעה האיכותית מעבר לקשת ראינו גם במשחק האימון נגד אליצור נתניה בו הוביל את הקאמבק בשתי הדקות האחרונות של המשחק עם מספר שלשות מרשימות. מכבי חיפה לאור הסגל הקצר שנכפה עליהם בעקבות הסיטואציה תצטרך ממנו המון, השאלה אם הוא יכול לקחת את הצעד קדימה ולהוביל את הקבוצה? אם כן הוא יוכל למצב את עצמו לשנים הקרובות כישראלי בכיר בליגה הזאת.

עופר רחימי. גם העונה על הקווים בחיפה 

 

זמן הצעירים?

תמיד כיף להתחיל את חלק הצעירים עם שחקן בית ועל הנייר איזה שחקן בית - עמית מנחם. מי שעקב אחרי מעלליו בליגת העל לנוער ואליפות אירופה U18 בשנת 2022 יודע שמדובר בשחקן עם המון כישרון, בעל חדירה באיכות גבוהה מאוד, יודע למצוא את חברים שלו על המגרש, מאוד מאוד פיזי וחזק אבל עד עכשיו הוא לא הצליח לעשות את הצעד קדימה לבוגרים. כעת מגיעה לו הזדמנות כשאין לו ברירה אלא לקחת. אם מכבי חיפה רוצה להצליח בעונה הקרובה, הוא יצטרך לעלות מהספסל ולתת תפוקה התקפית. ניתן לראות את ההתקדמות שלו במשחקי האימון בכל משחק כאשר השיא הגיע במשחק האחרון נגד מכבי ראשון לציון בו קלע 16 נקודות ב-21 דקות. צריך לציין גם שהוא חוטף ברמה מאוד גבוהה אך בנקודות החולשה שיצטרך לשפר נמצאת הקליעה לשלוש שכרגע היא פשוט לא מספיק טובה.

הצעיר השני שיצטרך לתת מעצמו אקסטרה ובאופן אירוני הוא יותר מבוגר מאחד המובילים שציינתי הוא רון כהן. לא בדיוק צעיר כמו האחרים, אבל לראשונה בקריירה בגיל 21 מגיע להיות שחקן דומיננטי וחשוב ברוטציה של הקבוצה. בליגת העל במדי גליל עליון הראה כדורסל לא רע בפירורי הדקות שקיבל, אבל עכשיו הוא נכנס לתפקיד חדש בקריירה שלו להיות דומיננטי בקבוצה מהליגה השנייה. במשחקי האימון הוא נראה טוב מאוד בכל הקשור למלאכת הובלת הכדור והקליעה.  מדובר בעסקה מצוינת לכל שלוש הצדדים שמעורבים בה, מכבי חיפה מקבלת שחקן איכותי שיוכל לתרום לה בעונה הקרובה, הפועל גליל עליון תקבל שחקן יותר איכותי אחרי עונה משמעותית אצל הירוקים והשחקן עצמו מקבל צ'אנס שלא בטוח אם היה מקבל עם היה ממשיך עוד עונה על הספסל בליגת העל.

 

 

לסיכום: נבנתה קבוצה מעניינת בצד הירוק של הכרמל, ובנתיים במשחקי האימון זה נראה לא רע בכלל. המטרה העיקרית שלהם היא להגיע לפלייאוף ואם השחקנים שצריכים לפרוץ יובילו אותם בנוסף לאלה שאמורים להיות דומיננטיים, הרי שמכבי חיפה הולכת להיות קבוצה לא רעה בכלל. 

כדאי לציין גם את אופיר גולדשטיין שיקבל תפקיד יותר משמעותי בעקבות המחסור בסנטרים זרים וישנו סימן שאלה איזה תפוקה יוכל לתת, ההחתמה של איילון ששון שנותנת עוד מעט עומק ולמי שזוכר אותו ברנדון באומן שנשוי לישראלית שיחק במשחקי האימון האחרונים בקבוצה, האם הוא יחתום ויהיה חלק מהקבוצה בגיל 39? וואלה לא יודע נחכה לראות הודעה רשמית אך לא יודע אם מכבי חיפה תתנגד לעוד עומק בקו הקדמי.