בין ראש הממשלה למחלף פולג

מחזור סופ"ש בלאומית מאחורינו, ועוד מעט מתחיל כבר מחזור חדש אז יאללה זמן מצויין ובכלל לא כי איחרנו להעלות אותו לטור סיכום המחזור האלטרנטיבי של צוד בדיחי. אז יש לנו ראש ממשלה אולי בקהל, אוהד של גלבוע גליל שאולי יהרג וירק השדה שזה עדיין מצחיק משום מה. (צילום: יעל אמסילי)


| צוד בדיחי

 

במחזור 4 של הליגה הלאומית למניעת תאונות בכדורסל אף קבוצה לא קלעה מאה נקודות או יותר. אני לא מבין את זה, בשביל מה משלמים לכם? לא משנה בואו נדבר על המשחקים עצמם. משחק ראשון אליצור נגד אליצור, השומרון מפסידים 83-72 לאשקלון שמנצחים. ברבע הראשון אשקלון קלעה 25 נקודות בזמן שאליצור שומרון לא ממש הבינה מה עושים עם החפץ הכתום הזה (רמז, שמים אותו בסל) ולכן קלעה רק 8 נקודות. משם השומרון ניצחו את כל השאר הרבעים בשתי נקודות בדיוק אבל זה לא מאד עוזר כשצריך לסגור פער של 25 פחות 8 כמה זה בדיוק (תזכורת לעצמי לבדוק).

הלאה. מכבי חיפה מפסידה 9 הפרש לכפר קאסם 86-78 אה זה לא 9, זה רק 8 אבל עדיין מפסידה. יודעים מי מוביל את מכבי חיפה? רון כהן החיים שלי בלב. 35 דקות, 26 נקודות, איזה ילד זה רונצ'ו יא אללה מדד 30. חבל לא ניצח, לא נורא אחלה עונה. רונצ'ו כידוע גדל בקרית שמונה ומה יותר טבעי מלדבר בפיסקה הבאה על צפת וואי איזה מעבר חלק ואלגנטי מדהים ממש. מגיעה לי העלאה. קיצר צפת מנצחת ב-6 את עירוני נהריה, 80-74. נהריה תישאר אולי עם המחמאות, ועם 25 נקודות של עמית ראובן. באמת יפה מאד אני לא בא לכבות, אבל וואלה חוץ ממנו ועוד שני שחקנים כל שאר הקבוצה לא קלעו יותר מ-4 נקודות, מה זה אומר לכם? שנהריה בבעיה בעניין הזה. לא נורא, לפחות יתנחמו בזה שגר אצלם ראש ממשלה לשעבר. אה לא, זה רעננה. תמיד אני מתבלבל בין הערים האלה לא יודע למה.

אז בואו נדבר על רעננה (בום! מעבר חלק מספר 2!). רעננה מפסידה לגלבוע גליל 86-68, תוצאה מגניבה, עידן דרורי מאושר (הוא אוהד של גלבוע גליל). טוב כתבתי פה כבר פעמיים גליל על הקבוצה מגן נר, סיני יהרוג אותי וחבל, לא יהיה מי שיכתוב את הטור של מחזור 5. טוב, חזרה למשחק. יוגב אוחיון, שממש כמו רון כהן גדל בגליל העליון, אמנם קלע 15 נקודות, אבל הוא ודורי סהר היחידים בדאבל פיגרס בקבוצה שלהם. בגלבוע לעומת זאת ארבעה שחקנים עם 12 נקודות ומעלה, והכי הרבה מכולם קלע אביאל לוי. עובדה מעניינת: פעם היה לי תלמיד בשם אביאל כהן.

עוד שני משחקים נשארו. רחובות מנצחת 76-69 את ראשון לציון, רק לחשוב על זה שראשל"צ פעם לקחה פה אליפות יא אללה. טוב יש פה עוד לפחות שתי קבוצות שלקחו אליפות בעבר, נראה אתכם מגלים מי הן. רמז גלבוע וחיפה. רחובות קלעה יותר נקודות מהזדמנות שנייה, נקודות מהספסל, נקודות ממתפרצת, נקודות בצבע ונקודות מאיבודים, ובכללי פשוט קלעה יותר נקודות. ככה מנצחים משחקים, קולעים יותר מהיריבה. זה הכל.

אליצור נתניה נגד ירק השדה חחחחח אשכרה קוראים להם ככה זה לא יפסיק להצחיק אותי אף פעם כנראה. קיצר רמת השרון מפסידה לנתניה 74-86. לא תגידו רמה"ש לא היו בתמונה, דווקא ניצחו מחצית ראשונה, רבע שלישי גם נתנו פייט ירדו רק במינוס נקודהף אבל אז הפסידו את הרבע הרביעיי 11 הפרש וזה דבר שקשה לנצח איתו משחקים. עומר פולג ונועם לוגשי הובילו את הרבע הרביעי של נתניה ולדעתי זה מאד מצחיק שלשחקן מוביל של נתניה קוראים פולג כמו המחלף עד כאן להיום שלום ותודה.