לאומית: מ.ס. צפת נשארה בליגה

הצפוניים ניצחו 70:72 את א.ס רמה"ש וחגגו ההישארות מחזור לסיום העונה, מעלה אדומים הסתבכה עם הפסד ביתי למכבי חיפה. בשישי בקרית יערים: מחזור אחרון בבית התחתון, החבורה של קנטור נגד מעלה אדומים בקרב ישיר נגד הירידה. (צילום: מנהלת הליגה הלאומית)


| יניב שמואלי

 

עוד ערב דרמטי בליגה הלאומית. מ.ס צפת ניצחה 70:72 בבית את א.ס. רמת השרון והבטיחה את הישארותה בליגה, מחזור אחד לפני סיום הבית התחתון. רמה"ש, שהובילה בהתמודדות אבל ראתה את המארחת חוזרת בגדול, תצטרך כדי לשרוד לנצח ביום שישי את מכבי מעלה אדומים, שהפסידה 92:88 למכבי חיפה. דניאל קופרברג (10 ריבאונדים), תום מעיין ותומר כהן (18 נקודות כ"א) היו שם עבור צפת במאני טיים. עמית ביר-כץ (18) וחן כלפון (14), שרשם החטאה קריטית ברגעי ההכרעה, בלטו אצל המפסידה.

הוסיפו לצפת: אופק בן יעקב 6, יובל מיכאלי ודביר אוחנה 5 כ"א, עומר חממה 2.

הוסיפו לרמה"ש: אופק מלכה 13, עידן פז (7 אסיסטים) 12, דניאל ראובן 8, אופק גול 3, גיא רושקין 2.

 

עוד אתמול בבית התחתון - הרבה כבוד למכבי חיפה. הקבוצה מהכרמל כבר ירדה ליגה, אבל הראתה המון ספורטיביות כששיחקה חזק וניצחה את מעלה אדומים 88:92 בחוץ, ובכך מנעה מקבוצתו של יאיר גבירץ להבטיח את הישארותה בליגה. הירוקים הובילו לאורך כל המשחק, המקומיים ניסו לחזור ואף היו קרובים לבצע קאמבק, אבל משחק ענק של עמית אלון (24 נקודות) וברנדון באומן (21) השאיר את הניצחון בצד של חיפה. ברק אוריון עם 22 נקודות (10 ריבאונדים) וגיל נויוביץ עם 18 (9 ריבאונדים ו-7 אסיסטים) בלטו אצל המפסידה.

הוסיפו למעלה אדומים: רועי אבנרי 14, מתן חכמו 11, מתן בן אקן 7, תום ספקטור ודניאל נג'ר 6 כ"א, אנטון אגייב 4.

הוסיפו חיפה: אייל הראל 15, עמית מנחם 14, איילון ששון 10, די ג'יי שארפ 6, בן ממן 2.