אחרי דרמה גדולה: מעלה אדומים ירדה

לאומית: א.ס רמה"ש ניצחה 102:103 בתום שתי הארכות את החבורה של יאיר גבירץ. דניאל ראובן עם חטיפה ענקית ונקודות מהקו השאיר את השרונים בליגה, ומעלה אדומים חוזרת אל הארצית אחרי 3 עונות בליגת המשנה. (צילום: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית)


| יניב שמואלי

 

הכי דרמטי שאפשר. מכבי מעלה אדומים ירדה אחר הצהריים (שישי) לליגה הארצית, אחרי שהפסידה בחוץ 103:102, בתום שתי הארכות, לא.ס רמת השרון בקרב הישיר על ההישרדות בלאומית במחזור הסיום של הבית התחתון. דניאל ראובן רשם חטיפה קריטית בשניות הסיום, ועם שתי נקודות מקו העונשין העניק לרמת השרון את ההישארות. למעלה אדומים, שיורדת לארצית אחרי שלוש עונות בלאומית, הייתה עוד אפשרות לנצח אבל אף אחד משחקניה לא הצליח לזרוק בזמן בהתקפה האחרונה. 

חן כלפון, שיכול היה לסגור סיפור ברבע הרביעי, אבל החטיא מהעונשין ושלח את ההתמודדות להארכה, הוביל את קלעי רמה"ש עם 24 נקודות, 8 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. גיא רושקין הוסיף 16 נקודות ו-8 ריבאונדים, ועמית ביר-כץ עם המון לחימה רשם דאבל דאבל של 16 נקודות ו-10 ריבאונדים, וגם תרם 5 אסיסטים ו-2 חסימות. מתן בן אקן, במשחק פשוט משוגע בו קלע 7 שלשות ב-70%, סיים עם שיא קריירה של 32 נקודות ודניאל נג'ר הוסיף 28 נקודות לצד 7 אסיסטים למפסידה, שתקווה לעלות במהירות בחזרה לליגה השנייה ולא להיתקע בארצית.

הוסיפו לרמה"ש: אופק מלכה 15, דניאל ראובן 12, עידן פז 7, אופק גול 6, דור ענבי 4.

הוסיפו למעלה אדומים: ברק אוריון 14, גיל נויוביץ' 10, מתן חכמו 9, רועי אבנרי 5, תום ספקטור וצחי יתאח 2 כ"א.