לא מוותרת: רחובות כפתה משחק חמישי

קובי חסון וקבוצתו ניצחו 72:64 בגן נר את גלבוע/גליל ושלחו את סדרת חצי גמר הפלייאוף למשחק מכריע שייערך ביום שני. הצגה של ג'וש פרוינד, רחובות הובילה לאורך כל המשחק ולפרקים גם בדו ספרתי. (צילום: מנהלת הליגה הלאומית)


| יניב שמואלי

 

הכל כבר היה מוכן לחגיגות העלייה של גלבוע/גליל אצלה בבית, והאולם בגן נר היה כמעט מלא, אבל למכבי רחובות היו תוכניות אחרות. אלופת העונה הסדירה ניצחה 64:72 בחוץ את האדומים – וכפתה משחק חמישי ומכריע בסדרת חצי גמר הפלייאוף, שייערך ביום שני. שחקני גלבוע/גליל לא הצליחו לתפקד בלחץ, קלעו 6 שלשות בלבד ב-20 אחוזים כשרחובות מספקת משחק הגנה איכותי ושליטה בקצב מהרגע הראשון, הרבה בזכות ניצחון מוחלט בריבאונד של 32-49. רחובות גם חסמה 5 פעמים, ומנגד איבדה לא פחות מ-20 כדורים.

ג'וש פרוינד, שחקן העונה בליגה הלאומית של "ספסל" הוביל את החבורה האורחת עם 27 נקודות, אבל הוא לא היה לבד. אליעד טל, שהגיע לקראת סיום העונה מאליצור אשקלון, הוכיח למה הוא נחשב לאחד השחקנים היעילים והאינטנסיביים בליגה, כשסיים עם 14 נקודות ו-13 ריבאונדים. שתי שלשות רצופות של טל גם נתנו לרחובות יתרון מבטיח של 14:27 בסיום הרבע הראשון. בחצי השני גלבוע/גליל כבר הצליחה לצמק ל-49:47 בזכות ריצת 0-8, אבל טל פלד, אלירן חדד ועידו רומי, יחד עם פרוינד, השאירו את הניצחון אצל רחובות.

קלעו לגלבוע גליל: אלייז'ה הירש 20, ג'וש אלדריך 11, רועי נציה 10, עידו דוידי 9, עמית אהרוני 7, זיו וייסמן 5, דניאל גואטה 2.

הוסיפו לרחובות: טל פלד ואלירן חדד (12 ריבאונדים) 11 כ"א, עידו רומי 6, שי גואטה 3.