אחרי עשור: נתניה בליגת העל

היהלומים ניצחו 67:72 את נהריה אחרי מותחן גדול בקופסל וקאמבק בדקות הסיום, והשלימו 0-3 בסדרת חצי הגמר. המשחק היה שקול והפכפך מאוד כשאף אחת לא הצליחה לברוח ליתרון משמעותי, ובסופו של דבר ריצת 2-11 במאני טיים של נתניה הובילה אותה אל הניצחון. גת ודולינסקי בלטו (צילום: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית)


| יניב שמואלי

 

אליצור נתניה היא הקבוצה הראשונה שהבטיחה את עלייתה מהלאומית לליגת העל: הקבוצה של רובן נייברגר השלימה סוויפ (0-3) בסדרת חצי גמר הפלייאוף על עירוני נהריה אחרי שניצחה 67:72 בקופסל בתום משחק מורט עצבים. זו הפעם השנייה בשלוש השנים האחרונות שנתניה תחת רובן נייברגר משיגה את הכרטיס לליגת העל. אבל כעת, בניגוד לפעם הקודמת בה לא עלתה לליגה הראשונה מכיוון שמינהלת הליגה טענה שהיא לא עומדת בקריטריונים (תקציבית וכן חוסר באולם ראוי), לא נראה שמשהו יוכל לעצור מהיהלומים לשוב לבמה המרכזית של הכדורסל הישראלי. כן, גם לא המינהלת, שוב, שעתרה לבית הדין העליון של האיגוד בימים האחרונים בניסיון לבטל את ההסכם הקיים שמבטיח שתי עולות מהלאומית.

הניצחון על נהריה במשחק השלישי לא הושג בקלות. קבוצתו של דוד אלהרר אף הובילה ממש עד דקות הסיום, אבל מהלכי מאני טיים גדולים של שוהם גת, עומר פולג והאקס פקטור, בוריס בוגסלבסקי, סידרו מהפך והעניקו לנתנייתים את הכרטיס לליגת העל. נהריה, שכבר חשבה שהיא מצליחה למשוך את הסדרה למשחק רביעי, איבדה לא פחות מ-23 כדורים כשנתניה ניצלה אותם והשיגה מהם 28 נקודות. אלכס צ'וברביץ' הוביל את הצפוניים עם 20 נקודות ו-9 ריבאונדים, ויניר בנימין הוסיף 15, אך שאר שחקני המפתח כמו עמית ראובן ויהונתן ים היו מתחת לרמתם.

שני מצטייני הפלייאוף של נתניה, אילי דולינסקי וגת, הובילו אותה גם במשחק העלייה לליגת העל עם 15 נקודות כ"א. דולינסקי, תגלית העונה בלאומית, מסיים סדרת חצי גמר אדירה עם ממוצע של 16.6 נקודות (56% ל-2, 80% מהקו) ו-5 ריבאונדים ב-25 דקות. גת ניהל בצורה נהדרת את משחקה של נתניה ורשם ממוצע של 13.3 נקודות, 6 ריבאונדים, 6.6 אסיסטים, 2 חטיפות, 45% לשלוש ו-100% מהקו ב-26.3 דקות במהלך הסדרה. 

הוסיפו לקלוע לנתניה: אמרי שביט 11, אריאל אייזיק 11, עומר פולג ובוריס בוגוסלבסקי 6 כ"א, גולן גוט ועילי שאול 4 כ"א, אלון מיכאלי 3.

הוסיפו לקלוע לנהריה: עמית ראובן 10 (7 אסיסטים ו-5 איבודים), בן אונצ'ה 8, טראוויס ווריק 6, עומר טל ויהונתן ים 4 כ"א.