חולי ומלכוב ממשיכים ביבנה

העולה החדשה ללאומית מתחילה לעבוד. שניים מהשחקנים שהובילו אותה לאליפות בעונה החולפת, עוז חולי ושמואל מלכוב, ימשיכו בקבוצה לליגה השניה. דוד אלהרר יאמן במקומו של שלומי כהן שבחר לחזור למחלקת הנוער המקומית.


| safsal

 

אליצור יבנה חזרה אל הליגה הלאומית לא מזמן, וכבר מתחילה לגבש את הסגל לקראת העונה הבאה. השינוי המשמעותי בקבוצה הוא על הקווים - שלומי כהן שהוביל אותה אל האליפות במחוז דרום של הארצית בחר מסיבות אישיות לחזור ולאמן במחלקת הנוער, ובמקומות יאמן דוד אלהרר (44). אלהרר מאמן מוכר בליגה הלאומית עם היסטוריה ארוכה ולא מעט הצלחות - בשנתיים האחרונות הגיע לחצי גמר הפלייאוף עם נהריה ועם אשקלון, ולפני זה אימן גם במגדל העמק, עפולה וחיפה. 

בגזרת השחקנים - שניים שהובילו את הקבוצה בעונה החולפת לאליפות ימשיכו. הראשון הוא הגארד - פורוורד שמואל מלכוב (30, 1.94) שהגיע לקבוצה בקיץ שעבר. לפני זה שיחק כמה עונות בלאומית במדי חבל מודיעין, הוד"ש ויבנה עצמה, ובליגה הארצית עבר בכפר קאסם, לוד ורמלה (איתה הגיע עד גמר הפלייאוף). הוא גם היה חלק מנבחרת הגברים של ישראל בכדורסל 3*3. מלכוב נחשב לקלעי טוב (השני בטיבו העונה ביבנה), בעיקר מחוץ לקשת, וב-5 משחקים שונים העונה קלע 5 שלשות כולל בגמר הפלייאוף מול אשדוד. בסה"כ העונה תרם 13.4 נקודות למשחק.

השני הוא שחקן בית בוגר מחלקת הנוער, הגארד עוז חולי (23, 1.90), לו זאת תהיה עונה רביעית ברציפות בבוגרים. חולי דוגמא קלאסית לשחקן שהולך ומשתפר עם השנים, אט אט צבר ביטחון והפך לחלק משמעותי מאוד ברוטציה של יבנה, כשלא כל מה שהוא תורם על המגרש נכנס לסטטיסטיקה. העמיד העונה ממוצע של 12 נקודות למשחק, אבל בפלייאוף הצטיין אפילו יותר עם 18.6 נקודות למשחק. שחקן בית נוסף שממשיך הוא הגארד ים שפריר (20, 1.87). שפריר חזר לקראת סוף העונה מפציעה שהשביתה אותו לתקופה לא קצרה, ותרם 5.1 נקודות למשחק.