דילייני ממשיך בקאסם, דוד ברחובות

הגארד פול דילייני שעזר לכפר קאסם לעלות מהארצית לפני שנתיים ימשיך לעונה שלישית במועדון. המשכיות גם ברחובות שהשאיר לעונה נוספת את הפורווד שגיב דוד, רעננה צירפה את ניתאי רוזנברג ומכוונת גם לשחקן מעניין מאוד מליגת העל. (צילום: יעל הראל, מנהלת הלאומית)


| safsal

 

החתמה משמעותית ראשונה לבני כפר קאסם לקראת העונה הבאה - הגארד פול דילייני (38, 1.89) שממשיך לעונה שניה ברציפות בקבוצה בלאומית. דילייני הצטרף לכפר קאסם לפני שנתיים והוביל אותה לאליפות המחוז הדרומי של הליגה הארצית, ואחרי תקופה קצרה באליצור יבנה בתחילת העונה הנוכחית חזר לקדנציה נוספת בקבוצה. דילייני שיחק לא מעט שנים בליגת העל ובלאומית כאמריקאי, ורק בשנים האחרונות קיבל אזרחות ישראלית. בין לבין גם העלה את מ.כ. הבקעה לליגת העל, הגיע עם עירוני ר"ג עד לגמר הפלייאוף בלאומית ושיחק גם כמה שנים באירופה. גם העונה הוא הציג יכולות גבוהות והיה אחד השחקנים היעילים בליגה והציג שורה סטטיסטית מרשימה מאוד: 14.6 נק', 4.3 רב', 4.1 אס' ו-2.1 חט' למשחק.

מי שלא ימשיך בכפר קאסם הוא הגארד - פורוורד ניתאי רוזנברג (23, 2.00) שחוזר לקדנציה שניה בעירוני רעננה, אחרי ששיחק בקבוצה בתחילת העשור הנוכחי. בשאר העונות שיחק בליגה הארצית בעמק חפר ומכבי חדרה. מספריו העונה: 8.6 נק' ו-5.0 רב'. בנוסף אליו ברעננה מנסים לצרף את הגארד חואקין שוכמן (29.5, 1.91), ששיחק ברוב העשור האחרון בליגת העל וגם בנבחרת ישראל בכדורסל 3X3. אם המהלך אכן יצא לפועל זאת תהיה החתמה משמעותית מאוד עבור רעננה. 

מכבי רחובות גם היא השאירה שחקן משמעותי מהעונה החולפת - הפורוורד שגיב דוד (32, 1.99). דוד העביר את רוב הקריירה שלו בליגה הלאומית ושיחק בלא מעט קבוצות, בין היתר בקרית אתא, רעננה, איתו אשקלון וקרית גת - איתה גם זכה באליפות ב-14/15. עונה אחת גם העביר בליגת העל במדי הפועל ירושלים. בעונה האחרונה תרם 10.1 נק' למשק לצד 4.1 רב', 3.2 אס' ו-1.4 חס'.