הערב בשומרון: 40 דק׳ מהלאומית

הערב (19:30) תארח אליצור שומרון את הפועל כפר סבא למשחק השלישי בסדרת גמר הפלייאוף של המחוז הצפוני בליגה הארצית, כשהמנצחת תחגוג בסיום עליה לליגה הלאומית.


| אלירן כהן

אחרי שכל קבוצה ניצחה אצלה בבית, סדרת גמר הפלייאוף בארצית צפון התרכזה למשחק אחד אחרון ומכריע. אליצור מ.א. שומרון או הפועל כפ"ס - אחת מהן תעלה בסוף הערב לליגה הלאומית. שומרון תנסה שוב לשמור על הבית ולנצח בעזרת הקהל המקומי, האם בסוף הערב הם יעשו היסטוריה? כפ"ס צריכה לאסוף את כל הכוחות שיש לה ולנסות להציג משחק יותר טוב מהמשחק הראשון כדי לנצח דווקא בחוץ, האם הם יחזרו למקומם הטבעי? 40 דקות על כל הקופה.

 

5 דברים שרצינו שתדעו:

- בשנתיים האחרונות סיימה הפועל כפ״ס את העונה הסדירה במקום השני, על חודן של הפרשי סלים במאזנים הפנימיים, ובהיעדרם של משחקי הפלייאוף - נשארה בליגה הארצית. גם את העונה הזו סיימה כפ״ס במקום השני. איך זה יגמר הפעם?

- ומאידך - הפעם האחרונה, והיחידה במחוז הצפוני, בה הקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון ניצחה גם בסדרת גמר הפלייאוף, הייתה בעונת 15/6, כשהפועל חיפה חגגה עליה לליגה הלאומית. בשלוש השנים שלאחר מכן - המקום הראשון התגלה דווקא כחסרון.

- רק לפני שנתיים אליצור שומרון עוד שיחקה בליגה א׳ והעפילה משם לליגה הארצית עם דנג׳י על הקווים. הערב דנג׳י יוכל להשלים עם שומרון עליית ליגה שנייה, ורביעית בקרירה בסה״כ - אחרי שכבר עלה עם רמה״ש ללאומית ועם חוף השרון לארצית.

- ברזומה של ברק דמציאן מאידך, אמנם אין עליות ליגה עם כפ״ס, אבל הצוות דמציאן את שחף תור - סחף את הפועל כפ״ס לשתי עונות חלומיות בליגה הלאומית לפני 6 שנים, ולהופעה כפולה בפלייאוף.

- ארבע פעמים העונה נפגשו אליצור שומרון והפועל כפ״ס. המאזן: 2-2. כל קבוצה ניצחה בביתה, ועשתה זאת בצורה משכנעת שלא השתמעה לשני פנים ובהפרש דו-ספרתי ממוצע.

אז אין לנו מושג מה יצא מערבוב של כל הנתונים הללו, אבל מה שבטוח הוא שהפרש דו ספרתי לא יהיה לנו הערב, ושהשמחה של מי שלא תזכה - תהיה גדולה מספיק כדי לפוצץ לכם את הפיד ביומיים הקרובים.