טור הפריריה: הקרב על המקום ה-10

אדי מינץ הכין לכם עוד טור פריפריה לשבת - והפעם נסע כל הדרך לבית דגן כדי לצפות בקרב התחתית הסופר לא מעניין בין בית דגן לאליצור לוד. ותאמינו הוא לא, הוא גם השקיע ממש בסיקור המשחק כך שאוהדי הליגה יוכלו לדעת בדיוק מה קרה וכמה זה בכלל נגמר.


| אדי מינץ

 

טור פריפריה, טייק 2, מחוז מרכז ליגה א', קרב התחתית הלוהט בין מכבי בית דגן ואליצור לוד. על בית דגן כבר סיפרתי בשבוע הקודם (מוזמנים לחטט באתר של ספסל) ולמה לא גם כמה מילים על לוד? לוד הינה אחת הערים העתיקות בארץ ומיושבת ברציפות כבר 8,000 שנה ותמיד הייתה עיר מחוז. כ-70% מתושביה כיום יהודים והשאר מוסלמים, נוצרים ובדואים.

קיצר המקומיים פתחו בצהוב עם אילן זבולון, אוהד דהן, שי ברק, שגב גזית וגיל דרוקר. לוד עלתה בשחור עם רותם זיו, תור שרעבי, בן דותן, אמיר אבנרי ויהונתן דלאל. תחילת ראשון, הצהובים פותחים בסערה עם 0:7 כשסל השדה הראשון של השחורים מגיע רק לקראת אמצע הרבע, 4:9. מס' 7 בצהוב אוהד דהן כבר עם 7 נק' אישיות ואליו מצטרף מהספסל דימיטרי שומכר עם 7 רצופות משלו והפער גדל. לוד מתקשה עם הרכב הגבוהים שלה ולמרות שליטה בכ"ח מחטיאה הרבה. סוף ראשון 9:21 למארחים במשחק שנראה בשליטה.

לרבע השני השחורים עלו באישית והנמיכו את הרוסטר. בית דגן נשלחת הרבה אל הקו אבל כהרגלה מחטיאה המון אבל הדו ספרתי מחזיק מעמד. לוד גם התחילה ללחוץ ובית דגן התחילה לאבד. קצת עצבים, טכנית ללוד, 3/3 מהקו של טל דניאל (הבן של מוטי) אמצע שני, 20:31 למארחים. עוד קצת עצבים והשופט מוציא אוהד לוד עצבני אל מחוץ לאולם אחרי הפסקה לא קצרה. מכאן רק קבוצה אחת על הפרקט. לוד קיזזה את הפער בעקביות, תחילה מהקו (3/4) ואח"כ בצבע ובית דגן מסיימת 7 דק' ברבע ללא סל שדה, יורדים למחצית עם 28:32 לצהובים אבל המומנטום שחור לחלוטין.

תחילת שלישי ושתי שלשות של בן דותן בשחור הופכות את המשחק, יתרון ראשון ללוד. 6 נק' רצופות של אוהד דהן מחזירות את היתרון לבית דגן. אמצע שלישי 36:39 מקומי. לוד שוב מנצלת את יתרון הגובה במשחק פנים יעיל ואינספור כ"ח בהתקפה והופכת. בית דגן מעיפה שלשות ללא אבחנה וכלום לא נכנס. אמיר אבנרי בשחור ושגב גזית בצהוב מחליפים פאול/סל, סוף שלישי 47:44 לאורחים.

תחילת רביעי, תוך דקה לוד מנצלת איבודים של בית דגן (סה"כ 8 ברבע הקובע) ורצה 9-0 ומציינת דו ספרתי, 54:44 לאורחים. אחרי 3.5 דקות בית דגן קולעת, אמצע רביעי 59:48 ללוד. הפער כבר נפתח ל-15 אבל 6 נק' רצופות של אוהד דגן מצמצמות. בסיום 68:59 ללוד שמציינת ניצחון שלישי מתחילת העונה. לבית דגן זה היה הפסד שישי ברצף והתחתית כבר שורפת לה את הישבן. שפטו מצוין הוותיק זמי וסרמן והצעירה על האופנוע נועם מוטולה. בשבוע הבא בית דגן תדרים לברנר לעוד מאבק הישרדות אבל אני לא יכול לנסוע אז נחכה קצת עם העדכונים הבאים, עימכם הסליחה.

קלעים בית דגן: 22 נק' לאוהד דהן, 10 נק' לטל דניאל, 8 נק' לאילון זבולון, 7 נק' חולקים שגב גזית ודימיטרי שומכר, 3 נק' לשי ברק ו 2 נק' לברק זיגדון.

קלעים לוד: 21 נק' למצטיין המשחק תור שרעבי, 13 נק' לבן דותן, 11 נק' לדורי עמירם, 8 נק' לאמיר אבנרי, 7 נק' עידו בן הרוש, 5 נק' ליהונתן דלאל, 2 נק' לאופק יעקובי ו 1 נק' לשגיא שטיינמן.